Geri Dön

ARET VARTANYAN İLE KADİM DÜNYANIN TOPRAKLARINA YOLCULUK - GÖBEKLİTEPE

16 – 18 Kasım 2018
ARET VARTANYAN İLE KADİM DÜNYANIN TOPRAKLARINA YOLCULUK - GÖBEKLİTEPE TuruARET VARTANYAN İLE KADİM DÜNYANIN TOPRAKLARINA YOLCULUK - GÖBEKLİTEPE TurlarıARET VARTANYAN İLE KADİM DÜNYANIN TOPRAKLARINA YOLCULUK - GÖBEKLİTEPE TatiliARET VARTANYAN İLE KADİM DÜNYANIN TOPRAKLARINA YOLCULUK - GÖBEKLİTEPE Vip Turu

Kadim bilgeliğin topraklarına gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz... Yazar / Yaşam Atölyesi Kurucusu Aret Vartanyan ile birlikte Dünyanın ve Türkiye’nin en çok merak edilen bölgesi olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Aret Vartanyan’ın Madde’den Mana’ya semineri ve yaklaşımları ile Elda Sasun’un gözünden sembollerin taşıdığı anlamların eşliğinde Göbeklitepe’yi keşfediyoruz. Bir yanda Urfa’nın ihtişamı, Göbekli Tepe’nin sırları; diğer yanda günlük hayatımızdaki soru ve sorunlara bulacağımız cevaplar… Elbetteki eğlenmeyi, keyif almayı, paylaşmayı, sohbeti ve yeni dostluklar kurmayı unutmadan.
 

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Urfa "Urfa Şehir Turu ve Balıklı Göl"
Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminalinde SeturSelect buluşma noktasında buluşma. Türk Havayolları ile Urfa'ya hareket ve varış. Bizi bekleyen aracımız ile Tarihin sayfalarına yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Hz İbrahim’in makamı, doğduğu mağara ve Ateşe düştüğü varsayılan Balıklıgöl. Ayrıca Ayn-I Zeliha gölü görülecektir. Öğle yemeğimizin devamında Urfa çarşılarını İsot pazarı, Sipahi Han vb. Hanları ve pazarları görüyoruz. Otelimize geçiş ve dinlenme. Akşam yemeğimiz Sıra gecesi eşliğinde devam edecektir. Geceleme otelimizde.
2.Gün : Urfa "Göbeklitepe ve Harran Turu"
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından İnsanlık tarihini 12.000 yıl geriye götüren yeni arkeolojik kazı alanında Taş devri insanlarının eserlerini, tapınağını, ses ve görsel şov olarak hazırlanmış sinevizyon gösterisini izliyoruz. Göbekli Tepe kazı alanından çıkarılan eserlerin sergilendiği müzeyi gezmek için merkeze gidiyoruz. Öğle yemeğimiz Şanlıurfa tatlarıyla ünlü bir restaurantta alacağız. Uçsuz bucaksız Harran ovasına doğru yol alıyoruz. Harran ilçesi Konik kubbeli evleri, Harran Kalesi ve ilk İslam Üniversitesi kalıntılarını görüyoruz. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Bize ayrılan salonda toplantımıza katılıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
3.Gün Urfa - İstanbul "Fırat Nehri & Halfeti Turu & Savaşan Köyü Tekne Turu"
Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Fırat nehri kenarında kurulmuş olan Halfeti İlçesine doğru yola çıkıyoruz. 1.5 saatlik yolculuğumuz sonrasında 1/3 Birecik baraj gölü suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek İncili’in kopyalarından birinin yazıldığı söylenen Rumkale ve Sular altında kalarak kaderine terk edilen Savaşan Köyünü Görüyoruz. Halfeti Gezimiz sonrasında Şanlıurfa'ya dönüyoruz. Alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Gidiş-Dönüş Ekonomi sınıf uçak bileti
Belirtilen otel kategorisinde oda&kahvaltı konaklama
SeturSelect Profesyonel Reherlik Hizmeti
Manici Otel’de Sıra gecesi
Ögle yemekleri ve soft içecekler
Akşam yemeği ve soft içecekler (Otelde alınacaktır.)
Halfeti tekne gezisi
Göbeklitepe Kazıevi’nde Özel Gösterim ve Workshop
Programda Belirtilen Tüm Geziler
Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri
Maddeden Mana'ya Semineri Giriş Ücreti
Acente İflas Sigorta Poliçesi

Tur Fiyatı 

2,999 TL
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun