Geri Dön

LAVANTA KOKULU PROVENCE

 26 – 30 Haziran 2019
LAVANTA KOKULU PROVENCE TuruLAVANTA KOKULU PROVENCE TurlarıLAVANTA KOKULU PROVENCE TatiliLAVANTA KOKULU PROVENCE Vip Turu
Provence bölgesi, lüks ve ihtişamın yanı sıra lavanta bahçeleri, dinginlik, huzur ve sükunet vadeden keyifli bağ evleri ve köyleri, Akdeniz mutfağının en leziz örneklerini tadabileceğiniz rafine mutfağıyla dikkat çekiyor. Lavanta kokulu bir Provence gezisi, kendinizi özel hissetmenize yetecek kadar değerli!

PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Marsilya / Avignon "Marsilya ve Avignon Şehir Turu"

Dış hatlar terminalinde bulunan SeturSelect buluşma noktasında rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Marsilya'ya hareket. Yaklaşık 3 saatlik uçuş ve varışın ardından Marsilya şehir merkezine inip Foçalılar tarafından kurulan Fransa’nın en eski şehirlerinden biri olan kenti rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Notre Dame de La Garde katedrali gezilmesi ve eski liman da yemek icin serbest zaman. Devamında Avignon'a hareket, (105 km / 1,5 saat ) varış ve otele yerlesip şehir içinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Avignon / Isle Sur La Sorgue / Gordes Köyü / Roussillon Köyü / Menerbes Köyü
Sabah kahvaltısının ardından otelden aracımızla Isle sur La Sorgue'a hareket. Provence'in Venediği olarak adlandırılan bu muhteşem kasabada önce rehber eşliğinde yürüyüş turu. Notre Dame des Anges Kilisesi ve su değirmenlerini gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Eskiden dokuma tezgahlarını çalıştırabilmek için Sorgue nehrinin sularını kanallar kazarak şehrin içinden geçirmişler ve kanallara ahşaptan tekerlekler yapıp suyun itiş gücünü mekanik enerjiye çevirmişler. Avrupa'nın Paris ve Londra'dan sonraki 3.büyük antika ve eski esya merkezi sayılan bu rüya şehrin Perşembe ve Pazar sabahları Provence pazarı oluyor. Biz de özellikle Perşembe sabahı gidip, bu güzel pazarı da görüyoruz. Devamında Provence'in en güzel köylerinden biri olan Gordes'e hareket ediyoruz. Sıva ve harç kullanılmadan taşları üst üste koyarak yapılan duvarlar ve evlere hayran kalacaksınız. A Good Year filminin çekildiği Gordes köyünde Şatonun ve Çeşmenin önündeki Cafe'de kahve içip hayatın ne kadar güzel olduğunu düşüneceksiniz. Gordes köyünün yakınındaki Abbaye de Senanque Manastırı muhteşem görünüşüyle belkide bu bölgenin en çok kartpostallara basılan fotografıdır. Biz de manastırın bahçesinde gezinti yapacağız. Daha sonra Provence'ın Coloradosu diye anılan Roussillon köyüne gideceğiz. Kızıl toprağıyla çok ilginç bir görüntüye sahip bu köyü de çok seveceksiniz. Uzun dönem buradaki madenlerden çıkarılan kırmızı toprak, dış cephe ve tekstil boyası olarak kullanılmış. Roussillon'dan Menerbes köyüne gidip günümüzü bu güzel köyde bitiriyoruz. Geceleme otelde.

3.Gün : Avignon Gezisi / Arles Şehir Turu / St.Remy
Sabah kahvaltısının ardından Avignon gezisi için otelden ayrılıyoruz. Papalık Sarayı ve Avignon köprüsünün gezilmesi ile tura başlıyoruz. Avrupanın en büyük gotik yapısı olan Papalık Sarayı (15000 m2) şehrin eski ihtişamını en iyi anlatan eserlerden birisidir. Unutmamak gerekir ki 9 Papa Avignon’da yasamış ve 14.yy da bütün Katolik Dünyası buradan yönetilmiş. Akdeniz’e dökülen 2.büyük nehir (Nil'den sonra) olan Rhone nehri üzerindeki en önemli köprü olan St. Benezet Köprüsü (Avignon Köprüsü) de ilginizi çekecektir. Daha sonra Arles şehrine hareket ediyoruz. Avignon gibi Rhone nehri kıyısında kurulmuş olan bu güzel şehir eskiden küçük Roma olarak bilinirmiş. Bizim Istanbul'umuzu kuran İmparator Constantin MS.4.yy da son şeklini vermiş bu şehrin. Arenası, Antik tiyatrosu ve Roma hamamlarıyla tarihi dokusu iyi korunmuş olan Arles şehrinin her köşesinde Van Gogh'un izlerini göreceğiz. Şehrin tarihi kısmında antik yapıları görmek için yürüyüş yapacağız ve St. Trophime kilisesi ve belediye binasını göreceğiz. Isterseniz Van Gogh'un Cafe sinde bir kahve içecek vakit bulabileceksiniz. Devamında Van Gogh un kulağını kestikten sonra yatırıldığı ve 1 yıl süreyle tedavi gördüğü St.Paul de Mausole manastırına gideceğiz. Bu manastır ve hastane St. Remy de Provence kasabasının yakınında bulunuyor. St. Remy aynı zamanda ünlü kahin Nostrodamus'un doğduğu yer. Bu kasabada da küçük bir gezinti yapacağız. Günümüzü Les Baux de Provence köyünde tamamlayacağız. Tepede bütün bölgeye hakim bir noktada kurulmuş olan bu köy mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi. Şatosuyla küçük sokakları ve hoş butikleriyle size zamanı unutturacak olan bu köy uzun dönem Monaco prenslerinin mülkiyetinde kalmış ve taş ocaklarıyla Provence bölgesinin önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Eski taş madenlerinden birinde güzel bir ışık gösterisini seyredeceğiz. Geceleme otelde.

4.Gün : Pont du Gard Şehir Turu / Uzes Şehir Turu / Aix En Provence Şehir Turu
Sabah kahvaltısı ve check out işlemleri sonra otelden hareket ve Pont du Gard'a varış. Roma döneminde yapılmış ve o devrin en yüksek su kemerleri Pont du Gard Uzes sehrinden Nimes sehrine kadar uzanıyormuş. 3 kat olarak inşa edilmiş bu harika eseri gördükten sonra Uzes şehrine gidiyoruz. Uzes Fransa'nin ilk düklük sarayının bulunduğu buram buram tarih kokan bir şehir ve bütün bölgenin en güzel pazarının kurulduğu yer. Şehrin kilisesini, şatosunu ve eski evlerini görmek için rehber eşliğinde gezinti yapacak ve pazarı gezmek ve bir terasta oturup birşeyler atıştırmak için serbest zamanımız olacak. Daha sonra Aix en Provence şehrine hareket. Varışta otele yerleşip daha sonra rehberiniz eşliğinde Aix En Provence'in tarihi kısmında yürüyerek tur yapacaksınız. Ünlü ressam Cezanne ve ünlü yazar Emile Zola'nın şehri Aix'ı çok seveceksiniz. Roma döneminde kurulmus bu şehrin adı latince de su kelimesinden geliyor ve hala şehrin her köşesinde çeşmeler ve su var. 2 tane üniversitesi olan bu şehir çok genç bir nüfusa sahip ve cıvıl cıvıl bir havası var. Turumuzun son gecesini bu şehirde geçireceğiz. Geceleme otelde.

5.Gün : Aix En Provence / Marsilya / İstanbul
Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket ve İstanbul'a varış.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul-Marsilya-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Dört yıldızlı ve beş yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 4 gece konaklama
Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
2 Akşam Yemeği
3 Öğle Yemeği
Panoramik Marsilya şehir turu
Avignon Şehir Turu
Arles Şehir Turu
Isle Sur La Sorgue - Gordes Köyü - Roussillon Köyü - Menerbes Köyü Gezileri
St. Remy Turu
Pont du Gard Şehir Turu
Uzes Şehir Turu
Aix En Provence Şehir Turu
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
1,957 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun