Geri Dön

MISIR'DA KENDİNLE BULUŞMAK

21 - 29 Mart 2019
MISIR'DA KENDİNLE BULUŞMAK TuruMISIR'DA KENDİNLE BULUŞMAK TurlarıMISIR'DA KENDİNLE BULUŞMAK TatiliMISIR'DA KENDİNLE BULUŞMAK Vip Turu

Mısır coğrafyasının, kültürünün ve tabi ki arkeolojinin zenginliklerini keşfetmeye hazır mısınız? Dev heykeller, tapınaklar ve efsanevi piramitlerle dolu bir dünyaya adım atın. Sfenks'in bakışlarıyla tanışın ve Krallar Vadisi'ne seyahat ederek geçmiş zamanların ruhuna girin.

PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Kahire

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde SeturSelect buluşma noktasında rehberinizle buluşma. Türk Havayolları seferi ile Kahire'ye hareket ediyoruz. Kahire’ye varışa istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi Nil Nehri’nde hareket halinde olan lüks bir gemide alıyoruz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Kahire " Kral Zoser'in Basamaklı Piramidi , Kral Teti'nin Piramidi ve Papirüs Entitüsünde Söyleşi"
Kahvaltı sonrasında yolculuğumuzun ilk durağı olan Sakkara bölgesine hareket ediyoruz. Dünyanın en eski yapısı olan Kral Zoser’in ünlü Basamaklı Piramit’ini ve Kral Teti’nin Piramidi’ni ziyaret ediyor, Vezir Mere Ruka’nın Mastaba’sında “Eski Mısır’ın Günlük Yaşamı”nın sergilendiği muhteşem duvar rölyeflerini yakından görüyor ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra, müthiş bir görsel hazinenin bulunduğu Papirüs Enstitüsü’nde, tur liderimiz Ahmet Muhaffel tarafından Eski Mısır İnancı, Mitoloji ve Sembolizm konulu söyleşi yapılıyor. Sonrasında “Otantik Khan El Khalili Çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün : Kahire "Giza Piramitleri , Keops Piramidi’ndeki Lahit Odası, Sfenks ve Vadi Tapınağı ve Kahire Müzesi"
Sabah kahvaltımızın ardından, ünlü Giza Piramitleri’ni (Keops, Kefren, Mikerinos) ziyaret ediyoruz. Dünyanın merkezi olan Keops Piramidi’ndeki Lahit Odası’nı gördükten sonra Sfenks ve Vadi Tapınağın ziyaretinin ardından öğle yemeği için mola veriyoruz.Moladan sonra, Mısır gezimizde göreceğimiz tüm yerlerin anahtar bilgilerini edineceğimiz dünyaca ünlü Kahire Müzesi’ne hareket ediyoruz. 7000 yıllık muhteşem Mısır Medeniyeti’nin en önemli eserlerinin, Firavun Tutankhamon’un efsanevi hazinesinin ve Mısır’ın en büyük firavunlarının mumyalarının sergilendiği müze gezisinin ardından, dışarıda akşam yemeği yiyip, sonrasında otelimize geçiyoruz.

4.Gün : Kahire / Luksor "Luksor Şehir Turu"
Sabah otelden Kahire Havaalanı’na gitmek üzere ayrılıyoruz. Luksor Havaalanı’na varışa istinaden Nil Nehri’nde bizi bekleyen 5 yıldızlı delüks gemimize geçiş yapıyoruz. Gemimize yerleşip, öğle yemeğimizi aldıktan sonra, antik başkent Luksor’u keşfedeceğimiz turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Her Kralın kendisine ait bir mâbedeklemesi ile Mısır’ın ve Dünya’nın en büyük tapınak kompleksi haline gelmiş olan Karnak Tapınaklar’ını geziyoruz. Sonrasında, üç dine ait ibadethanelerin bulunduğu ünlü Luksor Tapınağı’nı göreceğiz. Gezimizi tamamlayıp, gemiye dönüyoruz. Gece, Karnak tapınağı’nda yapılan büyüleyici ses ve ışık gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi gemide aldıktan sonra serbest zaman. Geceleme gemide.

5.Gün : Luksor / Edfu "Memnon Heykelleri, Krallar Vadisi, Ramses'in Tapınağı"
Sabah kahvaltımızı yapıp, Nil nehri’ni geçerek büyük Memnon Heykelleri’ni görüyoruz. Sonrasında 62 Kral Mezarı’nın bulunduğu Krallar Vadisi’nde üç farklı Kral Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Son olarak Firavun III. Ramses’in Medinat Habu’daki görkemli tapınağını gezip, gemimize geçiyoruz. Öğle yemeği ardından gemimiz hareket ediyor. Güneşlenme terasında güneş ve havuzun tadını çıkarıyor, muhteşem manzarayı seyrederek şezlongda beş çayının keyfini sürüyoruz. Gemimiz Edfu’ ya doğru hareket ediyor. Yolculuk sırasında Nil Nehri üzerindeki havuz sistemi “Esna”dan geçiyoruz. Akşam yemeğimizi gemimizde aldıktan sonra serbest zaman. Geceleme gemide.

6.Gün : Edfu / Komombo "Edfu Tapınağı, Horus Sobek Tapınağı, Timsah Mumyaları Müzesi Gezisi ve Gallabia Partisi"
Sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Gemimiz Nil Nehri’nde seyir halinde yolculuğumuz devam ediyor. Öğle yemeğinden sonra, Edfu’da yüzyıllar boyunca kumlar altında kaldığı için Mısır’ın en iyi korunmuş ve hiç bozulmamış olan tek tapınağı olan Edfu Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında gemimize dönüyor ve Komombo’ya hareket ediyoruz. Komombo’da, iki tanrı tarafından paylaşılan şifacılık merkezi olan Horus–Sobek Tapınağı’nı ve Timsah Mumyaları Müzesi’ni geziyoruz. Akşam yemeğinden sonra Nil gemilerinde geleneksel olarak yapılan kıyafet balosu “Gallabia Parti” ile animasyon, dans ve eğlence ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz. Geceleme gemide.

7.Gün : Asvan / Abusimbel / Asvan "Abu Simbel Tapınağı Philae Tapınağı ve Yelkenli ile Nil Nehrinde Gezinti ve Nubya Köyü Turu"
Sabah erken saatte gemimizden bizi karşılayan otobüsle, Abu Simbel’e gitmek üzere hareket ediyoruz. II.Ramses’in kendisi ve eşi Nefertari için dağa oyularak yaptırmış olduğu Dünya’nın 8. Harikası olan muhteşem Abu Simbel tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Asvan’a dönüyor ve Tanrıça ISIS’in Philae Tapinağı’nı ziyaret ediyoruz. Gemimizde öğle yemeği sonrası yelkenli tekne ile (feluka) Nil Nehri üzerinde şiir gibi bir gezinti yapıyoruz. Çölde develer ile yapilan Nubya Köyü turuna çıkıyoruz. Ardından gemimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

8.Gün : Asvan / Kahire / İstanbul
Kahvaltıdan sonra Asvan Havaalanı’na hareket ediyoruz. Kahire’ye uçuyoruz. Kahire’ye varışın ardından dış hatlar terminaline geçiyor ve İstanbul’a uçuyoruz. Turumuzun sonu.

 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul – Kahire - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti 
Yerel Havayolları ile Kahire / Luksor - Asvan ekonomi sınıf uçak bileti
5* otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama
5* gemide 4 gece tam pansiyon konaklama 
Programda belirtilen tüm şehir turları 
Havalimanı - otel - havalimanı transferleri 
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 
Mısır Müzesi’nde Mumya Odası girişi
6 öğle yemeği ve 7 akşam yemeği 
SeturSelect Profesyonel Türkçe ve lokal rehberlik hizmetleri 
Alan vergileri
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Bahşişler 40 € (Mısır’da hizmet veren tüm personel için verilecek kişi başı toplam bahşiş) 

Tur Fiyatı 
1,997 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun