Geri Dön

BAHAR AKINCI İLE FAS TURU

07 - 11 Kasım 2018 ve 14 - 18 Kasım 2018
BAHAR AKINCI İLE FAS TURU TuruBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TurlarıBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TatiliBAHAR AKINCI İLE FAS TURU Vip Turu

Atlas dağlarının eteklerinde bulunan 11. yüzyıl Almoravide hanedanının başkenti, büyüleyici yapıları, cami ve sarayları, dar sokakları, Fas kültürünün gerçek anlamda yaşandığı, Endülüs ve Çöl kültürünün birleştiği kozmopolit Kızıl Kent  Marakeş’i ve Kazablanka’yı, Bahar Akıncı eşliğinde keşfe çıkıyoruz...

PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Kazablanka
Profesyonel rehberimiz eşliğinde, Türk Hava Yolları tarifeli uçuşumuzla, yerel saat ile 13.00’te Casablanca’ya varışımızın ardından hava limanında Seyahat Yazarı Bahar Akıncı tarafından karşılanıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi olan Hassan II Camii, Cathedrale Sacre-Cour, King’s Palace göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimizle, Bahar Akıncı eşliğinde, şehrin en şık 10 spa’sından biri olan http://www.maisondasa.com‘da Spa ritüeli gerçekleştiriyoruz. (Masaj ve bakım fiyatları turdan önce tüm misafirlerimize iletilecek ve rezervasyonları alınacaktır. Merkez, son dakika rezervasyonu almamaktadır.) Akşam yemeği için Bahar Akıncı seçimi ile Casablanca’nın şık yerel restoranlarından birine gidiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. (Tur fiyatına dahil) Geceleme otelimizde.

2.Gün : Kazablanka / Marakeş
Casablanca’daki otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda; dar sokakları ile sizleri yüzyıllar öncesine götürecek olan Medina, uzun yıllar şehri yönetmiş olan Ba Ahmed’in sarayı olan Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden olan Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşı’sı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli, “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam Bahar Akıncı eşliğinde, Marakeş’in en şık retoranlarından biri olan BOU Zin’de akşam yemeği (35 EUR) Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

3.Gün : Marakeş
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri olan Essaoira’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanıdır. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu şehirde Kale’yi ve Balıkçı Limanı’nı gezdikten sonra Eski Roma kentilerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağımız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupa’lı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi Medinası’nda yaşamışlardır. 18. Yüzyıl’da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını Ladies & Gentlemen filmindeki gibi seyredebilirsiniz. Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, argan yağı dükkanları, rengarenk tablolar ile süslü tarihi çarşısındaki dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. (Essaoria turu, öğle yemeği hariç tur fiyatına dahildir) Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

4.Gün : Marakeş

Sabah gün doğumunun ardından Atlas Dağları Turu’muz için yola çıkıyoruz. 4×4 Jeep’ler ile Güney’in hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için hazırladığımız eğlenceli bir gezi sizleri bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyorz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler harika fotoğraflar sunuyor. Öğle yemeğimiz için Marakeş’e dönüyor ve eski çarşı içindeki Fransız esintili yerel lokantamızın bahçesinde öğle yemeğimizi (Atlas Dağları turu ve öğle yemeği, tur fiyatımıza dahildir) alıyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimizle Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarını gezip geçtiğimiz yıl açılan Yves Saint Laurent Müzesini ziyaret ediyor (12 EUR) ve Grand Postane binasında kahve molası veriyoruz. – Akşam dileyen misafirlerimizle Jad Mahal Gecesi: 45 EUR – Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Jad Mahal, şu anda Marakeş’in en trendy restoran ve show kulübü. Müzisyenler, akrobatlar ve dansçılar ve DJ’ler eşliğinde çok şık bir restoranda masalsı bir akşam yemeği yiyeceğiz. Bu keyifli akşam yemeğimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

5.Gün : Marakeş / Kazablanka / İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kazablanka Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden turumuzun sonu. 

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
Kazablanka’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece olmak üzere belirilen ve benzeri 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
Alan transferleri
Kazablanka şehir turu
Marakeş şehir turu
Essaouira Turu
Atlas Dağları Turu – Öğle yemekli
Türkçe rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Seyahat sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Tur Fiyatı 

997 EUR'dan itibaren
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun