Geri Dön

İHTİŞAMLI KALELERİ VE KLASİK TATLARI İLE İSKOÇYA

Edinburgh (2) – Aviemore (2) – Glasgow (1)
Mayıs-Ekim 2018
İHTİŞAMLI KALELERİ VE KLASİK TATLARI İLE İSKOÇYA  TuruİHTİŞAMLI KALELERİ VE KLASİK TATLARI İLE İSKOÇYA  TurlarıİHTİŞAMLI KALELERİ VE KLASİK TATLARI İLE İSKOÇYA  TatiliİHTİŞAMLI KALELERİ VE KLASİK TATLARI İLE İSKOÇYA  Vip Turu

İskoçya, adeta büyüleyici bir zaman tüneli. Kültürel mirasları, soylu tarihi ve estetik mimarisi sizi yüzlerce yıl öncesine götürürken,  erkeklerin üzerinde rastladığınız ekose kumaşlı geleneksel kilt etekleri, sokaklarda kulağınıza çalınan gayda ezgileri, efsanevi pubları ile kendine has keşiflere imkan veriyor.

PROGRAM
1.Gün : Istanbul / Edinburgh

Türk Havayolları ile Edinburg’a haraket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Edinburgh’a varıyor, özel araçlı rehberimiz tarafından karşılanıp, yarım günlük şehir gezimize başlıyoruz. Edinburgh Şatosu, Royal Mile ve Edinburgh Kalesi başlıca göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Gezimizin bitiminde, otelimize bırakılıyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Edinburgh

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Mejesteleri Kreliçe ve Kraliyet ailesine ev sahipliği yapmış olan, The Royal Yatch Britannia’yı ziyaret ediyoruz. Krallığın adımlarını takip ederek, Kraliyetin kalbini ve ruhunu keşfedeceksiniz. Gezimiz esnasında The Royal Yatch Britannia’a hakkında bilgiler edinirken, tarihi fotografları da görebileceksiniz. Gezimizi hediyelik The Royal Yatch’a özel hediyelik eşya dükkanında sonlandırıyoruz. Öğleden sonra;  17.Yüzyıla ait tarihi bir tura çıkıyoruz. Real Mary King’s Close gezimizde, Edinburgh’un yeraltında bulunan sokakları ve tavşanlık alanlarını ziyaret ediyoruz. Bu değişik deneyim bizi 1600’lü yıllara götürecek. Akşam üzeri dilerseniz geleneksel İskoç Showunu izliyoruz. Geceleme otelimizde. 

3.Gün : Edinburgh / Aviemore
Otelimizde alacağımız kahvaltının ve check out işlemlerinin ardından özel aracımız ile şatolar gezimiz iiçin otelimizden ayrılıyoruz. Scone Palace ve Blair Castle göreceğimiz yerler arasında. Ardından bölgenin el yapımı geleneksel malt içeceklerinin tek kalesi olan Edradour Distillery’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra çam ağaçları ile kaplı dağ manzaraları ve nehir vadisinden geçerek otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün : Aviemore
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özel aracımız ile tam günlük tadım tutumuza çıkıyoruz. İlk durağımız Strathisla Distillery olacak. 1786’da kurulmuş olan Strathisla’da muhteşem bir single malt deneyimi yaşayacaksınız. Ardından Glen Grant damıtım turumuzu gerçekleştiriyoruz. Glen Grant damıtım turu, Grant ailesinin kendine özgü karakterleri ile ilgili bilgiler ve özellikle Binbaşı Grant hakkında küçük bir sergi ile başlıyor. Single Maltların tadımından sonra 14.yüzyıldan kalma Elgin Cathedral’I ziyaret ediyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün : Aviemore / Glasgow
Otelimizde alacağımız kahvaltının ve check out işlemlerimizin ardından, özel aracımız ve rehberimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Birleşik Krallık'ın en büyük ve derin gölü olan Loch Ness’i ziyaret ediyoruz. Loch Ness uzun yıllardır bir efsaneye sahiptir, efsaneye göre gölde büyük bir canavar yaşamaktadır. Huzur dolu yürüyüş yolları, birbirinden güzel lokantalarıyla ünlü Loch Ness gezimizde Britanya’nın en büyük dağı olan Ben Nevis Tepesi'ni görme imkanı yakalıyoruz. Nehirde, tekne ile yapacağımız yolculuğumuzda dünyanın en güzel suyollarından olan Caledonia Kanalı’nı görüyoruz. Gezimizin devamında, Fort William, Romantik vadi Glencoe ve Inveraray Castle göreceğimiz yerler arasında. Gezi bitiminde otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyoruz.

6.Gün : Glasgow / Edinburgh /  Istanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltı ve check out ardından Edingburgh havaalanına hareket etmeden önce Livingstone Designer Outlet alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. 70’in üzerinde markaların indirimlerinden yararlanıp, dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz. Ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları ile Istanbul’a hareket ediyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler
Türk Havayolları ile uluslararası uçuşlar
2 gece Edinburgh, 2 gece Aviemore, 1 gece Glasgow’da, iki kişilik odalarda, oda ve kahvaltı konaklama
Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
Programda belirtilen tüm transferler
Programda belirtilen süreler boyunca İngilizce rehberlik hizmeti. 

Tur Fiyatı
5,335 £ İtibariyle

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun