Geri Dön

HİNDİSTAN’DA HOLİ FESTİVALİ

28 Şubat - 07 Mart 2018

HİNDİSTAN’DA HOLİ FESTİVALİ TuruHİNDİSTAN’DA HOLİ FESTİVALİ TurlarıHİNDİSTAN’DA HOLİ FESTİVALİ TatiliHİNDİSTAN’DA HOLİ FESTİVALİ Vip Turu

1 milyardan fazla insanın yaşadığı Hindistan’ da yüzlerce din ve inanış var. Birbirinden farklı düşünenlerin birlikte yaşayabilmesi ise hoşgörüler diyarının en büyük sırrı. Hindistan, gezilecek yerlerin ve yaşanacak deneyimlerin sınırsız olduğu bir destinasyon. Her şeyin kutsanabildiği, insanların birden fazla dine mensup olabildiği ve toplum kurallarının din üzerinden ilerlediği ülkede neredeyse her gün bir festival, kutlama ya da şenlik var. Ziyaretçiler Hindistan turu boyunca pek çok festivale ve kutlamaya şahitlik edebiliyor. Her metrekaresi dünyaya farklı deneyimler sunan bu ülke, iyi-kötü her yönüyle kendisini keşfeden gezginlere hayatı kitap misali okuyor. Kültürü, inanışları ve felsefesinden bir parça kapan gezginler Hindistan turunu tamamlayıp ülkelerine bambaşka biri olarak dönüyor.

PROGRAM 
1. Gün: İstanbul / Delhi (Uçakta)

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur Select karşılama noktasında rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Delhi' ye hareket. Uçak yolculuğumuz gece boyunca sürecektir.

2. Gün: Delhi
Rahat bir yolculuğun ardından Delhi' ye varış. Havalimanında bizi bekleyen özel lüks otobüsümüz ile Jaipur' a hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuz için otelden hareket. Pembe renk geleneksel hoşgeldin anlamında kullanılır, 1853 yılında Prens Albert' in ziyaret onuruna istinaden şehir Pembe renke bürünmüş ve halen şehirde hoşgeldin kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; City Palace, Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Matal veya Rüzgarlar Sarayı olarak da adlandırılan 5 katlı ve 1000 pencereli yapı görülecektir. Şehir turunun ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

3. Gün: Jaipur / Renklerin Festivali
Sabah kahvaltısının ardından Renklerin Festivali (Holi Fest) için otelden ayrılıyoruz. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, baharın gelişinin habercisi olan Renklerin Festivalinde Hint halkının rengarenk toprak boyaları önce yüzlerine sürüyor sonra da birbirlerine boya atıyorlar. İnsanların üzerine dökülen, etrafa saçılan boyalar baharın gelişini müjdeliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün: Jaipur / Agra " Amber Fort Gezisi-Agra Şehir Turu ve Taj Mahal"
Amber Fort gezisi için hareket. (Jaipur şehrinin 11 km dışında bulunup, 1728 yılına kadar eyaletin başkentiydi) Tur sırasında kaleye filler ile çıkılacaktır. (Fillerin müsait olmaması durumunda 4*4 arazi araçları kullanılacaktır.) Sheesh Mahal, Jai Mahal görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Agra'ya hareket. (Yaklaşık 6 saat, 260km) Varışa istinaden 1630 yılında Moğol İmparatoru Şah Jahan tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken ölen eşi Mümtaz Begüm için, sevgi üzerine yaptırılmış, dünyadaki en güzel eserlerinden ünlü TAJ MAHAL gezilecektir. Ardından Agra Kalesi gezilecektir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün: Agra / Delhi / Varanasi "Aarti Töreni"
Çok erken saatlerde Delhi'ye hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrasında Varanasi uçuşu için Delhi havalimanına varış. Yerel Havayolları ile Varanasi'ye uçuş ve varışa istinaden otele transfer. (Otele giriş işlemleri saat 15:00'dan sonra olacaktır.) Otele yerleştikten sonra akşam ayini “Aarti” için nehir kıyısına hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün: Varanasi / Delhi "Ganj Nehrinde Tekne Turu ve Sarnath Tapınağı"

Kahvaltı öncesinde erken saatlerde Ganj Nehrinde büyük kayıklarla dolaşmak ve sabah ayinine giden Hindularla bir arada oluyoruz. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan, yoga yapan ve güneşin doğuşunu kutsal nehir Ganj'a girerek ve dualar ederek karşılayan Hinduların yaşamına dahil oluyoruz. Tanrı Shiva'nın şehri olan Varanasi'de ölmek veya burada bedeninin yakılması yeniden doğum zincirinden kurtulmak ve mutlak kurtuluşa ermek için bir anahtardır. Bu nedenle de şehirde kutsal bir ölü yakma alanı (Manikarnika Ghat) bulunmaktadır. Turun bitiminde otelimize geri dönüyor kahvaltı ve çıkış işlemlerinin ardından Buddha için kutsal bir tapınak olan Sarnath tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından yerel havayolları ile Delhi'ye uçuyoruz. Varışa istinaden otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. Gün: Delhi "Delhi Şehir Turu"
Kahvaltı sonrası Delhi şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında Eski ve Yeni Delhi'nin en önemli mekanları bulunmaktadır. Hindistan'ın en büyük camisi Jama Masjid, Mahatma Ghandi'nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası ve Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı (India Gate), Qutub Minar ve külliyesi bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. Gün: Delhi / İstanbul
Kısa bir uykunun ardından havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemleri ve 6 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul-Delhi / Delhi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
Yerel hava yolları ile Delhi-Varanasi-Delhi ekonomi sınıf uçak bileti
Programda belirtilen yarım ve tam günlük şehir turları
Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri
5* otellerde yarım pansiyon bazında konaklama
Setur Select rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'u kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
2.198 USD

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun