Geri Dön

LAPONYA TURU

Saariselka(2)-Santa Claus Igloo(1)-Rovaniemi(2) 
20-25 Ocak 2018
LAPONYA TURU TuruLAPONYA TURU TurlarıLAPONYA TURU TatiliLAPONYA TURU Vip Turu
Kral Yengeç Safari & Kar Motorsikletleri ile Ren Geyiği ve Husky Çiftliklerine ziyaret ve Husky Safari & Buzkıran Gemi Deneyimi & 1 gece Santa Claus Cam Tavan Igloo konaklama.

PROGRAM
1. Gün: İstanbul / Helsinki / Ivalo / Saariselka

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Setur Select buluşma noktasında Setur Select rehberi ile buluşma. Türk Hava Yolları ile Helsinki'ye hareket ve yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından Helsinki'ye varış. Ardından Fin Havayolları ile Ivalo'ya hareket ve yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından Ivalo'ya varış. Özel aracımız ile kalınacak otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelde.

2. Gün: Saariselka / Kirkenes / Saariselka "Kral Yengeç Safari"
Kahvaltı sonrası büyüleyici ve cazibeli bir şekilde beyaza bürünmüş doğada Kirkenes’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası denizdeki buzun durumuna bağlı olarak, Kral Yengeç avcılığını izliyoruz. (Kral yengeç Safarisi 2008 yılında “National Geographic Adventure” dergisi tarafından dünyanın en yeni 25 macera seyahatinden biri olarak ilan edildi). Akabinde kar motorlarıyla Kral Yengeç'in tadına bakmaya gidiyoruz. Tur bitiminde Saariselkå’ya geri dönüş. Geceleme otelde.

3. Gün: Saariselka / Santa Claus Igloo "Husky Safari & Ren Geyiği Çiftliği / CAM TAVAN IGLOO"
Kahvaltının ardından Rovaniemi'ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Santa Claus'a varıyoruz. Safari rehberimizin eşliğinde özel kıyafetlerimizi giyiyor ve kar motorları ile Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Unutulmayacak anlar yaşatacak Husky safarisi deneyimiz sonrası kar motorları ile Ren Geyiği çiftliğine hareket. Laponya’nın yerel halkı olan Samiler tarafından karşılanacak ve Sami kültürü ile Ren geyiklerinin yetiştirilmesi hakkında bilgi aldıktan ve Ren geyiği tarafından çekilen kızakları sürme tekniğini öğrendikten sonra bu kızaklarla ufak bir gezinti. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Tur sonrası Santa Claus Igloos'a transfer. Akşam yemeği otelimizde. Geceleme Cam Tavan Igloo'da !

4. Gün: Santa Claus Igloo / Rovaniemi "Santa Claus ve Ranua Zoo"

Kahvaltı sonrası Santa Claus Village'a transfer. Santa Claus Village'da serbest zaman. (Santa Claus ile tanışma ve fotoğraf çektirme imkanı). Ardından yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Ranua hayvanat bahçesine transfer oluyoruz. 50'den fazla hayvan türünü ve yaklaşık 200 çeşit hayvanı yakından görme imkanı bulacağımız parkı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğini parkın içinde bulunan restaurantta alıyoruz. Tur sonrasında Rovaniemi'ye transfer ve otelimize yerleşme. Geceleme otelde.

5. Gün: Rovaniemi / Kemi / Rovaniemi "Buzkıran Gemisi Deneyimi"

Otelde alınacak kahvaltının ardından sabah erkenden yola çıkıyoruz. İlk olarak kar mimarisinin vitrinlerinden Snow Castle (Kar Şatosu) görüyoruz. Ardından unutamayacağınız kış seyahatlerinden birisi olarak aklınızda kalacak olan Sampo Buzkıran Gemisi için hareket. Sampo Buzkıran gemisine Kemi limanında biniş ve 4 saatlik, hatıralarınızdan silinmeyecek Kuzey Bothnia Körfezinde buzlar arasında seyahat. Bu inanılmaz tur esnasında Buzkıran gemisini yakından tanıma ve inceleme imkanını yakalayacaksınız. Gemi restoranında sıcak bir brunch keyfi sizleri bekliyor olacak. Avrupa’nın en büyük buzlu alanında, eğer arzu ederseniz buzlu denize atlayabilirsiniz!! (Hava şartlarına bağlı olarak) Bu çılgın arzuyu gerçekleştirmek isteyenlere elbette gerekli özel elbise ve servis, anında verilecektir. Tur sonu gemi kaptanı tarafından sertifikalarımızı alacağız. Tur bitiminde Rovaniemi'de ki otelimize transfer. Geceleme otelde.

6. Gün: Rovaniemi / Helsinki / İstanbul
Otelde alınacak kahvaltının ardından havalimanına transfer. Fin Havayolları ile Helsinki'ye hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuş sonrası Helsinki'ye varış. Kısa bir bekleyişin ardından uçağa biniş işlemleri ve Türk Havayolları ile İstanbul'a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanına varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul–Helsinki–İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergisi
Fin havayolları ile Helsinki-Ivalo / Rovaniemi-Helsinki ekonomi sınıf uçak bileti 
Belirtilen kategori otellerde oda–kahvaltı esasında 5 gece konaklama
Kral Yengeç Safari
Kar Motorsikletleri ile Ren Geyiği ve Husky Çiftliklerine ziyaret ve 25 dk. Husky Safari
Buzkıran Gemi Deneyimi
1 gece Cam Tavan Igloo konaklama 
Programda dahil olduğu belirtilen yemekler (içecekler dahil değildir.)
Türkçe rehberlik hizmeti 
Havaalanı–otel–havaalanı transferleri
Havaalanı vergileriSeyahat Sağlık sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
3,197 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun