Geri Dön

BADEN BADEN DETOKS VE DÜNYA DANS GALASI TURU

31 Ekim – 04 Kasım 2018
BADEN BADEN DETOKS VE DÜNYA DANS GALASI TURU       TuruBADEN BADEN DETOKS VE DÜNYA DANS GALASI TURU       TurlarıBADEN BADEN DETOKS VE DÜNYA DANS GALASI TURU       TatiliBADEN BADEN DETOKS VE DÜNYA DANS GALASI TURU       Vip Turu
Strassbourg, Baden Baden , Stuttgart , Heidelberg , Mercedes Benz Müzesi ve Dünya Dans Galası deneymleyeceğimiz yerler arasında. 

PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Stuttgart / Baden Baden
Atatürk havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde SeturSelect buluşma noktasında, rehberimiz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Stuttgart'a hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından panoromik Stuttgart şehir turuna başlıyoruz. Almanya'nın güneybatı bölümünde yer alan Stuttgart, Baden-Württemberg Eyaleti'nin başkenti ve Almanya'nın 6. en kalabalık kentidir. Kent, ülkenin şarap üretilen asma bağlarına sahip en büyük bölgesinde yer alır. Neckar Nehri ve Siyah Ormanlar (Black Forest)'a yakın bir noktada yerleşmiş olan Stuttgart, derin ormanlar ve engin asma bahçeleriyle çevrili olan ve bitki örtüsü ile zengin bir coğrafyadadır. Kent, otomobil endüstrisinin beşiği olarak nitelendirilir. Dört tekerlekli araç ve motorsiklet, ilk olarak bu kentte üretilmeye başlanmıştır. Stuttgart'ta dev bir medya endüstrisi bulunmaktadır. Stuttgart panaromik şehir turumuz sırasında Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz. Yemeğimizin ardından Mercedes Benz Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından otobüsümüzle kara ormanların incisi Baden-Baden’e hareket. Baden-Baden, yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı, ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.

2.Gün : Baden Baden 
Sabah kahvaltısının ardından Ren Nehri ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Görkemli parkı ve bahçeleri ile ünlü Lichtentall Alle Parkını ve Fürstenkapelle Şapelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz. Öğleden sonra otelin içinde bulunan termal alanda kendinizi şımartabilirsiniz. Yada ünlü Koenig kahvesinde birlikte kahve yudumlayabiliriz. Geceleme otelde.

3.Gün : Baden Baden / Strassbourg / Baden Baden
Sabah kahvaltısının ardından Strasburg’u gezmeye başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzun ardından bu güzel şehirde tam gün serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz . Baden Baden'e dönüş ve geceleme otelde.

4.Gün : Baden Baden
Sabah kahvaltısından sonra kendinizi akşama kadar detoks'a ayırabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği bir saatte lobide buluşma ve Dünya Dans Galası için hareket. Geceleme otelde.

5.Gün : Baden Baden / Heidelberg / Stuttgart / Istanbul
Sabah kahvaltısının ardından Almanya'nın güneybatısında yer alan, sevimli olduğu kadar da romantik olan bir şehir Heidelberg’e hareket. O kadar ki "Almanya'nın en romantik kenti" olarak adlandırılır. Sahip olduğu eşsiz doğası Heidelberg Kalesi ve içinden geçen Neckar Nehri ile bir cennettir adeta. Heidelberg'in bir başka özelliği ise İkinci Dünya Savaşı sırasında bombalanmamış tek Alman şehri olmasıdır. Bu nedenle de diğer Alman şehirlerinin aksine, Heidelberg hala orjinalliğini korumaktadır. 1386 yılında kurulan Heidelberg Üniversitesi Avrupa'nın en eski üniversitesidir. Heidelberg Kalesini füniküler ile çıkıp Alman Eczane Müzesini ve Dünyanın en büyük ahşap şarap fıçısını göreceğiz. Öğleden sonra Stuttgart Havalimanına varış ve İstanbul'a hareket.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul-Stuttgart-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı bazında 4 gece 5 gün konaklama
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
SeturSelect rehberlik hizmeti
Şehirler arası tüm transferler
Dünya Dans Galası Bileti (1.Kategori)
Stuttgart Şehir Tanıtım Turu
Strasbourg Şehir Tanıtım Turu
Heidelberg Şehir Tanıtım Turu
Baden Baden Şehir Tanıtım Turu
Mercedes Benz Müzesi Gezisi
Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
Havalimanı vergileri
2 öğle yemeği
1 akşam yemeği

Tur Fiyatı 
1.497 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun