Geri Dön

Sedventure İle Kenya'da Safari Ve Deniz Turu

15 Temmuz 2021’den İtibaren Kalkışlı
Sedventure İle Kenya'da Safari Ve Deniz Turu TuruSedventure İle Kenya'da Safari Ve Deniz Turu TurlarıSedventure İle Kenya'da Safari Ve Deniz Turu TatiliSedventure İle Kenya'da Safari Ve Deniz Turu Vip Turu
Kenya’yı keşfediyoruz.

PROGRAM

1 Gün : İstanbul-Nairobi

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Nairobi’ye hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün : Nairobi-Lake Nakuru

Gece yarısı, günün ilk saatlerinde Nairobi'ye varış. Ardından özel aracımızla dinlenmek için Nairobi'deki otelimize transfer. Dinlenmek için odalara yerleşme. Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Lake Nakuru'ya doğru yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyoruz. Varışa istinaden lodge'a yerleşme ve öğle yemeği lodge'ta. Öğleden sonra 4*4 araçlarımızla safarimize başlıyoruz. Yeryüzünde görebileceğiniz en güzel ve en büyük gövdeli ağaçların yer aldığı Nakuru bölgesinde özellikle leoparları arayacağız. Ayrıca birçok kuş familyasından örnekler göreceğimiz safari de pembe flamingoları da görebilme imkanımız olacak. Safarinin ardından otele dönüş akşam yemeği ve otelde.

3 Gün : Lake Nakuru-Masai Mara

Kahvaltının ardından Masai Mara için yola çıkıyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Öğle yemeğimizi lodge'da alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Safari ardından "Sundowner Experience" gerçekleştireceğiz. Safari sonrasında içeceklerimizi yudumlayacak ve günün yorgunluğunu muhteşem bir manzara eşliğinde atacağız. Sonrasında lodge'umuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge'umuzda.

4 Gün : Masai Mara

Güne safari ile başlamak için erken saatte uyanıyoruz. Kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Safarinin ardından lodge'umuza dönüyoruz. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımızla lodge'umuzdan ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodge'umuzda. Gün içinde Masai köyünü ziyaret edip, Masai halkının yaşamına tanıklık etme imkanı bulacağız. Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek olan Masai Mara'nın muhteşem atmosferini, filleri, zürafaaları, su aygırlarını, aslanları, zebraları ve daha bir çok güzelliği gökyüzünden izleyebileceği ve eşsiz fotoğrafları çekebileceği balon safarisine katılabilirler. (Tur ücreti için tur rehberinizden bilgi alabilirsiniz.)

5 Gün : Masai Mara-Nairobi-Mombasa

Kahvaltının ardından lodge'umuzdan ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Nairobi’ye varışımızın ardından Kenya'nın ve Afrika'nın tatil cennetlerinden biri olan Mombasa'ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışa istinaden Mombasa'da konaklayacağımız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : Mombasa

Misafirlerimizi dilediğince zaman geçirmeleri, berrak deniz ve kızgın kumun tadını çıkarabilmeleri için bugünü serbest zaman olarak ayırıyoruz.

7 Gün : Mombasa-İstanbul

Gece saatlerinde otelden ayrılıp havalimanına transfer olacağız. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- THY ile İstanbul-Nairobi / Mombasa-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

- Yerel Havayolları ile Nairobi-Mombasa arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

- Nairobi’de belirtilen kategori otelde oda kahvaltı esasında 1 gece konaklama (dinlenme)

- Lake Nakuru'da özel lodge'da tam pansiyon esasında 1 gece konaklama

- Masai Mara’da özel lodge'da tam pansiyon esasında 2 gece konaklama

- Mombasa'da belirtilen kategori otelde herşey dahil esasında 2 gece konaklama

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

- Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler

- Ulusal Parklara giriş ücretleri

- Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)


Tur Fiyatı

3.998,00 USD


Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun