Geri Dön

İTALYA'NIN LEZZETLERİ

20 – 23 Eylül 2018
İTALYA'NIN LEZZETLERİ TuruİTALYA'NIN LEZZETLERİ TurlarıİTALYA'NIN LEZZETLERİ TatiliİTALYA'NIN LEZZETLERİ Vip Turu
Modena yakınlarında kuşaklar boyu sirke üretimi ile meşgul ünlü bir aileye ait ''Geleneksel Balsamik Sirke'' üretimi yapan Acetaia, 1997 yılından beri Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Piazza Grande Meydanı, Modena Katedrali ve Ghirlandia Kulesi, Palazzo Ducale, dünyaca ünlü Parma Peyniri Parmigiano imal eden mandıra, Parma Katedrali, . Citta’ dei Gonzaga, Palazzo del Te, Palazzo Ducale’de yer alan Andrea Mantegna’nın “Camera degli Sposi”, Maggiore Meydanı, meydanda yer alan saat kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy adalet sarayı Palazzo Podesta, dünyanın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasında.
PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Bologna / Modena / Parma

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali Setur Select buluşma noktasında rehberinizle buluşma. Bologna Havalimanı’na varışımıza takiben Modena yakınlarında kuşaklar boyu sirke üretimi ile meşgul ünlü bir aileye ait ''Geleneksel Balsamik Sirke'' üretimi yapan Acetaia'ya hareket ediyoruz. Burada geleneksel balsamik sirke tadımı yaparak sirke yapım aşamaları hakkında bilgi alıyoruz.Tur yaklaşık 1 Saat sürecektir. Tur ardından Setur Select restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeği sonrası Modena şehir turu için hareket ediyoruz. 1997 yılından beri Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Piazza Grande Meydanı, Modena Katedrali ve Ghirlandia Kulesi, Palazzo Ducale ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Parma’daki otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Parma
Otelimizden erken yola çıkış ile Parma yakınlarında, dünyaca ünlü Parma Peyniri Parmigiano imal eden mandıra’ya hareket ediyoruz. Parma’ya özgü parmesan peyniri üretimine tanık olup, peynir tadımı yapıyoruz. Tadım ve ziyaret sonrası Giuseppe Verdi’nin memleketi Parma şehir turu için şehir merkezine dönüyoruz. Romanesk mimari örneği ve Verona’nın ünlü pembe mermerlerinin göreceğimiz Parma Katedrali ile ziyaretimize başlıyoruz. Benedetto Antelami tarafından tasarlanan ve 1196 ile 1216 yılları arasında inşa edilen Parma Vaftizhanesi, Romanesk'ten erken Gotik mimariye geçişin en önemli anıtlarından biridir. Öğle yemeğimizi tur sırasında Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz. Öğle yemeğimiz ardından Piazza Garibaldi Meydanı, Santa Maria della Steccata Bazilikası, Palazzo della Pilotta ziyareti için hareket ediyoruz. Tur sonrası Parma’daki otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün : Parma / Mantova
Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Mantova’ya hareket ediyoruz. Mantova turumuzu tarihi şehir merkezinde yürüyerek ve Mantova çevresindeki Po Nehri Tabiat Parkı'nda tekne ile keyifli bir gezi yaparak gerçekleştireceğiz. Citta’ dei Gonzaga, Palazzo del Te, Palazzo Ducale’de yer alan Andrea Mantegna’nın “Camera degli Sposi” ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Mincio'daki köyü ziyaret ediyoruz. Borghetto sul Mincio, 160 sakinin yaşadığı küçük bir köydür. Visconti köprüsünü geçerken Mincio nehri üzerinde bu küçük köyü ziyaret edeceğiz. Tur sonrasi Parma otelimize dönüyoruz.

4.Gün : Parma / Bologna / İstanbul

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Bologna şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda Bologna şehir gezimizi yapıyoruz. Tarihi Mö 6. yy’ da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, dar sokakları ve meydanları ile tipik bir ortaçağ şehrini anımsatmaktadır. Yağmurdan, kardan ve güneşten korunabileceğiniz, 3,5 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kemeraltının yer aldığı şehirde, Bolognalıların sosyal yaşamlarının en önemli noktası Maggiore Meydanı, meydanda yer alan saat kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy adalet sarayı Palazzo Podesta, dünyanın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Bologna Havalimanı’na hareket ediyoruz. İstanbul'a hareket.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Parma'da 3 gece 4 gün oda&kahvaltı bazında konaklama 
Modena , Parma , Mantova ve Bologna şehir tanıtım turları
Dünyaca ünlü Parma Peyniri Parmigiano imal eden mandıra’ya ziyaret ve parmesan tadımı 
Balsamik Sirke Tadımı ve Acetaia Ziyareti 
Mantova'da tekne turu 
Belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri 
Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
Setur Select rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
1,258 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun