Geri Dön

PIEOMONTE GURME TURU

13 - 16 Eylül 2018
PIEOMONTE GURME TURU TuruPIEOMONTE GURME TURU TurlarıPIEOMONTE GURME TURU TatiliPIEOMONTE GURME TURU Vip Turu

Piemonte bölgesine has gösterişli ama abartısız barok mimarisi ile birlikte, çağdaş ve modern dünyanın hayranlık uyandıran eserlerini ve yerel lezzetleri keşfe çıkıyoruz.

PROGRAM 

1. Gün: İstanbul / Milano / Torino / Serralunga d’Alba

Milano Malpensa Havalimanı’na varışa istinaden özel otobüsümüz ile Torino’ya hareket ediyoruz. İtalya’nın ilk başkenti Torino, sarayları, müzeleri, yemyeşil parkları, ağaçların gölgesindeki bulvarları, Po nehri kenarında tepelere doğru yükselen sokakları, tarihi kafeleri, restoranları, zarif revaklarla çevrelenmiş uzun caddeleri, farklı kültürleri barındıran semtleri ile keyifli bir ziyareti hak ediyor. Torino, Antik Roma’ya özgü düzgün geometrik bir yapıda ve ızgara planlı şehir planında, Piemonte bölgesine has gösterişli ama abartısız barok mimarisi ile birlikte, çağdaş ve modern dünyanın hayranlık uyandıran eserlerini ziyaretçilerine sunuyor. Torino’da Setur Select seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimize Piazza Castello Meydanı ve San Lorenzo Kilisesi ziyareti ile başlıyoruz. Meşhur Torino tatlıları ve bicerin kahvesi için Torino Caffé San Carlo’da mola veriyoruz.  Gezi bitiminde Serralunga d’Alba’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz.

 

2. Gün: Serralunga d’Alba / La Morra / Bra Turu / Serralunga d’Alba

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Serralunga d’Alba bölgesine hareket ediyoruz. Fontanafredda bağları, Kral II. Vittorio Emanuele’nin 1858 yılında karısına armağan ettiği 19.yüzyıldan kalma bağlar, mahzenler ve şarap imalathanelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz. Öğle yemeği ardından Barolo şarap üretimi alanında yer alan La Morra bölgesi ziyaret edilecektir. San Martino barok kilisesi ziyareti ardından La Morra şarap tadımı yapıyoruz. Piazza Castello meydanında tüm Langhe bölgesindeki en iyi manzara açısına sahip tepede seyir ve fotoğraf molası gerçekleştiriyoruz. Tur ardından Slow Food’un başkenti Bra’ya panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Ziyaretimiz ardından akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz.

 

3. Gün: Alba & Asti Turu / Serralunga d’Alba

Kahvalti sonrasi Alba ve Asti turu için hareket ediyoruz. Alba Kasabası’nın meydanında yer alan lokal Pazar ve Dünya Beyaz Trüf Mantarı açık arttırmasının yapıldığı İtalya’nın kurucularından Kont Cavour’un bir dönem evi olan Castello Grinzane Cavour’u ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Asti’ye hareket ediyoruz. Asti şarabı ve yemekleriyle meşhur İtalya’nın gözde küçük şehridir. Panoramik şehir turumuzda gotik katedralleri ve 18.yy.dan kalma evleri keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz. Ziyaretimiz ardından akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz.

 

4. Gün: Torino / Milano / İstanbul

Kahvaltı sonrası Venaria Reale Kraliyet sarayını ziyaret ediyoruz. Halk arasında ''Torino'nun Kızı'' diye tarif edilen ve sadece Torino'yu gördüyseniz anasını gördünüz kızını henüz görmediniz denilen ve kraliyetin barok başyapıtı olarak kabul edilen sarayı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz. Ziyaret ve öğle yemeği ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Milano-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

Serralunga d'Alba da 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama

Belirtilen tüm turlar

Şarap Tadımı

4 Öğle ve 3 Akşam yemeği

Kont Cavour’un bir dönem evi olan Castello Grinzane Cavour ve müze ziyareti

Venaria Reale Kraliyet sarayi ziyareti

Havaalanı-otel-havaalanı transferleri

Setur Select rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Tur Fiyatı 
1,850 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun