Geri Dön

SONBAHARDA JAPONYA TURU KOYO ZAMANI

14 – 23 Kasım 2018
SONBAHARDA JAPONYA TURU KOYO ZAMANI TuruSONBAHARDA JAPONYA TURU KOYO ZAMANI TurlarıSONBAHARDA JAPONYA TURU KOYO ZAMANI TatiliSONBAHARDA JAPONYA TURU KOYO ZAMANI Vip Turu

Ashi Gölü’nde tekne turu, Hakone Tapınağı, Hakone’de Ryokan Stili Konaklama, Kiyomizu Tapınağı, Gion Area Kimono Kıyafetleri ile Çay Seromonisi, Fushimi Inari, Osaka Kalesi, Umeda Sky Building Observatory, Kuromon Market, Umeda ve Shinsaibashi Area, Naoshima Adası, Chicyu Müzesi, Benesse House, Ando Müzesi, Todaiji Tapınağı, Nara Geyik Parkı, Tokyo Tower, Imparatorluk Sarayı, Asakusa Sensoji, Nakamise Caddesi, Meiji Shrine, Harajuku & Shibuya Area, Toshogu Shrine, Kegon Waterfall deneyimleyeceğimiz yerler arasında.

PROGRAM 
1.Gün: İstanbul / Tokyo

Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Tokyo’ya hareket ediyoruz. Tokyo’ya varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere havaalanı yakınlarında bir restorana gidiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Gecelememiz Tokyo’daki otelimizde.

2.Gün: Tokyo / Mt. Fuji / Hakone "Fuji Dağı Ziyareti , Ashi Gölünde Tekne Turu ve Hakone Tapınağı Ziyareti "
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 3 saat sürecek olan transferimizin ardından Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na varıyoruz. Hava koşulları el verirse Fuji Dağı’nın 5. Istasyonu olan ulaşılabilir en yüksek noktasına çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz ve ardından Fuji Dağı’na 2 saat mesafede bulunan Hakone’ye doğru hareket ediyoruz. Owaku Vadisi’nin muhteşem manzarasında fotoğraf çektikten sonra Ashi Gölü’nde tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz tekne turunda Ashi Gölü’nde Fuji Dağı’nın eşsiz manzarasına şahitlik edeceğiz. Ardından Hakone Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuz ardından Hakone’de Ryokan tarzı konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Otelin kaplıcalarından faydalanabilirsiniz. Gecelememiz Hakone’deki otelimizde.

3.Gün: Hakone / Kyoto "Kyoto Şehir Turu, Gion Tanıtımı ve Çay Seramonisi "
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bagajlarımızı, bagaj transferi için teslim ediyoruz. Yanımıza Kyoto’daki konaklamamız için 1 gecelik çanta hazırlıyoruz. Bagajlarımızı teslim ettikten sonra check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kyoto transferimiz için Mishima Tren Istasyonu’na transfer oluyoruz. Shinkansen ile 2.5 saatlik yolculuğumuzun ardından Kyoto’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta alıyoruz ve Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk olarak UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş olan ve 780 yılında inşa edilmiş olan “Saf Su Tapınağı” anlamına gelen Japonya’nın en ünlü tapıknaklarından biri olan Kiyomizu Tapınağı’nı göreceğiz. Sonrasında ünlü Gion Bölgesi’ni ziyaret ediyoruz ve ardından Kimonolarımız ile birlikte Japonlara özgü çay seromonisine katılıyoruz. Dolu dolu geçireceğimiz bir günün ardından akşam yemeğimizi lokal restoranda alıyoruz. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

4.Gün: Kyoto / Osaka "Osaka Şehir Turu, Umeda Sky Building ve Kuromon Market Gezisi"
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemimizi gerçekleştiriyor ve Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Japonya’nın Tokyo’dan sonraki en büyük metropolü olan Osaka’ya varışımıza istinaden tam günlük Osaka şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza ilk olarak 1598 yılında inşa edilen ve Okawa Nehri kıyısında bulunan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Ardından Umeda Sky Building’i görecek ve öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Turumuzun devamında Osaka’nın mutfağı olarak da adlandırılan Kuromon Market’i ziyaret edeceğiz ve en ünlü alışveriş bölgelerinden olan Shinsaibashi & Namba bölgelerini gezeceğiz. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz. Gecelememiz Osaka’daki otelimizde.

5.Gün: Osaka / Okayama / Müze Adası / Osaka  "Naoshima Adası, Chicyu Müzesi,  Bennesse House ve Ando Müzesi"
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bagajlarımızı bagaj transferi için teslim ediyoruz ve yanımıza Osaka’daki son gecelememiz için 1 gecelik çanta hazırlıyoruz. Ardından Okayama transferimiz için Shin-Osaka Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Shinkansen ile Okayama’ya 1 saatlik yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımıza istinaden Uno Limanı’na transfer oluyoruz ve Müze Adası olarak bilinen Naoshima Adası’na geçmek için feribota biniyoruz. 20 dakikalık feribot yolculuğumuz sonrasında Müze Adası’na varıyoruz. Varışımıza istinaden Chicyu Müzesi ve Bennesse House’u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman. Son olarak Ando Müzesi’ni ziyaret ediyor ve ardından feribot ile tekrar Okayama’ya dönüyoruz. Shinkansen ile Osaka’ya transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Osaka’daki otelimizde.

6.Gün: Osaka / Nara / Osaka / Tokyo "Nara Turu, Todaiji Tapınağı ve Nara Geyik Parkı"
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Nara Turumuz için yola çıkıyoruz. Japonya’nın ilk başkenti olan Nara’ya varışımıza istinaden Japonya’nın en önemli ve ünlü Budist tapınaklarından biri olan Todaiji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı aynı zamanda geyikleri besleyebileceğiniz Nara Geyik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizde kendi yapacağımız sushileri yiyeceğiz. Sushi yapımını öğrenecek ve kendimiz deneyimleyip keyifle yiyeceğiz. Turumuzun ardından Osaka Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz ve 2.5 saatlik Tokyo transferimizi gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Tokyo’daki otelimizde.

7.Gün: Tokyo "Tokyo Şehir Turu"
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tokyo şehir turu için ayrılıyoruz. Turumuza Tokyo Tower ile başlıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İmparatorluk Sarayı, Asakusa Bölgesi, Nakamise Caddesi ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in belirleyeceği restaurantta alıyoruz. Meiji Tapınağı, Harajuku ve Shibuya Bölgeleri ile turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Tokyo’daki otelimizde

8.Gün: Tokyo / Nikko / Narita "Nikko Turu ve Kegon Şelalesi Ziyareti"
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nikko Turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Nikko’ya varışımıza istinaden 15.000 işçi tarafından günümüzün parası ile  üç yüz milyon Euroya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alıyoruz. Ardından Kegon Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Istanbul’a uçuyoruz.Geceleme uçakta.

9.Gün: İstanbul
İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul-Tokyo-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Tokyo’da 3 gece, Hakone’de 1 gece (Hakone’de Ryokan Stili Konaklama.) Osaka’da 2 gece, Kyoto’da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece oda ve kahvaltı konaklamalar
Alan transferleri ve programda belirtilen tüm transferler
Shinkansen tren biletleri
Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
6 adet öğle yemeği, 7 akşam yemeği
Kimonolar ile çay seromonisi
Sushi Yapımı
Seyahat sigortası ( 3000 euro'ya kadar teminat kapsamındadır. Tur iptallerinde %15'i muafiyet uygulanmaktadır.)
SeturSelect Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

Tur Fiyatı 
4.997 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun