Geri Dön

ASTE NAGUSİA FESTİVALİ BİLBAO-BORDO

18 – 23 Ağustos 2018
ASTE NAGUSİA FESTİVALİ BİLBAO-BORDO TuruASTE NAGUSİA FESTİVALİ BİLBAO-BORDO TurlarıASTE NAGUSİA FESTİVALİ BİLBAO-BORDO TatiliASTE NAGUSİA FESTİVALİ BİLBAO-BORDO Vip Turu

Aste Nagusia Hakkında Bilbao'da her yıl 9 gün, 10 gece boyunca hayat duruyor ve şehir olağanüstü bir şenliğe sahne oluyor. Basklar bu festivale "Semana Grande", yani Büyük Hafta diyorlar. Törenler Arriage Tiyatrosunun önünde txupinazo adı verilen bir roketin ateşlenmesiyle başlıyor. Bunun üzerine herkes birbirinin üzerine un ve yumurta atmaya başlıyor. Sonrasında da festivalin maskotu Marijaia balkondan herkesi selamlıyor. O çıkar çıkmaz herkes bir ağızdan Batador Marijaia şarkısını söylemeye başlıyor. Herkes boynunda Aste Nagusia fuları takıyor. Festival boyunca yemek yarışmaları, havai fişek gösterileri, yerel spor müsabakaları düzenleniyor. Başlarına boynuz takılmış ineklerle boğa güreşleri yapılıyor. Her akşam farklı konserler düzenleniyor. Bütün restaurantlar ve barlar masalarını sokaklara taşıyor. Bu sene Aste Nagusia'nın 40. yılı.

PROGRAM 
1.Gün: İstanbul / Bilbao "Bilbao Şehir Turu ve Aste Nagusia Açılışı"

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde SeturSelect buluşma noktasında rehberimiz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Bilbao'ya hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Bilbao'ya varışı takiben Bilbao Şehir tanıtım turu yapacagız. Panoramik olarak görülecek yerler arasında Belediye Sarayı, Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi bulunmaktadır. Akşam yemeği için SeturSelect'in seçtiği bir Tapas restaurantına gideceğiz. Geceleme Bilbao'da ki otelinizde.

2.Gün: Bilbao "Guggenheim Müzesi ve Tekne Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dünyaca ünlü, Bilbao şehir merkezindeki Nervión Nehri'nin kenarında bulunan Frank Gehry tarafından tasarlanan modern sanat müzesi olan Guggenheim Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Saat 11 gibi Festivalin olduğu yere görsel şovları seyretmeye gidiyoruz. Akşamüzeri Plentzia sahilinde bir tekne turu yapıp şaraplarımızı yudumlayacağız. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçeceği bir restaurantta alacağız. Geceleme otelde.

3.Gün: Bilbao / Gernika / Bilbao "Gernika Şehir Turu ve Marques de Riscal Şaraphanesinde Şarap Tadımı ve Öğle Yemeği"
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Bask'ın eski merkezi olan ve Pablo Picasso'nun Guernica eseri ile de bilinen Gernika'ya hareket edeceğiz. İspanya’nın Guernica şehri 70 yıl önce neredeyse yerle bir oldu. Bask kimliği açısından önem taşıyan bu küçük şehir İspanya iç savaşı sırasında Alman savaş uçakları ve kara birliklerinin saldırısına uğradı. Kısa bir turun ardından Bask'ın Güney'inde bulunan Marques de Riscal Şaraphanesinde Şarap Tadımı yapıp öğle yemeği alacağız. Öğleden sonra Bilbao'ya doğru yola çıkacağız. ( Yolculuk 5,5 saat sürecektir.) Akşam yemeğimizi 1 Michelin yıldızlı Zortziko'da alacağız. Geceleme otelde.

4.Gün: Bilbao / San Sebastian / Bordo "San Sebastian Şehir Turu ve Chilliada - Leku Açıkhava Müzesi "
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından 2 saatlik yolculuk sonrası ilk olarak durağımız, Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri San Sebastian. Olağanüstü güzellikte ki plajları ile sizleri adeta büyüleyecek olan kent, tarihi yapıları, kiliseleri, alışveriş merkezleri, özellikle deniz kenarında yer alan balık restoranları, küçük kafeleri ile görülecek birçok alternatif burada sizleri bekliyor olacak. Öğle yemeğimizi El Kano restaurantta alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bizim için özel olarak açılacak olan Chilliada - Leku Açıkhava Müzesini gezeceğiz. Burada Bask'ın ünlü sanatçısı Eduardo Chilliada'nın yaptığı heykelleri göreceğiz. Turun ardından Bordo'ya doğru yola devam edeceğiz. (Yolculuk 3 saat sürecektir.) Bordo'ya varışımızı takiben SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeği alacağız. Geceleme otelde .

5.Gün Bordo / St.Emilion / Bordo "Bordo Şehir Turu ve St.Emilion Turu & Şarap Tadımı "
Sabah kahvaltısının ardından Fransa’nın en büyük altıncı şehri olan Bordo'yu keşfetmeye başlıyoruz. 18. Yüzyılın ilk ve en önemli mimarisi Palace Royale (bugünkü Palace De La Bourse) büyük tiyatrosu, Allees De Tourny ile UNESCO dünya mirası listesinde yer alır. Bordo, kültürü, gastronomisi ve güzelliği ile büyüleyici bir şehirdir. Şehir keşif turumuz sonunda St.Emilion'a hareket . Bölgenin en eski bağlarını barındıran bölge UNESCO dünya mirası listesine alınmış, Ortaçağ kasabası ile şarap meraklılarını çeken tarihi bir kasabadır. Burada dünyaca ünlü Fransız şaraplarından satın alabilir, bölgenin tarih ve kültürünü rehberiniz eşliğinde daha yakından hissedebilir, doğal bir amfitiyatro tadında olan Saint Emillion’da bağların sessizliği eşliğinde güneşin batımına tanıklık etme fırsatına sahip olabilirsiniz. Dar parke sokaklar arasından bu Ortaçağ şehrinin yeraltı anıtlarını keşfetmek üzere rehberinizle yürüyüş. Keşiş Emilion'un oyarak yaptırdığı monolitik kilise ve unutulmaz hikayesini öğrenecek ve Trinite Şapelindeki mezarlıkları keşfedeceksiniz. Ayrıca Saint Emillion'un dünyaca ünlü şaraplarını tadım imkanı! Bordo’ya dönüş. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Geceleme otelde.

6.Gün Bordo / İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından kısa bir serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. İstanbul'a varış.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
THY ile İstanbul-Bilbao / Bordo-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Bilbao şehir tanıtım turu
5 Akşam Yemeği
2 Öğle Yemeği
Bordo şehir tanıtım turu
Saint Emillion Turu & Şarap tadımı
Guggenheim Müzesi giriş bileti
Tekne Turu ve Şarap Tadımı
Gernika Şehir Turu
Marques de Riscal Şaraphanesinde Şarap Tadımı ve Öğle Yemeği
San Sebastian Şehir Turu
Chilliada - Leku Açıkhava Müzesi
Alan-otel-alan transferleri
Setur Select Türkçe profesyonel rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
2.797 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun