Geri Dön

Renklerin Adası Madagaskar

7 Gece 8 Gün
Renklerin Adası Madagaskar TuruRenklerin Adası Madagaskar TurlarıRenklerin Adası Madagaskar TatiliRenklerin Adası Madagaskar Vip Turu

Ülkeye adını veren ana ada Madagaskar, dünyanın en büyük 4. adası. Çok çeşitli canlı türlerinin ve yaşam biçimlerinin yer aldığı Madagaskar’ı gelin birlikte keşfedelim…

Her yerde mango görebileceğiniz bu eşsiz güzellikteki ada, tropikal bir iklime sahip. Birçok adaya tekne ve diğer deniz araçlarıyla ulaşabilmek mümkün. Ancak yağmur yağdığı zamanlarda bölgelere ulaşım imkanı neredeyse sıfır. Sadece merkezde ve başkent bölgesinde ulaşım sağlanabiliyor.

Mango bölgenin en fazla yetişen ürünü olduğundan, her yemekte mango tadını almanız mümkün. Pirinç de aşırı tüketilen ürünler arasında. Madagaskar yemeklerinin kendine has bir güzelliği var. Tabii bir ada ülkesi olduğu için balık ve deniz ürünleri bölgenin olmazsa olmazlarından.

Madagaskar’ın bir diğer bilinen özelliği de çok değişik türde canlılara ev sahipliği yapması. Kaplumbağaların en büyüklerini burada görecek; farklı renkte lemurlar, sinekkapanlar, sifaka maymunları ve büyük baobab ağaçları karşısında hayrete düşeceksiniz!

Madagaskar’ın tarihçesi de çok ilginç. Yüzyıllar önce Afrika’ya bağlı olan bu ada, Afrika’dan kopmasının ardından giderek Hindistan’a yaklaşmaktadır. Bu sebeple, Afrika’da yaşayan aslan, zebra vb. hayvanlar iklim farklılığı nedeniyle Madagaskar’da bulunmaz. Ama istediğiniz kadar bukalemun çeşidini görebilirsiniz. Tabii kendilerini görmenize izin verirlerse.

Madagaskar yaralı bir ülke. Sömürge saldırılarından çok çekti. Hâlâ ara sokaklarında bu saldırıların izlerini görebilirsiniz. Bununla birlikte, dünyadaki bitki ve hayvan çeşidinin yüzde 6’sı gibi büyük bir oranı Madagaskar’da bulunur.

PROGRAM
1. Gün: Istanbul - Tana

Uçuşumuzun ardından 14:15’de Ivato Havaalanına varıyoruz. Varışımıza istinaden pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından, karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam üzerine kadar serbest zaman. Akşam saatlerinde şehir merkezinde önereceğimiz restaurantlardan birinde akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Gece yarısına kadar özel araç ve şoförümüz sizlere hizmet verecektir. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Tana – Morondava
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özel aracımız ile Ivatoı Havaalanına transfer oluyor, Morondava’ya uçuyoruz. Morondava Şehri herşeyden önce eşsiz Baobab ağaçları ile ünlüdür. Dev Baobab ağaçları, tropikal ormanların 800 yıllık mirasıdır. Şehirdeki nüfusun büyümesi ile ormanlardaki ağaçlar kesilmekteydi ancak dini inançlara göre yalnızca Baobap ağaçlarına dokunulmadı. Havaalanına varışıma istinaden, Morondava şehir gezimizi yapıyoruz. Ardından konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Morondava
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kirindy Forrest gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Morondava’ya 60 km uzaklıkta olan Kirindy’de sayısız lemurları, çeşitli bitki ve hayvanları seyre dalacağız. Kirindy, Madagaskar’ın en görkemli ekosistemine sahip olup, 7 ayrı çeşit lemur ve rengarek bukalemunlara ev sahipliği yapmaktadır. Gezimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün: Morondava
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Belo-sur-mer’i yerel tekneler ile keşfe çıkıyoruz. Bu benzersiz köy, yüz yıllar önce Avrupalı korsanların yapmış oldukları tekne tarzını hala korumaktadır. Günümüzdeki gemiciler hala bu tarzda inşaatlarını sürdürüyorlar. Gezimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün: Morondava – Tana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özel aracımız ile havaalanına transfer oluyor, Tana’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyor, serbest günümüzün tadını çıkartıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün: Tana – Andasibe
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Andasibe’ye transfer oluyoruz. Otelimize varışımızın ardından, öğle yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından lemur ve bukalemun türlerini keşfetmek için Vakona’yı ziyaret edebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün: Andasibe – Tana
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Andasibe Ulusal Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Andasibe Parkı’nda Lemurların en büyük türü olan The Indri Indri ile karşılaşacağız. (72 cm) Bunun dışında çeşitli lemurlar, kuşlar ve bitkiler keşfimizde bizlere eşlik ediyor olacak. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından Tana’ya döneceğiz. Varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğinizi şehir merkezinde veya otelinizin restaurantlarından birinde alabilirsiniz. Gece yarısına kadar şoförlü aracımız sizinle olacak. Geceleme otelimizde.

8. Gün: Tana - İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Havaalanına transfer olacağız. Transferimiz esnasında, yerel elişi hediyeliklerin satıldığı pazarı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle..
Fiyatlarımız
Standart Room / İki kişilik odalarda kişibaşı 1,945 Euro'dan itibaren
Deluxe or Superior Room / İki kişilik odalarda kişibaşı 2,015 Euro'dan itibaren
 
Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
Tana’da oda ve kahvaltı konaklamalar
Morondava ve Andasibe’de yarım pansiyon konaklamalar
Gezi boyunca şoförlü 4x4 araç (yakıt dahil)
Programda bahsedilen tüm transferler
Programda bulunan tüm gezi ve giriş ücretleri
Heran ekibimiz ile iletişime geçebilmeniz için lokal telefon
Lokal vergiler
Servis ücretleri
Programda belirtilen yerel uçuşlar ve kişi başı 20kg bagaj ücreti

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun