Geri Dön

PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE MISIR TARİHİNE YOLCULUK

15 - 25 Kasım 2019
PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE MISIR TARİHİNE YOLCULUK TuruPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE MISIR TARİHİNE YOLCULUK TurlarıPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE MISIR TARİHİNE YOLCULUK TatiliPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE MISIR TARİHİNE YOLCULUK Vip Turu

Mısır, tarihi boyunca fatihlerini fethetti. Ta ki 1517’de Yavuz Sultan Selim Han gelene kadar... O Mısır’ı Mısırlılara bıraktı .

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul 

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde SeturSelect buluşma noktasında rehberiniz ile buluşma.

2.Gün : İskenderiye "İskenderiye Şehir Turu"
Sabaha karşı İskenderiye'ye varış ve otele yerleşme. Sabah kahvaltısının ardından şehirde görülecek yerler arasında Kayıtbay Kalesi, Anfushi Osmanlı Mahallesi, Greko-Roma Müzesi, Kom al Dikka Roma Tiyatrosu, Pompey Sütunu, Saad Zaghloul ve Tahrir Meydanları, Yeni İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiye Türk Şehitliği bulunmaktadır. Öğle yemeğini tur esnasında aldıktan sonra otele transfer. Geceleme otelde.

3.Gün : İskenderiye / Rashid (Rosetta) / Kahire "Rashid Turu ve Kahire Manial Sarayı Gezisi"
Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Rashid'e hareket (65 km). Rashid’deki Osmanlı evleri ve mirası, Amasyalı Evi, Ramazan Evi, Azzouz Hamamını gezdikten sonra öğle yemeğimizi Rashid’de alacağız. Öğleden sonra Kahire’ye otobüs yolculuğu. Kahire Manial Sarayı ziyareti. Otele varış ve geceleme otelde.

4.Gün : Kahire "Kahire Şehir Turu ve Kahire Mısır Ulusal Müzesi & Gayer Anderson Müzesi "
Sabah kahvaltısının ardından Giza piramitleri ve Sfenks, Kahire Mısır Ulusal Müzesi gezisi için otelden ayrılış. Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Tulun Camii gezilecek olup öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelde.

5.Gün : Kahire "Kahire Şehir Turu ve Memlük-Osmanlı Kahiresinden Bab Zuveyla'ya Yürüyüş"
Sabah kahvaltısından sonra şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Mehmet Ali Paşa Camii, Süleyman Paşa Camii, Sultan Hassan ve Rıfai camileri, Han El Halili çarşısı, Abd-el Kethüda Sebil Küttabı, Wikala Al Ghouri Kervansarayı görülecek yerler arasında. Memlük-Osmanlı Kahire’sinde Bab Zuveyla’ya yürüyüş. Tur bitiminde otele transfer ve geceleme otelde.

6.Gün : Kahire / Abu Simbel / Asuan
Sabah kahvaltımızdan sonra otelden cıkış işlemleri ve Sabah uçağı ile Kahire’den Mısır’ın güneyindeki Abu Simbel’e gidiş. Tapınağın gezilmesini müteakip uçakla Asuan’a gidiş. Gemiye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra serbest zaman. Geceleme gemide. Akşam Yemeğini Old Cataract Hotel'de alacağız.

7.Gün : Asuan / Kom Ombo / Edfu "Philae Adası Tapınak Ziyareti ve Ombo Tapınak Ziyareti"
Sabah kahvaltısından sonra Philae adasındaki tapınak ziyareti. Öğleden sonra gemi hareket eder ve Kom Ombo tapınağı gezisi. Geceleme Gemide.

8.Gün : Edfu / Luxor "Edfu Tapınak Ziyareti ve Karnak Tapınak Ziyareti"
Sabah kahvaltısından sonra Edfu tapınağı ziyareti. Luxor’a varışımızın ardından Karnak tapınağı ziyareti. Geceleme Gemide.

9.Gün : Luxor / Kahire / Istanbul "Krallar Vadisi Ziyareti"
Sabah kahvaltısının ardından gemiden çıkış. Krallar Vadisi ziyareti. Öğleden sonda Kahire’ye uçuş ve bağlantılı sefer ile Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf İstanbul - İskenderiye / Kahire - İstanbul uçuş bileti ve alan vergileri
Yerel Havayolları ile Kahire - Abu Simbel / Luksor-Kahire / ekonomi sınıf uçak biletleri
Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Transferler
5*otellerde oda & kahvaltı bazında konaklama (Four Seasons & Sonesta St. George Cruise vb. )
Nil Nehri’nde 3 gece 5*Gemi’de tam pansiyon konaklama
Bahşişler 40 € (Mısır’da hizmet veren tüm personel için verilecek kişi başı toplam bahşiş)

Tur Fiyatı 

3,597 EUR
 
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun