Geri Dön

EBRU ERKE İLE İTALYA'NIN GİZLİ KALMIŞ HAZİNELERİ

23 – 26 Nisan 2019
EBRU ERKE İLE İTALYA'NIN GİZLİ KALMIŞ HAZİNELERİ TuruEBRU ERKE İLE İTALYA'NIN GİZLİ KALMIŞ HAZİNELERİ TurlarıEBRU ERKE İLE İTALYA'NIN GİZLİ KALMIŞ HAZİNELERİ TatiliEBRU ERKE İLE İTALYA'NIN GİZLİ KALMIŞ HAZİNELERİ Vip Turu

Puglia, İtalya'nın güneyinde çekici ve bozulmamış bir bölgedir. Muhteşem Barok ve Rönesans mimari eserleri, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan trulli adı verilen; harran evlerine benzeyen konik ve beyaz taş evleri, Masseria adı verilen; günümüzde birçoğu restore edilmiş çiftlik evleri, kimliğini kaybetmemiş balıkçı kasabaları ve bölgesel mutfağı ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Bari "Bari Şehir Turu"

3.Havalimanı Dış Hatlar terminali SeturSelect buluşma noktasında, rehberinizle buluşma. Bari Karol Wojtyła Hava Meydanı'na varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile şehir turumuz için hareket ediyoruz. İtalya'nın 20 idari bölgesinden biri olan Puglia bölgesinin idari merkezi olan, Adriyatik Denizi kıyısındaki tarihi liman kenti Bari`yi keşfe çıkıyoruz. Sabah erken saatlerde geldiğimiz şehirde ilk durağımız 1508'den kalma tarihi bir kiliseden ekmek fırınına dönüştürülmüş Panificio Fiore olacak. Ayaküstü yerel lezzet tadımları yapacağımız fırında ''focaccia'' diye bilinen, taze çıkmış Puglia pidelerini tadacağız. Bari, focaccia pidesinin doğum yeri olarak bilinir. Buradaki focaccia pideleri İtalya’nın geri kalanına göre daha bol malzemelidir. Bari, 1.3 milyon ile Güney İtalya’nın en büyük üçüncü şehridir. Bu eşsiz ve pitoresk şehri rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Eski Şehir (Vecchia Bari), Noel Baba diye bilinen Antalya-Demreli Aziz Nikola'ya adanmış San Nicola Bazilikası (11.yy), Avrupa'nın en büyük özel opera binası Teatro Petruzzelli , belediye sarayı Palazzo di Città, hükümet konağı Il Palazzo della Provincia, liman caddesi Lungomare di Bari görülecek yerler arasındadır. Vecchia Bari’deki lokal evlerin birinde ''oreccchiette'' yani kulakçık anlamına gelen ev makarnasının Bari'li kadınlar tarafından yapımını görüp, taze makarnalardan satın alabileceğiz. Tur bitimi Bari şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün : Bari / Alberobello / Ostuni / Lecce "Şehir Turları"
Sabah kahvaltısı ardından UNESCO tarihi kentler koruması altındaki Alberobello’ya hareket ediyoruz. Yola çıkmadan Bari balık pazarında tezgahlarda satılan deniz kestanelerinden isteyen misafirlerimizle tadım yapacağız. UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış olan, 16.yy'dan kalma kendine özgü mimarisi ile beyaz badanalı Trulli evleri örneklerini görebileceğimiz Alberobello'da bir zaman makinesindeymişcesine tarihler arasında yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Ögle yemeğimizi Alberobello`da 1800'lü yıllardan kalma eski bir şarap mahseninden lokantaya dönüştürülmüş ünlü şef Francesco Lippolis'in lokantasında alacağız. Tur sonrası bir başka güney kasabası olan tarihi Ostuni`ye hareket edeceğiz. La Citta Bianca yani Beyaz Şehir ünvanlı Ostuni, Adriyatik’e hakim tepeden bakmaktadır. Bembeyaz badanalı evleri ile karşıdan bakıldığında gerçekten inci gibi parladığını görüyorsunuz. Etrafı üzüm bağları, zeytin ağaçları ile çevrili. Yeşilin tonları, Adriyatik’in turkuaz tonları beyaz kasabanın etrafında ayrı bir hare oluşturmuş. Beyaz evlerin Arnavut kaldırımlı sokaklarında, saksıların içindeki renkli çiçeklerinde ayrı bir güzellik buluyorsunuz. Ostuni kasabası ziyareti ardından günay İtalya'nın Floransa'sı diye bilinen, konaklama yapacağımız Lecce`ye geçiyoruz. Akşam yemeğimiz sempatik bir aile restoranı olan restaurantta alacağız. Bu lokanta için ''cucina povera'' yani yemeklerin kötü olması mümkün olmayan esnaf lokantası mutfağı namı verilmiştir. Ürünler yerel, taze ve sadedir.

3.Gün : Lecce / Gallipoli / Lecce "Şehir Turları"
Sabah kahvaltisi ardindan Lecce sehir turu. Tur esnasında şehir merkezindeki tarihi pastanelerden Pasticcceria Natale veya Caffe Alvino’da mola vereceğiz. Amacımız bu bölgeye özgü limon kremalı minik tart şeklindeki meşhur tatlısı Pasticciotto ile ristretto kahve (acı kahve) keyfi yapmak. Lecce 2000 yıldan fazla yaşı ile Güney İtalya’nın Apulia bölgesinin önemli şehirlerinden biridir. Şehirde bulunan zengin barok yapılar nedeni ile Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinir. Şehir ayrıca uzun yıllar Yunan kültürü etkisinde kalmıştır. Ayrıca önemli bir tarım merkezi olan Lecce, zeytinyağı ve şarap üretimi çok yaygındır. Şehir turu ardından öğle yemeğimizi almak üzere Gallipoli'ye hareket. Varışımıza istinaden SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası şehir turu. Gallipoli’ eski şehri, küçük bir adanın üstüne kuruludur. Emsalsiz denizinin önünde sahil boyunca balıkçı barınakları denizden taze çıkmış canlı deniz ürünleri ile dolu. Karides, tarak, istiridye, denizkestanesi ne ararsanız var. Tarihi şehrin dar sokaklarında keşfe çıkıyoruz. Tur sonrasi Lecce`ye hareket. Geceleme otelde.

4.Gün : Lecce / Bari "Monopoli & Polignano A Mare Turu "
Sabah kahvaltisi ardindan Monopoli & Polignano A Mare turu. Monopoli : Puglia bölgesinin Adriyatik Denizi kıyısında olan bu küçük balıkçı kasabası ise ortaçağ kökenli tarihi bir kasabadır. Denizin ve gökyüzünün mavisi bölgeye öylesine hakimdir ki, neredeyse her sokak arasından karşınıza çıkabilir. Kasabada görülmesi gerekli Palmieri Sarayı, Carlo V Kalesi,Katedrali, balıkçıları, renkli kayıkları ve bunlara akdenizin mimari dokusu da eklenince zaman kavramından soyutlanmış olursunuz. Öğle yemeği Monopoli`de alınacaktır. Monopoli ziyareti ardından Polignano A Mare`ye hareket. Adriyatik Sahili boyunca dizilmiş kasabalardan en gözde olanı ‘Polignana A Mare’dir. Kıyı şeridi boyunca dik ve sert kayalıkların üzerine yapılmış üst üste bitişik binaların arasındaki teraslara yürüyüp keşfediyoruz. Tur sonrası Bari Hava Meydanı'na hareket ediyor ve İstanbul'a dönüyoruz .
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul - Bari - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
1 gece Bari, 2 gece Lecce'de oda & kahvaltı konaklama
3 Akşam Yemeği
4 Öğle Yemeği
Bari Şehir Turu
Alberobello Turu
Ostuni Turu
Lecce Turu
Gallipoli Turu
Monopoli & Polignano A Mare Turu
Havaalanı – otel - havaalanı transferleri
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 

1.797 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun