Geri Dön

Hint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka

6 Gece 7 Gün
Her Gün Hareketli 
Hint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka TuruHint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka TurlarıHint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka TatiliHint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka Vip Turu
Sri Lanka Güney Asya’da Hint Okyanusu’nda, Hindistan’ın 31 km güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Yeryüzündeki nadir yerlerden biri olan Sri Lanka, olağanüstü doğa çeşitliliği, kütürel mirasları, sıcak insanları, yabani doğa yaşamı ile macera arayanlar için birçok aktivite sunmasıyla tatilinizi çok özel kılacak!
PROGRAM
1. Gün: Colombo - Negombo

Kolombo Havalimanına varışımıza istinaden özel aracımız ile Negombo’ya transfer oluyoruz. Varış ve Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Negombo, Kolombo’nun kuzeyinde bulunan balıkçılık ile geçinen bir sahil kasabası olup aynı zamanda Sri Lanka’nın tatil merkezidir. Hollandalılar tarafından inşa edilmiş kanal, balıkçılık faaliyetlerinde kolaylık ve gelişim sağlamıştır. Kanal kıyıları yalıçapkını gibi farklı türlerdeki kuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki kanalda katamaran ve tekne gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu şirin köyde Kasım – Nisan ayları arasında dalış aktiviteleri yapılabilmektedir. Dileyen misafirlerimiz dalış teknelerini tercih edebilirler. Gezilerimizin bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimize.

2. Gün: Negombo - Dambulla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dambulla’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Kolombo’nun yaklaşık 90 km yakınındaki Pinnawala’da terkedilmiş ve yaralı filler için 1975 yılında yapılmış Fil Yetimhanesini ziyaret edeceğiz. Şu anda farklı ülkelerden getirilmiş ya da doğumu orada gerçekleşmiş 65’ten fazla fil bulunmaktadır. Filleri ziyaret etmek için en uygun zamanlar; beslendikleri saatler (09:15 – 09:45 ve 14:15- 14:45) ve nehir kenarına götürülüp yıkandıları saatlerdir. (10:00 – 11:00 ve 15:00 – 16:00) Yetimhane sonrası Dambulla Mağara Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Dambulla kenti 152 metre yüksekliğindeki çok büyük mağara tapınağı ile ünlüdür. Milattan öncelere dayanan ünlü Kaya Tapınağı en iyi örneklerindendir. Ziyaret edeceğimiz mağaralardan birinde Buda’nın kendisi de dâhil 150 adet Buda Tanrılarının heykelleri bulunmaktadır. Turumuz sonrası otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman ve geceleme Dambulla’da.

3. Gün: Dambulla – Sigiriya – Dambulla 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sigiriya bölgesi için hareket ediyoruz. Öncelikle Sigiriya Kayalık Kalesini (Sigiriya Aslan Kalesi) ziyaret ediyoruz. “Aslan Kayası” olarak bilinen Sigiriya’nın tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. MÖ 477 yılında kurulduğu bilinen Sigiriya şehri geniş bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Bünyesinde çok sayıda antik fresk de bulunan bu şehir UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış fantastik harikalardan biridir. Kalenin zirvesinde Kraliyet Sarayı Kurulu olup, merdivenlerinden birinde Sinhala sanatına ait olduğu bilinen antik çağlardan günümüze kadar hala tüm renkleriyle muhafaza edilen Freskler bulunmaktadır. Pınar bahçeleri, Yaz bahçeleri, Taş Bahçeler ve çevredeki mağaralar görülmesi gereken yerler arasındadır. Aslan Kayası sonrasında sizin için unutulmaz olacak Fil Sırtında Safari deneyimi yaşayacaksınız. Fil sırtında safari, yabani hayatı fil üzerinde izleme fırsatının yanısıra, fillerle zaman geçirip sizlere onları tanıma şansı vermektedir. Bu büyük hayvanların gölgesinde piknik yaparak ve onlarla yüzerek; onları besleyip tımarlayarak keylifli bir gün geçireceksiniz. Turumuz sonrası Dambulla otelimize dönüş ve serbest zaman.

4. Gün: Dambulla - Kandy
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kandy’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde içinden geçeceğimiz Matale’de birçok baharat bahçesi göreceğiz. Yine yol üzerinde bulunan ve durağımız olan Mawanella’da ise tarçın, kakule, biber gibi birçok baharat ağacını göreceğiz. Uğrayacağımız bu baharat bahçesinde ağaçların ve bitlilerin özellikleri ve yemeklerde nasıl kullanılacağı hakkında bilgi alacağız. Baharat almak isteyen misafirlerimiz için de alışveriş için zaman verilecektir. Kandy’e varışımıza istinaden otel giriş işlemlerinin ardından şehir turumuza Kutsal Diş Tapınağı ile başlıyoruz. Efsanelerden birine göre vefat ettiğinde yakılan Buda’nın küllerinin arasından alınan dişi; ona sahip olan kişinin topraklara hükmedebileceği inancıyla birçok savaşa sebep olmuştur. Kutsal diş sonrasında gizlice kaçırılarak Sri Lanka’ya getirilmiş, ülkede de birkaç kez yer değiştirdikten sonra en son Kandy’de ziyaret edeceğimiz bu tapınakta koruma altına alınmıştır. Günümzde Kandy, Budizm’in el sanatlarının, dansın, müziğin ve kültürün başkenti olmuştur. Kültürlerini biraz tanıyabilmek adına otele dönmeden önce akşam saatlerinde müzik eşliğinde geleneksel dans gösterilerini izleme şansı bulacağız. Gösteri sonrası otele dönüş ve Kandy’de konaklama.

5. Gün: Kandy – Nuwara Eliya - Kandy
Otelde alacağımız kahvaltının Nuwara Eliya turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Kraliyet Botanik Bahçesinde kısa bir molamız olacak. Bu görkemli 147 dönümlük botanik bahçe 1374 yılında Gampola ve Kandy Kralları tarafından keyif bahçesi olarak yaptırılmıştır. Beş binden fazla ağaç çeşidine, birçok bitki ve sürüngene ev sahipliği yapan bahçede ayrıca Baharatlar ve Orkide Evi oldukça ilgi çekicidir. Bu durağımızın ardından dünyaca ünlü Seylan Çayı’nın işlendiği fabrikaları ziyaret edip, taze çay yapraklarının hikâyesini öğreneceğiz. Nuwara Eliya’ya doğru devam ederken Ramboda Şelalesinin manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Sri Lanka’nın “Küçük İngilteresi”olarak bilinen dağların eteklerine kurulu, vadiler, şelaleler, çay tarlalarının muazzam manzarasının keyfini çıkaracağınız Nuwara Eliya kentine varışımızla birlikte bu güzel kenti tanımaya başlayacağız. Adanın en soğuk bölgesi olarak bilinen, gerçekten de İngiltere’nin bir bahar günü havasına ve görünümüne sahip bu kentte geleneksek küçük kulübe evler ve Kraliçe Ann tarzında konakları görebileceksiniz. Kasabanın meydanındaki Victoria Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kandy’e dönüş ve geceleme otelimizde.

6. Gün: Kandy - Kolombo
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kolombo’ya hareket. Yaklaşık 3,5 – 4 saat sürecek olan yolculuğun ardından Kolombo şehir turuna başlıyoruz. Sri Lanka’nın başkenti Kolombo ticari bir merkez olmasının yanı sıra ağaçlarla çevrili evleri ve Tarçın Bahçeleriyle ünlüdür. Eski İngiliz yönetim merkezi ve askeri garnizonu olan kale, taş yontmalarla kaplı Hint Tapınağı, 1749 yılında inşa edilmiş Wolfendhal Dutch Kilisesi, tarihi Dawatagaha Camii, Tarçın bahçeleri, Bağımsızlık Meydanı, Mlesna çay, kaju, keten giyişi mağazaları ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme Kolombo otelimizde.

7. Gün: Kolombo
Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz ile belirleyeceğiniz transfer saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer sonrası turumuzun sonu.
Fiyatlarımız
Standart Room / İki kişilik odalarda kişibaşı 988 USD’den itibaren

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler 
Programda belirtilen otellerde, toplamda 6 gece kahvaltı dahil konaklama
Programda belirtilen tüm transferler ve geziler
İngilizce şoför hizmetleri
İngilizce rehberlik hizmetleri
Programda belirtilen gezilerdeki tüm giriş ücretleri

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun