Geri Dön

CANCUN VE HAVANA

10 Ocak – 30 Haziran 2019
CANCUN VE HAVANA TuruCANCUN VE HAVANA TurlarıCANCUN VE HAVANA TatiliCANCUN VE HAVANA Vip Turu

Yucatan’da yer alan Cancun, çarpıcı güzellikteki kumsalları ve renkli gece yaşamı ile meşhur bir bölge. Zona Hotelera ve El Centro olarak iki kısma ayrılan Cancun bölgesi eğlenceli bir tatil arayanlar için de, huzur dolu bir dinginlik arayanlar için de çok sayıda seçenek sunuyor. Öte yandan Cancun da Yucatan’ın birçok bölgesi gibi Maya medeniyetinin izlerinin hakim olduğu noktalara sahip. Meksika’da yer alan en önemli eko-arkeolojik park olan Xcaret’i ziyaret ettiğinizde tarih-doğa-insan üçlüsünün yarattığı harikalara şahit oluyorsunuz. Dolayısıyla Cancun, sunduğu alternatiflerin bolluğu, çeşitliliği ve elbette denizinin çekici mavisiyle uzun süredir Meksika’nın gözde rotalarından.
Küba’nın başkenti ve en büyük şehri Havana görenleri kendine hayran bırakan bir şehir. Eski Havana olarak anılan yer UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde ve çok önemli değerlere sahip. Küba’da geçireceğiniz zamanlarda Capitolio’nun çevresindeki tüm sokakları gezip gerçek Küba ile tanışabilirsiniz. Bu unutulmaz deneyimin diğer parçaları ise mutlaka görmeniz gereken mimari harikası Plaza de la Catedral, keyifle gezeceğiniz Plaza de Armas, Palacio de los Capitanes Generales (Havana Kent Müzesi), birbirinden güzel lezzetler keşfedebileceğiniz Plaza Vieja Meydanı ve Küba Devrimi’nin ateşini hissedebileceğiniz Museo de la Revolucion (Devrim Müzesi).

 

PROGRAM 
1.GÜN : HAVANA / CANCUN

Cancun Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Check-in sonrası dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Cancun’daki otelimizde.

2. GÜN : CANCUN
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

 3. GÜN : CANCUN
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

4. GÜN : CANCUN / HAVANA
Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Havana’ya varış. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam Dileyen misafirlerimiz ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Habana Cafe’deki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama Havana’daki otelimizde.

5. GÜN : HAVANA
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 6. GÜN : HAVANA
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelinize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. GÜN : HAVANA
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

8. GÜN : HAVANA / ISTANBUL
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. 

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Cancun’da, programda belirtilen otelde 3 gece her şey dahil konaklama
Havana’da, programda belirtilen otelde 4 gece oda ve kahvaltı konaklama
Alan – Otel – Alan transferleri
Programda belirtilen Havana şehir turu ve öğle yemeği
Yerel İngilizce rehberlik hizmeti

Tur Fiyatı 
1.440 USD'den itibaren
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun