Geri Dön

TORINO TURU

Mart - Eylül 2018
 TORINO TURU Turu TORINO TURU Turları TORINO TURU Tatili TORINO TURU Vip Turu

Saraylar, Galeriler ve Müzeler Kenti İtalya’nın ilk başkenti Torino, sarayları, müzeleri, yemyeşil parkları, ağaçların gölgesindeki bulvarları, Po nehri kenarında tepelere doğru yükselen sokakları, tarihi kafeleri, restoranları, zarif revaklarla çevrelenmiş uzun caddeleri, farklı kültürleri barındıran semtleri ile keyifli bir ziyareti hak ediyor.

PROGRAM 

1. Gün: İstanbul / Torino

Malpensa Hava Meydanı’na varış. Özel şöförünüz ile karşılama ve Torino otelinize transfer. Oteliniz, Torino'daki Piazza San Carlo'nun hemen arkasında, Piazza Castello'ya 10 dakikalık yürüme mesafesinde tam da Torino'nun merkezinde yer alan Grand Hotel Sitea, 4 yıldızlı lüks bir oteldir. Michelin yıldızlı Carignano Restaurant bulunmaktadır. Otelinize varışa istinden kayıt işlemleri ve rehberiniz ile buluşacağınız saat 14.00'e kadar serbest zaman. Saat 14:00'de rehberiniz ile lobide buluşma ve kısa bir yürüyüş ile tarihi Caffé San Carlo’ya varış. Torino tatlıları ve Torino’ya özgü ''bicerin'' kahvesi için mola. '' Bicerin (Biçerin): Espresso, sıcak çikolata ve süt kreması ile hazırlanan, adını da servis edildiği bardaktan alan, İtalya'nın Torino kentine özgü geleneksel sıcak içecektir.'' Torino kafelerinde tadacağınız “bicerin’i yurtdışındaki taklitlerinden ayıran en önemli özellik, sır gibi saklanan geleneksel tarife uygun hazırlanmış olmasıdır. Kahve molası ardından Torino'nun sembolü olan 167.5 metre yüksekliğindeki kule yapı Mole Antonelliana'ya doğru keyifli bir yürüyüş turu. Mole Antonelliana ve içindeki ''Ulusal Sinema Müzesi'' ziyareti, asansör ile muhteşem Torino manzarası keyfi. Ziyaret ardından yürüyerek otele dönüş.

2. Gün: Torino

Otelinizde yapacağınız açık büfe kahvaltı ardından rehberiniz ile buluşma ve yürüyerek Piazza Castello’ya doğru hareket. Piazza Castello ve etrafındaki Kraliyet Sarayı (Royal Palace), Musei Reali, Palazzo Madama, Teatro Regio, San Lorenzo Kilisesi burayı İtalya'nın en ayrıcalıklı ve en etkileyici yerlerinden biri yapar. San Lorenzo Kilesi ziyareti ardından Kraliyet Sarayı (Royal Palace), Kraliyet Daireleri, Kraliyet Cephanelikleri ve Palazzo Madama ziyaret edilecektir. Kraliyet sarayının muhteşem bahçesi ''Royal Gardens'', tarih öncesi çağlardan geç Roma dönemine kadar uzanan arkeolojik buluntularla dolu Museo d'Antichità'ya da ev sahipliği yapar. Öğle yemeği ardından şöförlü özel aracınız ile Kraliyet Ailesinin üzüm bağları ile ünlü evi Villa Della Regina kır köşkü ziyareti. Ziyaret ardından otelinize transfer.

3. Gün: Torino

Otelinizde yapacağınız açık büfe kahvaltı ardından rehberiniz ile buluşma ve La Venaria Reale için özel aracınız ile transfer. Palazzina di Caccia di Stupinigi Ziyareti Öğle yemeği ardından İtalya’nın ilk parlamentosu ve Kraliyet evi olan ''Birlik Müzesi'' Palazzo Carignano ziyareti. Antik Mısır Medeniyeti Müzesi ziyareti. Ziyaret ardından otele transfer.

4. Gün: Torino / İstanbul

Otelinizde yapacağınız açık büfe kahvaltı ve ardından çıkış işlemleri sonrası özel şöförlü aracınız ile Malpensa Hava meydanı'na hareket.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4* Otelde İki kişilik odada kişi başı oda kahvaltı konaklama

Özel Şöförlü araç ile havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Programda belirtilen rehberli turlardaki rehberlik ücretleri ve transferler

Müze girişleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Tur Fiyatı 
1,468 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun