Geri Dön

GİZEMLİ JAPONYA

14 - 24 Nisan 2018

GİZEMLİ JAPONYA TuruGİZEMLİ JAPONYA TurlarıGİZEMLİ JAPONYA TatiliGİZEMLİ JAPONYA Vip Turu

Tokyo, etkileyici bir kültürünün modern bir yansıması. Japonya’ nın başkenti Tokyo’ ya adımınızı atar atmaz Japonların ne kadar mükemmeliyetçi olduğunu şehir yaşamındaki detaylardan anlamanız mümkün. Her şey muntazam, muhteşem bir sistem ve tıkır tıkır işleyen bir düzen… Dünya ticaret merkezlerinden biri olan Tokyo kozmopolit bir şehrin kaos yaşamak zorunda olmadığının kanıtı gibi adeta. Modanın doğduğu ve tüm dünyaya yayıldığı yer Tokyo’ da alışveriş yapmak kaçınılmaz elbette. En kalabalık bölgesi olan dünyaca ünlü markaların, alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza, Tokyo’ nun en uğrak yerlerinden. Ayrıca Takeshita Dori Sokağı gibi yerler Japon gençlerinin sıra dışı giyim tarzının doğduğu sokaklar. Japon sokak modası bir defilenin hayatın akışına karışmış hali gibi… Ayrıca Shibuyu Station’ daki 109 isimli alışveriş merkezi de moda tutkunlarını ağırlıyor. Modanın nabzını tutmak için Tokyo’ yu gezmenizi tavsiye ediyoruz. Tokyo, doğal güzellikleri ve ışıl ışıl caddelerinin yanı sıra meşhur tapınaklarıyla da hayranlık uyandırıyor. Günümüzde budist tapınağı olarak bilinen ve rengarenk mimarileriyle Japon kültürünü yansıtan Asakusa Kannon Tapınağı ve Sensoji Tapınağı oldukça popüler. Bayram yerini andıran bir coşku burada sizi bekliyor. Japon Kraliyet ailesinini de halen yaşamakta olduğu Kraliyet Sarayı muhteşem bahçesiyle gezenleri büyülüyor. Tokyo’ ya gelmişken muazzam koleksiyonların yer aldığı Tokyo Ulusal Müzesi’ ni ve kartpostal tadındaki görüntüsüyle akılları baştan alan Ueno Park’ ı gezmenizi de tavsiye ederiz. Tokyo’ ya 2.5 saat uzaklıktaki Nikko UNESCO Dünya Mirası Listesi’ nde yer alıyor. Chunzenjiko’ daki harika gölü görüp Kegon Şelale’ leri ziyaret etmek Japonya turunun vazgeçilmezleri arasında. Diğer vazgeçilmezler ise tabii ki Osaka ve Kyoto şehirleri.

PROGRAM 
1. Gün: İstanbul / Dubai

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde bulunan Setur Select karşılama noktasında rehberiniz ile buluşma. Aktarma noktası olan Dubai' ye hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün: Dubai / Osaka
Yaklaşık 4 saatlik bir uçuşun ardından aktarma noktasına varış. Kısa bir bekleyişin ardından uçağa biniş işlemleri ve Osaka' ya hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuşun ardından Osaka' ya varış. Varışa istinaden otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam "Hoşgeldiniz Yemeği". Geceleme otelimizde.

3. Gün: Osaka
Kahvaltı sonrası yapılacak olan Osaka şehir turunda Osaka Kalesi, Abeno Harukas, Shinsaibashi ve Dotonbori bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Kobe
Otelde alınacak kahvaltının ardından Kobe' ye hareket. Osaka’ ya 45 dakika mesafede bulunan Kobe, Japonya’ da Avrupai görüntüsü ile ünlüdür. 1995 yılındaki depremde çok fazla sayıda kişinin öldüğü Kobe, günümüzde tamamen yenilenmiş bir şehir olarak karşımıza çıkar. Denizcilik ve endüstrinin en gelişmiş olduğu şehirlerden biri olan Kobe' de turumuz sırasında liman bölgesini görüp şehri dolaştıktan sonra Sake üretim merkezini geziyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda tur esnasında alıyoruz. Turun ardından otele transfer ve geceleme otelimizde.

5. Gün: Kushimoto / Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Tennoji istasyonuna hareket ve tren ile Kushimoto' ya transfer. Varışa istinaden öğle yemeğimizi yedikten sonra, Ertuğrul Anıtı' nı ve Müzesi' ni ziyaret ediyoruz. Ardından tren ile Kyoto' ya hareket. Varışı takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

6. Gün: Kyoto
Sabah kahvaltısından sonra yapılacak Kyoto şehir turunda Golden Pavillion, Nijo Kalesi, Kiyomizu Tapınağı, Sannenzaka Caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Japonların ünlü çay seremonisi hakkında bir fikir edineceğimiz çay ikramı. Turun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün: Nara / Kyoto
Kahvaltının ardından Nara turu için hareket. Bu turda dünyanın ahşaptan yapılmış en büyük tapınağı olan Todaiji Tapınağı ve Kasuga Grand Tapınağı görülecektir. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelde.

8. Gün: Hakone / Fuji Dağı / Tokyo
Kahvaltının ardından Kyoto istasyonuna hareket. Hızlı tren ile Odawara istasyonuna varış ve Ashi gölü üzerinde tekne turu. Ardından Hakone Ulusal Parkı' nın zirvesine teleferik ile çıkıyoruz. Burası Fuji Dağı' nın en iyi görüldüğü noktadır. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Akabinde Fuji Dağı' nın ziyaretçi girişinin olduğu bölgesine çıkış ve sonrasında tur bitiminde otobüs ile Tokyo' ya hareket. Varışa istinaden otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

9. Gün: Tokyo
Sabah kahvaltısının ardından Tokyo şehir turu için hareket. Tur sırasında görülecek yerler arasında Asakusa Kannon Tapınağı, Nakamise alışveriş caddesi, Kraliyet Sarayı bahçeleri yer almaktadır. Ginza alışveriş bölgesinde serbest zaman bırakılarak turumuz sona erecektir. Öğleden sonra serbest zaman. Geceleme otelde.

10. Gün: Tokyo
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından odaları boşaltıp, otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Tam gün serbest zaman. Akşam saatlerinde havalimanına transfer.

11. Gün: Tokyo / Dubai / İstanbul
Uçağa biniş işlemlerinin ardından aktarma noktasına hareket. Aktarma noktasına varış ve ardından İstanbul uçuşu için hareket. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Emirates Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Dubai-Osaka /Tokyo-Dubai-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
4 yıldızlı otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklama
Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler
Setur Select rehberlik hizmeti
4 adet öğle yemeği
1 adet akşam yemeği
Seyahat sigortası ( 3000 EUR' ya kadar teminat kapsamındadır. Tur iptallerinde %10 muafiyet uygulanmaktadır.)

Tur Fiyatı 
3,798 USD

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun