Geri Dön

POLONYA İLE TARİHE YOLCULUK

26 Nisan – 03 Mayıs 2019
POLONYA İLE TARİHE YOLCULUK TuruPOLONYA İLE TARİHE YOLCULUK TurlarıPOLONYA İLE TARİHE YOLCULUK TatiliPOLONYA İLE TARİHE YOLCULUK Vip Turu

Varşova, Krakow, Wieliczka Tuz Madeni, Lazienki Parkı, Chopin Anıtı, Su Üstü Krallar Sarayı, Soykırım Anıtı, Auschwitz ve Birkenau Toplama Kamplari Muzesi, Wroclaw, Książ Şatosu, Książ At Çiftliği, Poznan ve Torun Şehri, Malbork Şatosu, Sopot, Gdansk ve Westerplatte Yarımadası göreceğimiz yerler arasında.

PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Varşova "Varşova Şehir Turu"

İstanbul Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde Setur Select buluşma noktasında rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Varşova'ya hareket. Varşova Chopin Havalimanı’na varışın ardından özel aracımızla şehir oryantasyon turu ile beraber kentin tarihi dokusunu keşfediyoruz. Varşova’nın Eski Şehrini (UNSECO) ziyaret ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Swietojarska sokağı, Vaftizci Yahya Katedrali, Çanlı Meydan, XIII.yy Eski Şehir Meydanı, Varşova’nın simgesi Syrena Anıtı, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, XV.yy Yeni Şehir Meydanı, Madam Curi’nin evi bu gezimiz sırasında göreceğimiz yerler arasında. Gezi bitiminde otele yerleşme. Geceleme otelimizde. 

2.Gün : Varşova 
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Varşova Gold turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sırasında 235 metre yüksekliğindeki Bilim ve Kültür Sarayı’nın tepesinden Varşova’yı seyredecek, Avrupa’nın bir başkent içindeki en büyük parkı olan Lazienki Parkı’nda yürüyüş yapacak, Chopin anıtını, Su Ustu Krallar Sarayı’nı görecek ve Kral amfi tiyatrosunu da ziyaret edeceğiz. Ardından Varşova Getto’sunun bulunduğu bölgeye geçecek ve getto Ayaklanması – Soykırım Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer ve akşam yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Chopin'in Evinde CHOPIN Konseri. Konaklama Varşova’da.

3.Gün : Varşova / Krakow / Wieliczka Tuz Madeni / Krakow " Krakow Şehir Turu ve Wieliczka Tuz Madeni Müzesi Turu "
Otelimizde alacağımız kahvaltı ve check-out işlemlerimiz sonrası otelimizden ayrılıp, tren istasyonuna doğru yola çıkıyoruz. Lehistan İmparatorluğu’nun eski başkenti olan, hiçbir savaşta yıkılmamış, eski şehri Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Krakow kentine gidiyoruz. Panoramik olarak Wawel Sarayı’nı da kapsayan eski şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Pazar meydanı, Kumaş Pazarı - Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Barbakan, Słowacki Tiyatrosu’nu da gördükten sonra Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Wieliczka Tuz Madeni Müzesi ziyaretimiz için yola çıkıyoruz. Madendeki ziyaretimiz yerin 64 metre altından başlayacak. 135 metre derinliğe kadar galerilerde tuz üzerine yapılmış heykeller ve kabartmaları yerinde göreceğiz. Akşamüstü canlı müzik eşliğinde Pod Wawelem Restoran’da akşam yemeğini yedikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün :  Krakow / Wroclaw "Auschwitz, Birkenau Toplama Kamplari Muzesi, Świdnica ve Jawor Kent Gezileri, Ksiaz Şatosu ve Ksiaz At Çiftliği Kompleksi Gezisi"

Kahvaltı sonrasında Auschwitz ve Birkenau Toplama Kamplari Muzesi (UNESCO); II. Dünya Savaşı’nın en önemli noktası, sistematik soykırımın yürütüldüğü, milyonlarca insanın katledildiği Auschwitz ve Birkenau Toplama Kampları’na gidiyoruz. Gaz odalarını, krematoryumları ve mahkûmların hikâyelerini birebir anlatan blokları gezecek ve o vahşeti yerinde yasayarak göreceğiz. Bu hazin kamp gezisinin ardından “Kuzey’in Venediği” olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlanan, 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine doğru yola çıkıyoruz. Wrocław ve Silezya bölgesini detaylarıyla tanımak için Wrocław’a 1 saat uzaklıktaki Świdnica ve Jawor kasabalarında bulunan Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Barış Kiliseleri’ni, Hitler’in ana komutanlık merkezi olarak kullanılmak üzere modernize edilmiş ve Polonya’nın en görkemli şatosu olarak bilinen Książ Şatosu’nu ziyaret edeceğiz. Şato içindeki barok ve rokoko tarzındaki salonları gezdikten sonra biraz serbest zamanımız olacak ve ardından şatonun bir parçası olan Książ At Çiftliği kompleksini gezeceğiz. Kündegari stilindeki Avrupa’nın en eski ahşap kapalı manejini, tarihi ahırları ve fayton koleksiyonunu gördükten sonra Wrocław’a geri dönüyoruz ve akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama Wroclaw’da otelimizde.

5.Gün : Wroclaw / Poznan / Torun "Wroclaw Şehir Turu ve Poznan Şehir Turu"
Sabah kahvaltısının ardından Wroclaw eski şehir turumuza başlıyoruz. 3 ayri mimari tarzi bir arada göreceğimiz bu şehirde adalardan geçerek, kentin bizlere sunduğu güzellikleri yerinde göreceğiz. Saint Jan Katedrali, Tumski Adası, Gotik Belediye Binası, güneş saati, Wroclaw cüceleri, tarihi kasaplar çarşısı ziyaretlerimiz arasında olacaktır. Sonrasında Poznan şehrine doğru yola devam ediyoruz. Warta Nehri etrafına kurulmuş olması, Bu şehri önemli tarihsel, ticari, endüstriyel ve eğitim alanında önemli bir merkez yapmaktadır. 597.900 (2002) nüfusu ile Polonya’nın 5.en büyük kenti olan Poznań aynı zamanda ülkenin en büyük 4.ekonomik merkezidir. Ayrıca genç nüfusun fazla olduğu bir öğrenci şehridir. Euro 2012’ye ev sahipliği de yapmıştır. Poznan, Polonya’nın bir nevi Avrupa’ya açılan kapısı olması niteliği ile bu şehrin stratejik konumunun ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Poznan yemyeşil ve büyük göllerden oluşan parklarıyla, modern kiliseleriyle, çok düzenli şehir yapılanmasıyla ve buluşma noktası farklı etkinliklere sık sık ev sahipliği yapan geniş meydanları ile görülesi şehirlere aday. Tarihi Zamek kalesi, Ulusal müzesi, yazın kürek yarışlarının yapıldığı muazzam büyüklüğü ve etrafındaki geniş yeşil alanı ile yakınındaki bir günde gezmekle bitiremeyeceğiniz hayvanat bahçesiyle ve ismini aldığı bu gölün manzarasına sahip Malta Alışveriş Merkeziyle, Malta Gölü yine görülmeye aday yerlerden. Eski bira fabrikasından çevrilmiş olan orijinal mimarisiyle şehrin göbeğindeki Stary Browar Alışveriş Merkezi ise Poznan’ın günün her saati işlek olan trafiğe kapalı caddesinin başında bulunması nedeniyle de ziyaretçi sayısıyla herkes tarafından bilinen bu AVM, şehrin sembolü haline gelmiştir. Ayrıca Polonya’nın en önemli şairlerinden ve hayata gözlerini İstanbul’da 1855 yılında kapamış Adam Mickiewicz’in şehridir Poznan. Öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra Torun şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışa istinaden otelimize yerleşme ve akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün : Torun / Malborka / Gdansk 
Sabah kahvaltının ardından Torun şehirni tanımaya çıkıyoruz . Kuzey Polonya’da yer alan Torun şehri Vistula nehri kıyısındadır. Polonyanın en eski şehirlerinden biri olan kent Ortaçağ’da kurulmuştur ve Polonyalı bilimci Kopernik’in doğum yeridir. 1997’de şehrin Ortaçağ’dan kalan eski şehir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. 2007 ‘de eski şehir Polonya’nın Yedi Harikası listesine girmiştir. Turumuzun ardından Ortaçağ’da Toton Şövalyelerini yetiştirmek, barındırmak için kurulmuş Malbork Şatosuna doğru yola cıkıyoruz (UNESCO). Malborka Kalesi yüzey alanı ile dünyanın en büyük kalesi olma özelliğine sahip.Tur sonrasında Gdansk’a geri dönüyoruz. Gdansk’a varışımızın ardından kentte bir oryantasyon turu yapıyor ve sonrasında aksam yemeği için serbest zaman. Konaklama Gdansk’ta.

7.Gün : Gdansk / Sopot / Westerplatte / Gdansk "Gdansk Şehir Turu"

Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeye çıkıyoruz . Polonyalıların "Tricity" yani Üçleme Şehir diye adlandırdıkları Gdansk-Sopot-Gdynia'nın en büyük şehridir. Pearl of the Baltic Sea yani Baltık Denizi'nin İncisi yakıştırmasını sonuna kadar hak eden, 1000 yıllık tarihi olan bir şehirdir. Şehrin giriş kapısı "Green Gate" dünya üzerindeki en güzel şehir kapılarından birisidir. "The Green Gate", Motlawa Nehri'nden Gdansk Meydanı'na ve Uzun Market'e açılan 2 kapıdan birisidir. Antwerp Şehir Meydanı'ndan esinlenerek 1568-1571 yılları arasında inşa edilmiştir. Polonya Kraliyet ailesinin konaklama yeriydi. Amsterdamlı ünlü Mimar Regnier'in baş yapıtı olarak adlandırılmaktadır. Çevre gezimizi tamamladıktan sonra Westerplatte Yarımadasını ziyarete gidiyoruz . Westerplatte, Baltık Denizi'nde Polonya'nın Gdańsk şehrinde yer alan bir yarımadadır. 1926-1939 yılları arasında Polonya Ordusu Transit Deposu olarak kullanılan yarımada, Özgür Danzig Şehri sınırları dahilindeydi.Yarımada, II. Dünya Savaşı'nda Almanya ile Polonya arasındaki ilk çatışma olan Westerplatte Muharebesi sebebiyle tanınmaktadır. Bu muharebe, II. Dünya Savaşı'nı başlatan çatışma olarak tarihe geçmiştir. Westerplatte 2.Dünya Savaşı Anıtı’nı gördükten sonra otelimize transfer kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için hareket. Geceleme otelde.

8.Gün : Gdansk / Varşova / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemleri ve tren garına hareket. Hızlı tren ile Varşova’ya varış ve Varşova Havalimanına hareket. İstanbul’a varış.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Belirtilen otel kategorilerinde oda ve kahvaltı bazında konaklama
Ekonomi sınıf belirtilen havayolu ile uçak bileti
Havalimanı – Otel - Havalimanı Transferleri
Belirtilen tüm şehir turları
SeturSelect Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.) 

Tur Fiyatı 
1,777 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun