Geri Dön

Sedventure İle Güney Afrika Turu (Cape Town & Kruger Milli Parkı & Johannesburg)

10 Mayıs 2021’den İtibaren Kalkışlı
Sedventure İle Güney Afrika Turu (Cape Town & Kruger Milli Parkı & Johannesburg) TuruSedventure İle Güney Afrika Turu (Cape Town & Kruger Milli Parkı & Johannesburg) TurlarıSedventure İle Güney Afrika Turu (Cape Town & Kruger Milli Parkı & Johannesburg) TatiliSedventure İle Güney Afrika Turu (Cape Town & Kruger Milli Parkı & Johannesburg) Vip Turu
Sedventure deneyimi ile Cape Town & Kruger Park & Johannesburg

PROGRAM

1 Gün : İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2 Gün : İstanbul-Cape Town

Yaklaşık 12 saatlik bir uçuşun ardından Cape Town'a varış. Varışa istinaden özel aracımız ile otele transfer ve odalara yerleşme. 1488 yılında Portekizli kaşif Bartelemeu Dias tarafından keşfedilen Cape Town uzun yıllar Avrupa'lıların hakimiyetinde kaldı. Afrika'da bir Avrupa şehri havası estiren Cape Town, sizleri tüm güzelliğiyle adeta kucaklıyor... Öğle ve Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

3 Gün : Cape Town-Ümit Burnu-Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından tam gün sürecek olan Ümit Burnu turumuz için yola çıkıyoruz. Dünyadaki en büyük bitki krallığına ev sahipliği yapan Ümit Burnu, faunası ve florasıyla cennet köşelerden biridir. Tam gün süren bu gezide Hout Bay'de tekneyle fokların bulunduğu yere açılıp fotoğraflarını çekiyor, daha sonra Afrika'nın en güney noktalarından biri olan Ümit Burnu'nda babunları görüyor, ardından raylı sistemle Cape Point'e çıkıp bu harika bölgeyi bir de kuşbakışı seyrediyoruz. Denize nazır yiyeceğimiz öğle yemeğinden sonra Afrikada penguenleri görebileceğimiz tek yer olan Boulder'da mola verip akşamüstü otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

4 Gün : Cape Town-Masa Dağı-Cape Town

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuz sırasında Adderly Caddesy, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento Binası ve Long Street görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve Cape Town’ın simgesi olan masalsı dağa döner teleferikle tırmanıyoruz. Dünyanın en güney noktalarından biri olan bu harika körfezi seyretmeye doyamayacak ve sayısız fotoğraf çekeceksiniz. Masa Dağı yerli ve yabancı turistler için adeta bir ruhsal bir ritüel ve "once in a life" deneyimlerinden biri olarak adeta hafızalara kazınıyor. Tur sonrasında Cape Town'a dönüyor ve akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

5 Gün : Cape Town-Paarl-Stellenbosch-Franschhoek-Cape Town

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk mola yerimiz Güney Afrika’nın şarap bağlarının kabinde yer alan Paarl şehri. Avrupa nüfusunun yüksek olduğu ve Güney Afrika'nın en eski yerleşim yerlerdinden olan Paarl'ı rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Bir sonra ki durağımız ise en güzel şaraplarını tadabileceğiniz Stellenbosch Kasabası. 1679 yılında kurulmuş olan bu kasabayı dolaşıp, muhteşem bağlarını gördükten sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise Franschoek Kasabası. 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulan bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en iyi örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup tarihi boyunca geçimini şarapçılıkla sağlayan bu kasaba günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biridir. Kasabada dolaşırken çeşitli sanat galerilerini ziyaret edebilir, şirin dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Tur sonrası Cape Town'a hareket ve akşam yemeği sonrasında geceleme otelde.

6 Gün : Cape Town-Kruger Mili Parkı

Sabah belirtilen saatte Cape Town havalimanına transfer oluyor ve iç hat uçuşu ile Kruger Milli Parkı bölgesine uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Muhteşem bir doğal yaşam alanı olan Kruger Milli Parkı bölgesi profesyonel safaricilerin uğrak noktalarından biri olup vahşi yaşamın kalbi olarak adlandırılır. "Big Five" yani 5 büyük olarak adlandırılan Aslan, Leopar, Gergedan, Fil ve Buffalo'yu görme şansının yüksek olduğu bölgede safarilerimizi gerçekleştireceğiz. Varışı takiben konaklama yapacağımız lodge'a transfer. Ardından bölgede ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle, akşam yemeği ve geceleme Lodge'ta.

7 Gün : Kruger Milli Parkı

Sabah erken saatlerde safarimizi gerçekleştiriyoruz. 5 büyük ve sayısız vahşi yaşam hayvanını görmek ve unutulmaz fotoğraflar çekmek için erkenden yola çıkıyoruz. Safari sonrasında lodge'a dönüş kahvaltı ve dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi alıyorurz. Öğleden sonra gün içinde ki ikinci safarimize çıkıyoruz. Sabah görme imkanımız olmayan veya tekrardan farklı açılardan göreceğimiz muhteşem doğa hayatına tanıklık edeceğiz. Safari sonrası lodge'da akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Lodge'ta.

8 Gün : Kruger Milli Parkı-Johannesburg

Sabah erken saatlerde safarimizi gerçekleştiriyoruz. 5 büyük ve sayısız vahşi yaşam hayvanını görmek ve unutulmaz fotoğraflar çekmek için erkenden yola çıkıyoruz. Safari sonrasında lodge'a dönüş kahvaltı ve ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile ülkenin en büyük şehri Johannesburg'a uçuyoruz. Ülke ticaretinin kalbinin attığı Johannesburg aynı zamanda altın ve gümüş ticareti ile de dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Muhteşem müzeleri, sanat galerileri, dünya mutfağının seçkin örnekleri ile Johannesburg Afrika'nın incisi olarak adlandırılır. Tüm bu güzellikleri rehberiniz eşliğinde keşfettikten sonra konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- THY ile İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

- Cape Town-Kruger-Johannesburg ekonomi sınıf uçak bileti

- Belirtilen kategori otellerde 7 gece konaklama

- Capetown panoramik şehir turu

- Ümit Burnu turu

- Masa Dağı turu

- Paarl, Stellenbosch, Franschhoek turları ve yerel içecek tadımı

- Kruger Milli Park'ında 4 tane safari

- Johannesburg panoramik şehir turu

- 7 akşam yemeği ve 7 öğle yemeği

- Setur Rehberlik Hizmeti

- Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

- Özel otobüsle programda belirtilen transferler

- Seyahat sigortası


Tur Fiyatı

5.698,00 USD


Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun