Geri Dön

YAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ

05 - 07 Nisan 2019
YAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TuruYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TurlarıYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TatiliYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ Vip Turu

Ünlü şef Murat Bozok bir akşam yemeğinde bizlere fermente edilmiş üzüm suyu eşleştirmesi ile sohbetimize eşlik edecek.

1.Gün : Istanbul / Hatay

İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde Setur görevlisi ve rehberi ile 08:30'da buluşup THY'nin TK 2252 10:00 uçağı ile Hatay'a hareket ediyoruz. Uçağımız 11:45'te Hatay Havalimanı'na iniyor ve burada bizi bekleyen aracımızla buluşup Jale Balcı eşliğinde köy kahvaltısını deneyimlemek üzere yola çıkıyoruz. Köy kahvaltsının ardından Hatay Arkeoloji Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. 1932 yılında başlayan kazı çalışmalarından bugüne kadar Amik Ovası, Harbiye, Narlıca, Güzelburç, Samandağ ve çevresinde yapılan kazılar sonucu çıkartılan ve koleksiyonu tamamlayan mozaikler hakkında rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Gezimize adını İsa’ nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre’ den alan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Doğal bir mağara olan kilisede ilk dini toplantı yapıldığından dolayı Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinmektedir. Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da gezimize Habibi Neccar Cami ile devam ediyoruz. Öğle tadımlığı için Antakya’nın ünlü döner dürümün tadına varıyoruz. Tadımın ardından Jale Balcı’nın önerdiği sabun atölyesine gidiyoruz. Burada geleneksel Antakya kahvesi ikramı ve firmanın 1 adet sabun hediyesi dışında arzu edilirse çeşitli sabun türlerinden satın alınabilecektir. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve akşam yemeği için restaurantımıza hareket ediyoruz. Konaklama Waxwing Hotel'de.

2.Gün : Antakya

Günümüze sizler için özel hazırlanacak olan Antakya’nın yöresel kahvaltısı ile başlıyoruz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Samandağ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Vakıflı köyünde kahve ve kömbe yapımı workshop’u. Öğle yemeğinde, Musa Dağı’nın eteklerinde el yapımı katıklı ekmek tadımı yapıyoruz. Ardından, Antakya’nın meşhur Affan Kahvesinde Bici Bici tadımı yapıyoruz. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve akşam yemeği için restaurantımıza hareket ediyoruz. Konaklama Waxwing Hotel'de...

3.Gün : Antakya / Istanbul

Günümüze Antakya’nın yöresel ev kahvaltısı ile başlıyoruz. Uzun Çarşı'da alışveriş yapmak için yola çıkıyoruz . Çınaraltı Künefe Yusuf Usta'da künefe tadımı yapıp otelimize dönüyor ve otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gastronomik lezzetleri ile sizleri büyüleyen Antakya'dan ayrılma vakti geliyor ve Hatay Havalimanı’na hareket ediyoruz. THY' nin TK 2255 19:30 uçuşu ile İstanbul'a dönüyoruz. Bir başka Setur Select seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

Türk Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Antakya Waxwing Hotel' de 2 Gece Konaklama
Tüm Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam Yemekleri
Vakıflı Köyü Kahve ve Kömbe Yapımı Workshop’u
Yöresel Kahvaltılar ve Künefe Tadımları
Döner Dürüm Tadımı
Geleneksel Antakya Kahve İkramı
Musa Dağı eteklerinde El Yapımı Katıklı Ekmek Tadımı
Affan Kahvesinde Bici Bici Tadımı
Sabun Atölyesi ve Arkeoloji Müzesi Ziyareti
Lüks Otobüs ile Ulaşım
Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezileri
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

 

Tur Fiyatı 

2,997 TL

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun