Geri Dön

İPEKYOLU ÖZBEKİSTAN TURU

19 – 24 Nisan 2019
İPEKYOLU ÖZBEKİSTAN TURU TuruİPEKYOLU ÖZBEKİSTAN TURU TurlarıİPEKYOLU ÖZBEKİSTAN TURU TatiliİPEKYOLU ÖZBEKİSTAN TURU Vip Turu

Her biri açık hava müzesi gibi 4.000’den fazla tarihi “bölge” sayesinde, dünyaca tanınan Mısır, Hindistan, Antik Yunan ve Roma ile eşdeğer bir miras. Efsanevi İpek Yolu’nun iki önemli şehri, dünyanın en eski şehirlerinden 2750 yıllık Semerkand ve Orta Asya'nın din, ticaret ve bilim merkezi olan 2500 yıllık Buhara. Imam el-Maturidi, Imam el-Buhari, Şah-ı Nakşibendi, Abdülhalik Gücdüvani gibi pek çok büyük din adamı. El-Fergani, Abu Ali İbn-i Sina, Abu Raikhan Biruni, Muhammed El-Farabi, Mirza Ulugbek, Ali Kuşçu, Muhammad Al-Harezmi gibi hepsi de dönemlerinin en ünlü ve yetkin bilimadamları. Semerkand’ı başkent yaparak büyük bir imparatorluk kuran Timur.  Buhara’da heykeli bulunan Nasreddin Hoca. Çölleri, dağları, önemli gölleri ve akarsuları ile çok önemli bir tabiat zenginliği. Hormonsuz ve doğal yetişen sebze ve meyveler. Kendinizi eski dönemlerdeki tüccarlar gibi hissedebileceğiniz pazarlarda, dünyaca meşhur dokumalar, el sanatları, zervarlı ayakkabılar, altın rengi iplerle dokunmuş çapanlar, astragan kürkler, seramik ve minyatürler...

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Semerkant

Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde SeturSelect buluşma noktasında saat 19:00’da buluşarak başlıyoruz.

2.Gün :  Semerkand "Semerkant Şehir Turu ve Semerkant Yerel Ev'de Akşam Yemeği"

Sabaha karşı Semerkant’a varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyoruz. Otele transferimizin ardından dinlenme. Sabah kahvaltımızı otelde alacağız. Yerel restaurantda alacağımız öğle yemeği sonrasında Shah-i-Zinda Mezarlığı, Uluğbey Gözlemevi gezilerinin ardından Aksak Timur olarak bilinen Özbekistan’da tarihi kurucu olarak kabul edilen, Timurlenk’in Gur-Emir adı verilen türbesini ziyaret ediyoruz. Mulli Qalander Camiini ziyaretimizin ardından akşam yemeğimizi Semerkant Yerel Ev’de alıyoruz. Gecelememiz Semerkant’da oteldedir.

3.Gün : Semerkand / Buhara "Buhara Şehir Turu ve Şah-ı Nakşibendi Anıt Mezarı Ziyareti"

Kahvaltı sonrası Buhara’ya gitmek için otelden hareket ediyoruz. Buhara’ya yolculuğumuz esnasında İslam alimi İmam Buhari’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Ortaçağın en güzel kervansaraylarından biri olan Rabat Malik’i gezmek için mola veriyoruz. Ardından şehre varıyoruz. Buhara Emirlerinin yazlık sarayları olan Sitorai Mohi Hossa’yi ziyaret ediyoruz, bu saray doğu ve Avrupa mimari elementlerini birleştirilerek inşa edilmiştir. Şah-ı Nakşibendi’nin anıt mezarı ziyareti sonrasında konaklayacak olduğumuz otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme Buhara’da otelimizde.

 

4.Gün : Buhara "Unesco Dünya Mirası Tarihi Yerle ve Şehir Turu"

Sabah kahvaltısı sonrasında Buhara’nın merkezinde bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan tarihi yerleri gezmek için hareket ediyoruz. Gezimiz sırasında Miri Arap Medresesi, Magoki-Attari Camii, Sinagog, Abdulaziz Han Medresesi, Lebi-Hauz Kompleksi, Nadir Devan-Begi ve Khanaka Medreseleri ve Chor-Minor Medreselerini geziyoruz. Ayrıca Uluğbek Medresesi dışarıdan olmak üzere Ark Kalesi, Samaniler Türbesi ve Chashma-Ayub Mozoleleri görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından gecelememiz otelimizdedir.

5.Gün : Buhara / Taşkent "Taşkent Şehir Turu"

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve Özbekistan Havayolları tarifeli seferi ile 10.20’de Taşkent uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 11.20 deki varışımız sonrasında Merkezi Asya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Taşkent şehir turumuza başlıyoruz, Taşkent yaklaşık 3 milyon nüfusu ve 2000 yıldan fazla tarihi ile ön plana çıkmaktadır. Taşkent kelimesi Özbekçe ’de "Taş Şehir" olarak tercüme edilir. Gezi esnasında Eski Şehir bölgesindeki Hast-İmam kompleksi, Çarsı tarihi pazarını geziyoruz ve ardından şehir merkezinde bulunan Amir Temur meydanına doğru hareket ediyoruz. Deprem Anıtı ve Metro gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrasında Otelimize dönüş. Akşam yemeğini alıyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün : Taşkent / İstanbul

Sabah kahvaltısınının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayolları uçuşu ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz varışımız ile birlikte turumuzu sonlandırıyoruz. Farklı bir organizasyonda buluşmak dileğiyle...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Belirtilen otellerde 5 gece 6 gün oda & kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Belirtilen tüm geziler

Öğle Yemekleri

Akşam Yemekleri

SeturSelect rehberlik hizmetleri(Varışa istinaden rehberlik verilecektir.)

Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

1 adet yerel gösteri

Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri

Yerel hava yolları ile Buharadan - Taşkent'e ekonomi sınıf uçak bileti

 

Tur Fiyatı 
1,457 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun