Geri Dön

YAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ

30 Kasım – 02 Aralık 2018
YAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TuruYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TurlarıYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ TatiliYAZAR VE ŞEF JALE BALCI İLE ANTAKYA’NIN EN LEZZETLERİ Vip Turu

Ayrıca Ünlü sef “Murat Bozok” ‘da bir akşam yemeğinde bizlere şarap eşleştirmesi ile sohbetimize eşlik edecek.

1.Gün : Istanbul / Hatay

İstanbul Atatürk havalimanı iç hatlar terminalinde rehberiniz ile saat 06:00’da buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Hatay’a hareket.  Hatay havalimanına varışımızın ardından Jale Balcı’nın bizi götüreceği köy kahvaltısı için yola çıkıyoruz. Kahvaltımızdan sonra şehri keşfetmeye başlayacağız. ilk olarak Asi ırmağı kenarında yer alan Hatay Arkeolojik Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. 1932 yılında başlayan kazı çalışmalarından bugüne kadar Amik Ovası, Harbiye, Narlıca, Güzelburç, Samandağ ve çevresinde yapılan kazılar sonucu çıkartılan ve koleksiyonu tamamlayan mozaikler hakkında rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Müze gezimizin ardından adını İsa’ nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre’ den alan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Doğal bir mağara olan kilisede ilk dini toplantı yapıldığından dolayı Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinmektedir. Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da gezimize  Habibi Neccar Cami ile devam ediyoruz .Öğle tadımlığı için Antakya’nın ünlü Döner Dürümünün tadına varıyoruz. Jale Balcı’nın önerdiği sabun atölyesi’ne gidiyoruz. Burada geleneksel Antakya Kahvesi ikramı ve firmanın 1 adet sabun hediyesi dışında arzu edilirse  çeşitli sabun türlerinden satında alınabilecek, sonra otelimize hareket kısa bir dinlenme ardından Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve akşam yemeği için Ala restorana hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Antakya

Günümüze sizler için özel hazırlanacak olan Antakya’nın yöresel kahvaltısı ile başlıyoruz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Samandağı sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Vakıflı köyünde kahve ve kömbe yapımı workshop’u.Öğle yemeğinde, Musa Dağı’nın eteklerinde el yapımı katıklı ekmek tadımı yapıyoruz. Ardından, Antakya’nın meşhur Affan Kahvesinde Bici Bici tadımı Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için hareket. Konaklama otelimizde.

3.Gün : Antakya / Istanbul

Günümüze Antakya’nın yöresel ev kahvaltısı ile başlıyoruz. Uzun çarşıda alışveriş için yola çıkıyoruz. Çınaraltında Künefe Tadımı yapıp otelimize dönüyor ve bavullarımızı topluyoruz.Gastronomik lezzetleri ile sizleri büyüleyen Antakyadan ayrılma vakti. Hatay Havalimanı’na varış ve İstanbul’a hareket.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Belirtilen  otelde 2 gece 3 gün oda&kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Belirtilen tüm geziler

Akşam Yemekleri

Yöresel 3 adet Kahvaltı

Künefe Tadımları 2 adet

Sabun Atölyesi Gezisi

Geleneksel Antakya Kahve İkramı

Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

Döner Dürüm Tadımı

Vakıflı Köyü Kahve ve Kömbe Yapımı Workshop’u

Musa Dağı eteklerinde El Yapımı Katıklı Ekmek Tadımı

Affan Kahvesinde Bici Bici Tadımı

Setur rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Tur Fiyatı 

2,549 TL

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun