Geri Dön

Ruanda'da Goril Safari Turu

9 Gece 10 Gün
Ruanda'da Goril Safari Turu TuruRuanda'da Goril Safari Turu TurlarıRuanda'da Goril Safari Turu TatiliRuanda'da Goril Safari Turu Vip Turu

Primatların en büyüğü ve insana en yakın canlı türü olan Dağ Gorilleri ile tanışacaksınız. Yetişkinlerin (Silver Back) 240 kg’a ulaştığı görülen bu sevimli goriller ailece yaşayan sosyal ve barışçıl hayvanlardır. Yeryüzünde sadece tek bir noktada yaşayan ve sadece 650 birey kalan Dağ Gorillerini yakından izleyebileceksiniz. Uzun, güçlü ön kolları ve daha kaslı arka bacakları vardır. Sadece yeşil ve lifli beslenme şekline adapte olmuştur. 58 farklı türde bitki yedikleri tespit edilmiştir. Aslında bu nedenle sürekli detoks yaptıkları söylenebilir. Dağ Gorilleri’nin DNA’sının 97%’ si insan DNA’sı ile aynıdır. Bu da onu şempanzeden (bonobo dahil) sonra insanın yaşayan ikinci en yakın akrabası yapar. 2000 ile 3500 metre yüksekliklerde yaşamaktadırlar. Geçmişte 4000 metre yükseklikte de yaşadıklarına tanıklık edilmiştir. Grup lideri olan Silver Back en iri Amerikan Futbolu oyuncusundan en az 10 kat daha güçlüdür. Lideri olduğu grupta güçlü bir otoritesi vardır ve grubu dış saldırılara karşı korumakla görevlidir. Ayrıca burada yaşamınız boyunca görebileceğiniz en güzel yağmur ormanlarından birisini göreceksiniz.

PROGRAM 
1.Gün :  İstanbul Buluşma

İstanbul Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde, SeturSelect buluşma noktasında, rehberiniz ile saat 15:30’da buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Uganda'ya hareket. Geceleme uçakta.

2.Gün : Entebbe / Kampala
Ugandaya varışımızın ardından otelinize transfer ve dinlenme.

3.Gün : Kampala / "Ziwa Gergedan Cenneti Gezisi ve Murchison Şelalesi Milli Parkı"
Sabah kahvaltısının ardından gergedan cennetine doğru yola çıkıyoruz. Ziwa Gergedanları Koruma alanı içinde bulunan gergedanları ve onların görülmesi eşsiz hareketlerini yakından izlemeniz de mümkün olabilecektir. Yaklaşık 30 yıl önce Kidepo Vadisi ve Murchison Şelalesi Milli Parkı içinde büyük ağızlı ve siyah renkli gergedanların her iki türleri de yaşamaktaydı. İdi Amin’in hüküm sürdüğü dönem içinde yasa dışı / kaçak avlanmalar sonucunda bu heybetli hayvanlar ortadan kayboldular. Gergedanları Uganda ‘ya tekrar kazandırmak maksadıyla Uganda Gergedanları Yaşatma Fonu 1998’de kuruldu. Bu fon, nesli tükenmekte olan gergedanların durumu ve onların yasa dışı avlanmalarının önlenmesi ve çevrenin korunması hakkında halkı bilgilendirmek, eğitmek üzere bir girişimi başlattı. Ardından Murchison Şelalesi bölgesindeki otelimize transfer ve akşam yemeği ve geceleme Lodge’da.

4.Gün : "Kibale Ormanı Milli Park Gezisi"
Sabah kahvaltısının ardından Kibale Ormanı Milli Parkını görmeye gidiyoruz. Parkın %80'i yeşilliklerle çevirli olan bu ormanın, kalan kısmı bataklık ve otlak alanla doludur. 1.000'den fazla şempanzenin yaşadığı bu alanda 80 den fazla maymun türünün şempanzeler da dahil, dünyadaki bizim de akrabamız sayılan Primat denilen (insansı maymunlar, goril, orangutan, şempanze ve maymunlardan) canlıların yaşadığı yerdir. Muhtemelen Siyah Kuyruklu Maymunlar ve Kırmızı Kuyruklu Maymunlar gibi diğer bir çok primat türünü ve Kızıl Kuyruklu Maymun'u da gözlemleyebileceğiz. Dahası, Kibale Ormanı'nın kuş yaşamı eşsiz ve çeşitlidir ve eğer şanslıysanız, fillerin sürüsüyle tanışabilirsiniz. Turumuz sonrasında akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

5.Gün : "Şempanze İzleme ve Queen Elizabeth Milli Park Gezisi"
Sabah kahvaltısının ardından şempanzelerin heyecan verici dünyasına gireceksiniz. Kibale dünyadaki en yüksek primat türüne sahiptir. Günümüzde, Uganda'da yaklaşık 4.950 vahşi şempanze vardır. Ormandaki rehberli yürüyüşünüz sırasında, bu alandaki çeşitli flora ve fauna hakkında pek çok şey öğreneceksiniz. Öğleden sonra ormana veda edip Queen Elizabeth Milli Parkını ziyaret edeceğiz. Lodge'umuzda bu parkın içinde bulunmakta olup, giriş işlemlerinin ardından heyecan verici bir günbatımı safarisi yaşayabilirsiniz. Uganda'nın milli parkının sunduğu inanılmaz panoramik manzaranın tadını çıkartın. Cehennem kuşları, su aygırları, aynı zamanda aslanlar, filler ve buffaloları görmek için safariye çıkacağız. Geceleme ve akşam yemeği lodge'da.

6.Gün :  "Queen Elizabeth Milli Park Safarisi ve Tekne Turu "
Sabah kahvaltısından önce günümüze safari ile başlıyoruz. Gözlerinizi açık tutun eğer şanslı iseniz bir grup aslan ile karşılaşmanız muhtemel. Öğleden sonra Kazinga Kanalında bir tekne turuna çıkacaksınız. Edward Gölü ile George Gölü'nü birbirine bağlayan bu kanal parkın içinden geçiyor ve burada hayal edebileceğinizden çok daha fazla hipopotam görüp , banyo yapan filleri izleyebilirsiniz. Daha sonra yerel balıkçı köylerinden birini ziyaret edecek, balıkçı ailelerinin görevlerini öğrenecek ve onların günlük hayatlarını tanıyacaksınız. Geceleme ve akşam yemeği lodge'da.

7.Gün : "Queen Elizabeth Milli Parkı ve Bwindi Milli Parkı Dağ Gorilleri Safarisi"

Bugün erken bir kahvaltıdan sonra, bir sonraki heyecan verici cazibe merkezine ulaşmak için yolculuğunuza devam edeceksiniz.

8.Gün : "Bwindi Milli Parkı Goril Safari"

Sabah kahvaltıdan önce Goril Safarisine cıkıyoruz. Bwindi Ormanı hem dağ gorilleri hem de şempanzeler türünün, Afrika‘da paylaşarak yaşadığı tek yaşam alanıdır. Bu bölge, diğer beş Primat denilen (insansı maymunlar, goril, orangutan, şempanze ve maymunlardan ) canlı türlerinin,113 memeli hayvan türlerinin, 200 den fazla kelebek çeşidinin ve 360 ‘dan fazla kuş türlerinin yaşadığı bir yaşam alanıdır. Burada bu gün göreceğiniz goriller insanın varoluşunda dünya çapında dikkate alınan kabul edilen 10 goril cinsinden birisine aittir. Buradaki turumuz ağaçlarla kaplı yamaçlardan, Arap saçı gibi birbirine karışmış asmaların yer aldığı üzüm bağlarından, çalılıklardan ve bambu bitkilerinin yer aldığı alanlardan geçen gorillerin bulunduğu yere kadar süren çok heyecan verici ve çok özel bir gezi olacaktır. Tur muhafızınız yolda, onların yuvalarını ve yiyip attığı şeyleri, ısırıp ,kemirdiği bambu filizleri gibi gorillerin yaşam faaliyetlerinin izlerini her rastladığınızda gösterecektir. Bu şekilde Uganda’nın dev yaratığı hakkında bir çok bilgi öğrenmiş olacaksınız. Geceleme ve akşam yemeği lodge'da.

9.Gün : "Lake Mburo Milli Parkı ve Tekne Turu"
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lake Mburo Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Bu park Uganda‘da bulunan en küçük parklardan birisidir ama küçük olduğu için de içerde barındırdıkları varlıklar bakımından da küçümsenmemelidir. Burası, zebraların, eland ve impala denen güzel hayvanların olduğu kadar ve orada yaşayan diğer yaban hayvanlarının da yeridir. Bu arada gölün özelliklerini de unutmamız lazım. Çünkü içerisi bol miktarda timsahlar ve su aygırları (hipopotam) ile doludur. Mburo Gölü, doğada şöyle uzanıp, rahatlatacak bir zaman geçirmek için insanlarımızın arayıp da bulamadıkları olarak tanımlanacak bulunmaz bir yerdir. Göl ve kenarlarında oluşmuş bataklıklar kuşların yaşamasına çok uygun alanlar oluşturduğundan çeşitli cinslerde kuşları seyredebilmeniz için en uygun yerlerden birisidir. Konaklama yerinize dönerken akşam olacak ve akşam üstü yapacağınız bu yolculuktan da ayrıca çok keyif alacaksınız. Yolculuk sonrası bu gölde yapacağınız tekne turu gezisinde göldeki timsahları, aygırları ve üzerinizde uçacak sayılmayacak sürü ve sayıda cins kuşları keyifle seyre doyamayacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

10.Gün : Ekvator / Entebbe
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp Entebbe 'e doğru yola çıkıyoruz. Yolda Kuzey ve Güney Yarım küreyi deneyimlemeye gidiyoruz. Gördüklerinize inanamayacaksınız. Entebb 'e varışa istinaden otele yerleşme ve geceleme otelde.

11.Gün : İstanbul
Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket ve İstanbul'a varış.

 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti 
Havalimanı vergileri
Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
9 gece oda ve kahvaltı bazında konaklama 
Belirtilen tüm geziler
3.Günden sonraki Öğle Yemekleri
3.Günden sonraki Akşam Yemekleri 
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası(3000 euro'ya kadar teminat kapsamındadır. Tur iptallerinde %15'i muafiyet uygulanmaktadır.)
Goril Safari Turu 
Şempanze İzleme Turu 
Queen Elizabeth Milli Park Safarisi ve Tekne Turu
Lake Mburo Milli Parkı ve Tekne Turu
Ekvator Çizgisinde Kuzey ve Güney Yarımküre Deneyi 
Uganda Vize Ücreti 
4x4 Toyota Landcruiserlarla seyahat

Tur Fiyatı
 

5,557 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun