Geri Dön

AYHAN SİCİMOĞLU İLE SİCİLYA

02 – 05 Eylül 2019
AYHAN SİCİMOĞLU İLE SİCİLYA TuruAYHAN SİCİMOĞLU İLE SİCİLYA TurlarıAYHAN SİCİMOĞLU İLE SİCİLYA TatiliAYHAN SİCİMOĞLU İLE SİCİLYA Vip Turu

1669 senesinde Etna Yanardağı patlamadan evvel 12 kuvvetinde olduğu tahmin edilen bir deprem ile adeta kıyamet kopmuş. Etna püskürmüş ve kızgın lava dağdan aşağı şehre doğru binlerce derece ısıda önüne geleni eriterek denize kadar akmaya başlamış. Bugün bu şehirde yollar siyah kömür renginde lava taşından yapılmış. 18. Yüzyılda barok tarzında yeniden inşa edildiği için Catania çok güzel. Hastasıyım…

PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Sicilya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Setur Select buluşma noktasında rehberinizle buluşma. Katanya Fontanarossa Havalimanına hareket. Katanya varışa istinaden özel otobüsümüz ile Katanya merkeze hareket ediyoruz. Katanya turumuza meydana yakın bir kafede alacağımız cappuccino ile başlıyoruz. Ardından kendinizi Sicilya'da hissettirecek renkli, hareketli ve epey heyecanlı 'A' Piscaria'' balık pazarını geziyoruz. Balık pazarı gezimizden sonra Katanya tarihi merkezini gezeceğiz. Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırını görüyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında tarihi merkezde bulunan Setur Select seçimi yerel lokantada alıyoruz. Öğle yemeği ardından Taormina'ya hareket ediyoruz. Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varıyoruz. Taormina Hotel Diadoro'ya giriş işlemleri ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği Taormina merkezde alınacaktır.

2.Gün : Sicilya
Sabah kahvaltısı ardından güney Sicilya'ya doğru yapacağımız 2 saat 15 dakikalık seyahatten sonra tarihi kent Modica‘da çikolata turu ve kent ziyareti yapacağız. Modica turu ardından yaklaşık yarım saat mesafedeki Ragusa kentindeki Setur Select seçimi lokantamızda öğle yemeği molası vereceğiz. Keyifli bir yemek ardından yaklaşık 1 saat 20 dakika mesafedeki barok kent Noto ziyareti yapılacaktır. Tarihi çok eskilere dayanan kenti panaromik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Noto ziyareti ardından 1 saat mesafedeki filozof Arşimet'in kenti Siracusa'a hareket ediyoruz. Siracusa tarihi kent merkezi olan Ortigia adasını ziyaret edeceğiz. Siracusa`da Erüsta Çeşmesi, Yunan Tiyatrosu ve Roma Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Taormina otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği serbesttir. (Setur Select yerel lokanta önerileri ile alınacaktır.)

3.Gün : Sicilya
Sabah kahvaltısı ardından Taormina'nın köylerini keşfetmeye çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında alınacaktır. Şarap tadımı ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği serbesttir. (SeturSelect yerel lokanta önerileri ile)

4.Gün : Sicilya / Istanbul
Sabah kahvaltısının ardından Taormina turu. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania Denizine terastan görür gibi bakan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın İncisi Taormina’da yapacağımız gezide yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400 lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan- Roma Tiyatrosunu görüyoruz. Keyifli bir öğle yemeği ardından Savoca turu için hareket ediyoruz. Savoca şirin bir kasabadır. Unutulmaz efsane film `The Godfather` serisinin bazı sahne çekimleri Bar Vitelli`de (Savoca) çekilmiştir.`The Godfather filmi ile iyice ünlenen Bar Vitelli, İtalya`nın en meşhur bira markalarından Birra Moretti`ye de ilham kaynağı olmuş ve reklam çekimlerinde kullanılmıştır. Tur bitimi Catania Havameydanı'na hareket ediyoruz ve İstanbul'a varış.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul - Katanya - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Sicilya'da da 4 yıldızlı otelde oda ve kahvaltı dahil 3 gece konaklama
Belirtilen tüm turlar
4 Öğle ve 1 Akşam yemeği 
Havaalanı - otel - havaalanı transferleri
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
2,697 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun