Geri Dön

NORMANDİYA VE LOİRE ŞATOLARI TURU

21 - 27 Nisan 2019
NORMANDİYA VE LOİRE ŞATOLARI TURU TuruNORMANDİYA VE LOİRE ŞATOLARI TURU TurlarıNORMANDİYA VE LOİRE ŞATOLARI TURU TatiliNORMANDİYA VE LOİRE ŞATOLARI TURU Vip Turu
Honfleur, St.Malo, Tours ve Paris göreceğimiz yerler arasında.
PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Paris / Rouen / Giverny / Honfleur "Rouen Tanıtım Turu ve Giverny Tanıtım Turu"

İstanbul 3. Havalimanı SeturSelect buluşma noktasında rehberinizle buluşma. Check-in işlemlerini takiben Paris’e yolculuk. Varış sonrası Normandiya’nın tarihi başkenti olan Rouen’a hareket. Seine Nehri kıyısında kurulu Rouen’i tanıtıcı turumuzda; Astrolojik Saat, eski Pazar meydanı, Jean D’Arc Kilisesi, Claude Monet’ye ilham kaynağı olmuş Rouen Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Giverny’de vereceğimiz yemek molası ardından yine burada bulunan ünlü impresyonist ressam Claude Monet’in evini ve kendi tasarladığı muhteşem bahçelerini geziyoruz. Giverny gezimizin ardından Normandiya’nın en güzel şehirlerinden Honfleur’e gidiyoruz. Geceleme otelinizde.

2.Gün : "Honfleur Çıkarma Sahili Gezisi / Arromaches Turu / Deauville ve Trouville Turu "
Sabah kahvaltısı sonrası 1944 yılında Müttefikler tarafından gerçekleştirilen Normandiya Çıkartması’nın en önemli savaş alanlarını keşfediyoruz. Arromanches bu gezideki ilk durağımız. Bölgedeki tüm limanların Almanlar tarafından kontrol ediliyor olması Winston Churchill’i Normandiya kıyılarında yapay bir liman yapma fikrine iter. İngiltere’de bu amaçla yapılan 115 beton duba gemiler ile çekilerek bölgeye getirilir. 6 haziran 1944 tarihinde dubaları İngiltereden getiren gemiler koyda batırılarak yapay bir mendirek oluşturur. Dubalar gemilerin yanaşması ve yükü boşaltması için konumlanır ve deniz üzerinden yüzen köprüler ile karaya her türlü mühimmat ve tıbbi malzemenin sevki gerçekleştirilir. Bu mühendislik harikası proje bir anlamda müttefiklere zaferi getirecek yolu açar. Arromanches’de aynı zamanda çıkartma müzesini ziyaretimizin ardından, gene sahilden Kanadalıların çıkartma yaptığı Juno Beach ve İngilizlerin çıkartma yaptıkları Sword Beach kod adlı sahilleri gördükten sonra Casino’ları ve lüks otelleri ile ünlü Fransız sosyetesinin gözde mekanları olan Deauville ve Trouville’e gidiyoruz. Gezimizin sonunda Honfleur otelimize dönüş ve geceleme otelde.

3.Gün : Honfleur / St. Malo "Mont St. Michel Turu / St. Malo Turu"
Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Mont St. Michel'e hareket. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan Mont St. Michel, şaşırtıcı med ve cezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yörelerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda daracık sokaklardaki dükkanları gezebilir ve ünlü omletinin tadına bakabilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, St.Malo’ya varıyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde yapacağımız yürüyüşün ardından gece kalacağımız otelimize geçiyoruz.

4.Gün : St.Malo / Tours "Dinan Turu” 

Sabah kahvaltısı sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Bröton kasabası Dinan’a varıyoruz. Sıra dışı bir coğrafyaya sahip olan Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşaptan yapılma evleriyle ünlüdür. Dinan’da vereceğimiz kahve molası sonrası İstiridye üretilen Cancale şehrinde kısa bir mola veriyoruz sonrasında Fransa’nın Tours şehrine geçip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Tours’daki otelimizde.


5.Gün : Tours "Chateau Villandry Gezisi” / “Chateau Chenonceau Gezisi"
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası olağan üstü peyzaja sahip bahçeleri ile ünlü Villandry Şatosu’na gidiyoruz. 1906 yılında Joachim Carvallo tarafından satın alınan Villandry Şatosu’na varıyoruz. Günümüzde aynı aile tarafından özel olarak işletilen şatoda, Napoleon Bonapart’ın kardeşi Jerome Bonapart’ın yatak odası, mutfak ve yemek salonu görülmeye değer. Şatonun muhteşem güzellikdeki bahçelerini gezdikten sonra, Loire Vadisi’nin incisi olarak kabul edilen Chenonceau Şatosu’na gidiyoruz. Cher Nehri üzerinde bulunan şato aynı zamanda Hanımlar Şatosu olarak da biliniyor. İlk olarak bir kale olarak 11.yy’da inşaatına başlanılan şato, 1547 yılında I.François’in ölümüyle II.Henry’e geçer. II.Henry şatoyu metresi Diane de Poitiers armağan ettikten sonra Diane tarafından nehrin karşı tarafına inşaa edilen bir köprü ile bir anlamda av şatosuna çevrilir. II.Henry’nin ölümünden sonra karısı Catherine De Medicis tarafından alınan şatoda Poitiers’in izlerini silmek için köprünün üzerine inşaa edilen ilave bina ile bugün ki görünümüne kavuşur. Medicis İtalya’dan getirdiği mobilyalar ile kendi zevkine göre tekrar döşer. Özellikle mutfakları göz alıcı olan şatodaki iki büyük bahçe adını II.Henry’nin karısı Catherine ve metresi Diane’den alır. Şato ziyaretlerimizin ardından Tours’daki otelimize dönüş.

6.Gün : Tours / Paris "Amboise Şatosu ve Şehir Turu” 

Sabah kahvaltısı sonrası valizlerimiz ile beraber Paris’e hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde ilk ziyaret edeceğimiz şehir Leonardo da Vinci’nin hayatının son günlerini geçirdiği Amboise olacak. Şehir, tarihi dokusu tamamen korunmuş ve Loire nehrinin kıyısında bir inci tanesi gibi. Burada ziyaret edeceğimiz Amboise şatosu, etrafı gören yüksek bir tepeye inşa edilmiş şato yıllarca şehrin savunması için kullanılmış. 1516 yılında I.François tarafından baş ressam ve mühendis olarak davet alan Da Vinci öldüğü 1519 yılına kadar burada yaşar. Şatonun bahçesinde yer alan gotik stildeki Saint Hubert şapeli kendisinin gömüldüğü yerdir. Özellikle kale duvarları üzerinden Amboise şehrinin manzarasını muhteşem. Burada vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası Paris şehrine yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından geceleme Paris otelimizde.

7.Gün : Paris / Istanbul "Paris Şehir Turu"
Sabah kahvaltı sonrası Paris Havalimanı’na transfer öncesi uçuş saatine bağlı olarak yapacağımız Paris şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından havalimanına transfer. İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Istanbul – Paris – Istanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Dört yıldızlı otellerde oda ve kahvaltı dahil 6 gece konaklama
Havaalanı – otel - havaalanı transferleri
Rouen Tanıtım Turu ve Giverny Tanıtım Turu
Honfleur Çıkarma Sahili Gezisi 
Arromaches Turu
Deauvile ve Trouville Turu
Mont St. Michel Turu 
St. Malo Turu
Dinan Turu
Chateau D’angers Şehir Turu
Chateau Villandry Gezisi 
Chateau Chenonceau Gezisi
Amboise Şatosu ve Şehir Turu
Chambord Şatosu Ziyareti
Paris Şehir Turu
SeturSelect rehberlik hizmetleri
6 öğle yemeği ve 6 akşam yemeği
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
2.397 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun