Geri Dön

SUNAY AKIN İLE PARİS SOKAKLARINDA

11 - 14 Ekim 2018
SUNAY AKIN İLE PARİS SOKAKLARINDA TuruSUNAY AKIN İLE PARİS SOKAKLARINDA TurlarıSUNAY AKIN İLE PARİS SOKAKLARINDA TatiliSUNAY AKIN İLE PARİS SOKAKLARINDA Vip Turu

St.Micheal Çeşmesi, Pantheon, Eiffel , Ünlü ressam Onay AKBAŞ eşliğinde Vincent van Gogh Köyü Gezisi , Le Pere Lachaise Mezarlığı ve Musée d'Orsay’ı Sunay AKIN önderliğinde deneyimliyoruz.

PROGRAM
1. Gün: Paris / Paris Şehir Turu

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından Paris'e iniyoruz. Şehirde bir kahve molası verip Sunay Akın ile sohbet eşliğinde kahvelerimizi yudumlayıp şehri dinliyoruz . Öğle yemeğimizi Pantheon’da Sunay Bey'in önerdiği bir İtalyan Restaurant'ın da alıyoruz . Rivoli Caddesi, Vendome Meydanı, Notre Dame kilisesi, Quartier LatinSemti, Saint Germain Semti, Zafer Anıtı, Opera binası, Louvre Müzesi,Pantheon, Orsay Müzesi, Concorde Meydanı, Champs Elysees, Trocadero Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız , Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesi’ne çıkıyoruz . Burada verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarını keşfederek geçirebilirsiniz .Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2. Gün: Paris / Van Gogh’un Dünyasına Yolculuk 
Sabah kahvaltımızdan sonra Ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un hayatının son dönemi geçirdiği bu köy, aynı zamanda sanatçının köy hayatı ve mimarisini yansıttığı tablolarının ilham kaynağıdır. Göreceğimiz yerler ; Van Gogh’un konakladığı Ravoux Han’ındaki odası, köyün kilisesi ve ünlü sanatçı ile kardeşi Théo’nun son istirahatgahları olan kilisenin mezarlığı olacaktır. Paris’e 35 km uzaklıktaki Auvers-sur-Oise köyü, Van Gogh’un intiharla sonlandırdığı hayatının son adresiydi. 37 yıllık ömründe 38 adres değiştirdi. Son adresi olan bu köyde 70 günde tam 80 eserini yaptı. Öğle yemeğini bu köyde alacagız . Turumuzu bitirdikten sonra otelimize dönüş ve serbest zaman.

3. Gün: Paris / Le Pere Lachaise Mezarlığı Gezisi

Sabah kahvaltımızın ardından ölümsüzlerin mezarlığı olan Le Pere Lachaise Mezarlıgı gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Burası sadece müziği, edebiyatı, resmiyle ölümsüzlük mertebesine erişmiş ünlüleri yüzünden özel değil. Mezarlık devasa heykelleriyle bir açık hava müzesini andırıyor. Le Pere Lachaise'deki ebedi istirahat yuvalarının hepsi birbirinden değişik. Kiminde hayranların ruj izleri, kiminde şarkı sözleri yer alıyor. 43 hektarlık alana her din ve inanç sisteminden insan gömülebiliyor. Yani Le Pere Lachaise ebedi uykusunda kimseyi kategorize etmiyor, tersine herkesi eşitçe kucaklıyor. Kimler yok ki ! Honore de Balzac, Frederic Chopin, George Bizet, Auguste Blanqui, Maria Callas, Auguste Comte, Edith Piaf, Oscar Wilde, Apollinaire, Marcel Proust ve Jim Morrison bu isimlerden bazıları. Türkiye’den Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya da bu ünlü mezarlıkta yatıyor. Turumuzun ve Sunay Akın'ın eşsiz sohbetinden sonra Au Plaisir Bistrot 'da öğle yemeğimizi alıyoruz . Otele transfer ve kısa bir dinlenmenin ardından La Société 'de akşam yemeği için hareket ediyoruz .

4. Gün: Paris / Orsay Müzesi / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Louvre Müzesi kadar değerli, bir o kadar özel bir müze olan Musée d’Orsay 'ı görmeye gideceğiz. Burası da vaktiyle Gare d’Orléans adında önemli bir tren garıymış. Paris için; güneydoğuya kalkan bütün trenlerin ilk ve son hareket noktasıymış. 1900-1939 yılları arasında Gare d’Austerlitz‘ten uzatılan hat bu ana gar binasında son buluyormuş.Bu müzede özellikle 1845-1915 dönemi arasını kapsayan Fransız sanat eserlerine ağırlık veriliyor ama onların yanında bu dönemde sanat dünyasına yön vermiş diğer önemli isimlerden de harika örnekler var. Monet, Renoir, Cézanne, Gauguin, Van Gogh ve daha pek çok sanatçının birbirinden müthiş tabloları ve pek çok önemli heykel Orsay Müzesi’nde nefis bir sunumla sergileniyor. Öğle yemeğimizi müzeye yakın bir yerde alıp havalimanına transfer oluyoruz.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul-Paris-İstanbul Ekonomi Sınıf uçak bileti ve alan vergisi
Üç gece Paris’te 5 yıldızlı otelde oda kahvaltı bazında konaklama
Otel-havalimanı-otel transferleri
Yarım günlük panoramik Paris şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda %15’u kapsam dışındadır.
4 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği
Belirtilen tüm geziler

Tur Fiyatı 
2,200 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun