Geri Dön

BAHAR AKINCI İLE FAS TURU

14 - 18 Kasım 2018
BAHAR AKINCI İLE FAS TURU TuruBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TurlarıBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TatiliBAHAR AKINCI İLE FAS TURU Vip Turu

Atlas dağlarının eteklerinde bulunan 11. yüzyıl Almoravide hanedanının başkenti, büyüleyici yapıları, cami ve sarayları, dar sokakları, Fas kültürünün gerçek anlamda yaşandığı, Endülüs ve Çöl kültürünün birleştiği kozmopolit Kızıl Kent  Marakeş’i ve Kazablanka’yı, Bahar Akıncı eşliğinde keşfe çıkıyoruz...

PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Kazablanka
Kazablanka’ya varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi olan Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Kazablanka’daki otelimizde.

2.Gün : Kazablanka / Marakeş
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; dar sokakları ile sizleri yüzyıllar öncesine götürecek olan Medina, uzun yıllar şehri yönetmiş olan Ba Ahmed’in sarayı olan Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden olan Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşı’sı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli, “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Gecesi Turu’na katılabilirler. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde. 
Chez Ali Gecesi Turu : Akşam folklor ve Berberi atlarıyla yapılan dünyaca ün kazanmış Chez Ali Gecesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı; müzisyenler, şarkıcılar, akrobatlar ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği sunmaktadır. Bu keyifli akşam yemeğimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

3.Gün : Marakeş
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri olan Essaoira’ya doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanıdır. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu şehirde Kale’yi ve Balıkçı Limanı’nı gezdikten sonra Eski Roma kentilerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağımız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupa’lı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi Medinası’nda yaşamışlardır. 18. Yüzyıl’da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını Ladies & Gentlemen filmindeki gibi seyredebilirsiniz. Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi çarşısındaki dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

4.Gün : Marakeş

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Atlas Dağları Turu’muz için yola çıkıyoruz. 4x4 Jeep’ler ile Güney’in hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için hazırladığımız eğlenceli bir gezi sizleri beklemektedir. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyorz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar sunuyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü Kıyısı’nda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarını gezebilir veya otellerinde dinlenebilirler. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

5.Gün : Marakeş / Kazablanka / İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kazablanka Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden turumuzun sonu. 

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
Kazablanka’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece olmak üzere belirilen ve benzeri 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
Alan transferleri
Kazablanka şehir turu
Marakeş şehir turu
Essaouira Turu
Atlas Dağları Turu – Öğle yemekli
Türkçe rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Seyahat sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Tur Fiyatı 

1,057 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun