Geri Dön

ANDREA BOCELLİ TOSKANA KONSER TURU

24 -27 Temmuz 2019
ANDREA BOCELLİ TOSKANA KONSER TURU TuruANDREA BOCELLİ TOSKANA KONSER TURU TurlarıANDREA BOCELLİ TOSKANA KONSER TURU TatiliANDREA BOCELLİ TOSKANA KONSER TURU Vip Turu

Dünya çapında 100 milyondan fazla albümü satılan, zamanımızın en ünlü Tenor'larından biri olan Andrea Bocelli'yi  doğup büyüdüğü topraklarda, eşsiz atmosferinde dinlemeye ne dersiniz?

PROGRAM

1.Gün : Istanbul / Bologna / Floransa

Bologna Marconi Havalimani'na varışa istinaden özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek seyahatten sonra Floransa'ya varıyoruz. Sanat ve kültür baş şehri Floransa’da SeturSelect seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimizde; şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde bulunan tarihi köprülerin en ünlüsü olan 14. yy‘dan kalma Ponte Vecchio’yu, şehrin baş kilisesi Santa Maria del Fiore Katedrali'ni ve Mimar Brunelleschi'nin tasarladığı kubbeyi, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Croce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Senyörler Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, rönesans ve gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran avlu’yu görüyoruz. Panoramik tur sırasında ortaçağ ev (saray) yaşamını göstermek amacı ile Palazzo Davanzati sarayı müzesine girilecektir. Gezi bitiminde Toskana otelimize hareket. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz.

2.Gün : "Siena Turu ve Andrea Bocelli Konseri"

Sabah kahvaltımızın ardından yeşil tepeler ve vadiler, tepelerinde yer alan şatolar ve eteklerindeki bağlar arasından seyahat ederek, Siena’ya varıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında SeturSelect seçimi lokantamızda alınacaktır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toscana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici ortaçağ kenti Siena’da öğleden sonra yapacağımız şehir gezisinde, ortaçağdan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki çankulesi Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan siyah beyaz renkli duvarları, sütunları, çan kulesi, içinde yer alan resimleri ve freskleri ile Duomo Katedrali’ni keşfediyoruz. Konser öncesi alınacak yemek sonrasında Andrea Bocelli konseri için Lajatico'ya hareket ediyoruz. Andrea Bocelli konseri ardından Toskana otelimize hareket ve geceleme Toskana otelimizde.

3.Gün : "Montepulciano & Montalcino Turları"

Kahvaltı sonrası Montepulciano’ya hareket ediyoruz. MÖ 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km uzunluğunda olup, Porta al Prato’dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz. Yapacağımız ziyaret sırasında şarap tadımı yapıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında SeturSelect seçimi lokantamızda alınacaktır. Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket. Brunello şarapları ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi keşfediyoruz.Tur sonrası Toskana otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz.

4.Gün : Pisa / Istanbul

Otelde buluşma saatimizin ardından Pisa Havalimanına hareket ve bagaj işlemleri ardından TK1400 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile Istanbul'a dönüş.

Tur Fiyatı

1,697 EUR itibariyle

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

4*’lı otelde 3 gece 4 gün oda-kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Otel – Konser Alanı – Otel transferleri

Floransa yarım gün panoromik şehir turu

Prima Poltrona Konser bileti (Koltuk Bölümü C8)

3 adet öğle yemeği ve 3 akşam yemeği

Şarap Tadımı

Siena Turu

Montepulciano & Montalcino Turları

SeturSelect rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun