Geri Dön

VENEDİK KARNAVALI TURU

 22 – 25  Şubat 2019
VENEDİK KARNAVALI TURU TuruVENEDİK KARNAVALI TURU TurlarıVENEDİK KARNAVALI TURU TatiliVENEDİK KARNAVALI TURU Vip Turu

Venedikli ailelerin muhteşem sarayları ile kuşatılmış kanallar, kanal boyunca malikaneler, San Marco Meydanı ve Katedrali, Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, bin yıllık Balık Pazarı (Mercato del Pesce), Santa Maria Della Salute Kilisesi, San Giorgio Maggiore Kilisesi, San Marco Çan Kulesi, Saat Kulesi, kentin romantik kanalları, su üzerine yerleştirilmiş meydanlarda Pazar yerleri, arka sokakları, kiliseleri, Rönesans evlerinin bulunduğu küçük şirin bir köy adası olan Murano Adası, Palazzo Ca’Vendramin Calergi sarayında, akşam yemeği ve döneme ait kostümlerle maskeli balo gecesi ve Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Gallerie dell’Accademia müzesi görülecek yerler arasındadır.

PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Venedik "Venedik Şehir Turu"

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali SeturSelect buluşma noktasında siz değerli misafirlerimizle buluşma. Saat 08.50’de TK 1867 sefer sayılı uçak ile Venedik’e uçuyoruz. 09.25’te Venedik’e indikten sonra havameydanı iskelesinde bizi bekleyen özel teknemiz ile otelimize doğru seyre çıkıyoruz. Otelimize varışa istinaden valizlerimizi bırakıp yürüyüş turuna çıkıyoruz. Otelimiz Venedik tarihi merkezinin tam merkezinde San Marco'dadır. Bu sebeple tura San Marco meydanından başlayacağız. “Huzur dolu” anlamındaki la serenissima sözcüğüyle tanınan, deniz ve toprak arasında topografik bakımdan dünyada eşi benzeri bulunmayan, yarım ay şeklindeki “laguna”sında bulunan 118 ada, 180 kanal ve 400 köprüden oluşan büyüleyici bir kenttir Venedik. Venedik’e vardıktan sonra hiçbir motorlu kara taşıtının bulunmadığı daracık sokaklarda kaybolmanın keyfine varacak, hatta her kayboluş bir buluş olacaktır. Doğu-batı sentezinin mimaride harikulade bir mücevheri olan Venedik'in kiliseleri, sarayları mükemmel bir uyum içinde görünür. Oysa istisnai konumuyla Venedik, yapıların ağırlığıyla kendi varlığına da bir tehdit oluşturmaktadır: yapıları destekleyen ahşap kazıklar deniz suyunun etkisiyle yaşlanmıştır artık. Üzerine kurulduğu toprak parçasının doğası, onun yavaş bir şekilde batmasına, lagün ağzındaki Lido adasının “gel”en deniz suyunun “git”mesini engelleyişiyle seviyesinin yükselmesine, böylece süreleri oldukça değişken su baskınlarına sebep olmaktadır. Birçok ölçümler yapılmakta ve şehrin kurtarılması için gerekli proje ve araştırmalar çeşitlenmektedir. Ziyaretçiler için çok farklı bir özelliği vardır Venedik'in: heyecen verici gondol gezintisi başka hiç bir kentde yoktur. Film festivalleri, Büyük Kanal’daki tarihi Kraliyet Regattası, her iki yılda bir Haziran-Ekim ayları arasında uluslararası sanatçılarının çalışmaları, Venedik Bienali’nde ziyaretçiyle buluşmaktadır. Venedikli ailelerin muhteşem sarayları ile kuşatılmış kanallar, kanal boyunca malikaneler, San Marco Meydanı ve Katedrali, Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, bin yıllık Balık Pazarı (Mercato del Pesce), Santa Maria Della Salute Kilisesi, San Giorgio Maggiore Kilisesi, San Marco Çan Kulesi, Saat Kulesi, kentin romantik kanalları, su üzerine yerleştirilmiş meydanlarda Pazar yerleri, arka sokakları, kiliseleri gezeceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Geceleme otelde.

2.Gün : Venedik ''Adalar Turu ve Karnaval korteji''
Sabah kahvaltısı ardından özel teknemizle lagündeki adaları gezmeye başlıyoruz. El emeği, ustalık işi kristal cam sanatına adını veren meşhur Murano adası ve rengarenk evleri, daracık kanalları ile tanınan Burano adalarında keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ana caddesinde bir kanal ve kanalın iki yakasında yan yana sıralanmış Rönesans evlerinin bulunduğu küçük şirin bir köy adası olan Murano, 1300 yılından beri önemli bir cam-üretim merkezi konumundadır. Cam İşçiliği Müzesi,  geçmiş ve modern zamanların süslemeli, işlenmiş cam eşyalarından oluşan eşsiz koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Murano mağaza kalitesi her zaman tercih edilmez, Venedik’te de çok şık ve kaliteli mağazalar vardır. Boyalı evleri ve dantelciliği ile meşhur rengarenk balıkçı köy adası Burano’da günümüzde de dantel ören kadınlar sokaklara bakan evlerinin önünde tığ işlerler. Sükunetin ıslık çaldığı rengarenk evlerle örülmüş yalın sokaklara açılan pek küçük cafelerde ada yaşantısının huzur veren çekiciliği, özellikle yaz aylarında derinden hissedilir. Öğleden sonra karnaval kortejini, 12 güzel kızın oluşturduğu "Maria'lar geçidi"ni, Dük’ün ve şövalyelerinin, soylu ailelerin kostümlerini ve Avrupa hanedanlıklarının elçilerinin geçişini izlemek için tarihi merkeze geri dönüyoruz. Akşam üzeri otelimize dönüş ve büyük kanal üzerinde tarihi Palazzo Ca’Vendramin Calergi sarayında, akşam yemeği ve döneme ait kostümlerle maskeli balo gecesi SeturSelect misafirlerini bekliyor.

3.Gün : Venedik "Venedik Festivali Gezintisi"
Sabah kahvaltısı ardından karnaval etkinliklerini takip ediyoruz. San Marco Meydanı’nda yapılan ‘Melek Uçuşu’ gösterisiyle karnaval resmen açılmış kabul edilir. Meydanda Meleğin Uçuşu gösterisini izlemek için nefeslerimizi tutacağız. Karnavalın vazgeçilmezi olan ‘Melek Uçuşu’ birkaç yıl öncesine kadar Türk Uçuşu olarak adlandırılıyordu. Rivayete göre 1500’lü yılların ortalarında Osmanlı’dan bir akrobat Venedik’e gelir. Bu akrobat maharetini göstermek için San Marco Meydanı’nın yakınındaki bir geminin yelken direğinden San Marco Bazilikası çan kulesine bir halat gerdirir. Elinde sopası, yelken direğinden çan kulesine kadar yürüyerek tam bir denge gösterisi yapar. Bu gösterinin ardından da Venedik Dükası’ndan bir kese altın alır. Takip eden yıllarda bu gösteri, Türk Uçuşu olarak karnavalın vazgeçilmezlerinden biri olur. Ancak Venedik ile Osmanlı arsındaki savaş dönemlerinde bu gösterinin, hapisanelerde tutulan Türk esirlere yaptırıldığı ve tamamına yakınının halattan düşerek vahşice öldüğü de rivayetler arasında yer alıyor. Karnavala vahşet gölgesi düşürmemek adına son yıllarda bu gösteri Melek Uçuşu olarak değiştirildi. Her yıl ünlü bir isim, güvenlik kuşatması altında bu gösteriyi yapıyor. Sonrasında, karnaval coşkusunu en iyi şekilde tatmak, en güzel maske ve kostüm fotoğraflarını çekmek için Venedik sokaklarını geziyoruz. Meydanda gerçekleşecek en güzel maske yarışmasını da kaçırmıyoruz. Geceleme otelde.

4.Gün : Venedik / İstanbul "Serbest Gün "
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, Venedik’teki son günümüzü biraz sanat tarihi ile süsleyip, biraz da keyif ve alışverişe ayıracağız. Günümüze, dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Gallerie dell’Accademia müzesini gezerek başlıyoruz. Venedik resim sanatının önemli örneklerinin sergilendiği Akademi’de, Giovanni Bellini, Carpaccio, Mantegna, Giorgione, Tiziano, Veronese, Tiepolo, Canaletto, Longhi ve Guardi gibi sanatçıların bazı eserleri bulunur. Müze gezisinden sonra Dorsoduro mahallesinde kısa bir yürüyüşün ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz kentin sokaklarında kaybolmanın keyfini yaşarken, Venedik'e romantik bir veda yapmak isteyenler için keyifli bir gondol gezisi iyi bir alternatif olacaktır. Saat 15:00'da buluşarak özel teknelerimizle Grand Canal üzerinden panoramik bir tur gerçekleştirerek Marco Polo havalimanına ulaşıyoruz. Check-in işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket edeceğiz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti
5*Otelde oda ve kahvaltı bazında konaklama
Tüm transferler
Bagaj taşıma ücretleri
Özel tekne ile gezi
Murano ve Burano Turu
Palazzo Ca’ Vendramin Calergi sarayında akşam yemeği ve döneme ait kostümlerle maskeli balo gecesi
Sarayda Opera gösterisi (La Traviata)
Accademia müzesi ziyareti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
SeturSelect Rehberlik Hizmeti

Tur Fiyatı 
1,997 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun