Geri Dön

Tanzanya’da Safari ve Zanzibar


Tanzanya’da Safari ve Zanzibar TuruTanzanya’da Safari ve Zanzibar TurlarıTanzanya’da Safari ve Zanzibar TatiliTanzanya’da Safari ve Zanzibar Vip Turu
Klasik safari programlarını unutun! Kilimanjaro’da hiking, ertesi gün Moshi Kikuletwa Hotspring’de yüzme, unutulmaz safari deneyimi sonrası Tanzanya’nın incisi Zanzibar’da deniz, kum ve güneşin tadı...
PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Kilimanjaro

Gecemizi uçakta geriyoruz. 

2.Gün : Kilimanjaro / Moshi 
Kilimanjaro Havaaalanına sabaha karşı 05:55’de varışımıza istinaden pasaport ve vize işlemlerimizin ardından havaalanında şoförümüz tarafından karşılanıyor, konaklamamızın yapılacağı Moshi’deki Springland Hotel’e varıyoruz. Kahvaltı ve check out işlemlerimizin ardından Kilimanjaro Ulusal Park’ına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Burada “Marangu” kapısına varıldıktan sonra resmi giriş işlemlerimiz yapılıyor ve rota üzerindeki kamp alanı olan “Mandara Hut’a” kadar sürecek olan hiking aktivitesi için yürüyüşe başlıyoruz. Akşamüstü saatlerinde parktan çıkış yapıyor ve konaklamamızın yapılacağı Springland Hotel’e dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

3.Gün : Manyara / Ngorongoro
Sabah kahvaltısının ardından Moshi’den Arusha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kikuletwa Hotspring’i ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem doğada yüzme şansımız olacak. Arusha’da yerel bir restaurantta öğle yemeği sonrasında safari turlarının başlayacağı Manyara National Park’a varıyoruz. Tüm gün süren safari turumuzun ardından gün batımından evvel konaklamamızın yapılacağı Ngorongoro Serena Lodge’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’da.

4.Gün : Ngorongoro / Serengeti 
Sabah kahvaltısının ardından Ngorongoro Krater’ine iniyoruz. Kraterde yapacağımız safari turunun ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Serengeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol esnasında safarimiz devam edecek. Gün batımından önce konaklamamızın yapılacağı Serengeti Serena Lodge’a varıyoruz. Öğle yemeği safari esnasında piknik tarzında parkın içinde, akşam yemeği ise konaklamanın yapılacağı Lodge’da alınacaktır. 

5.Gün : Serengeti / Manyara
Sabah kahvaltısının ardından Serengeti’de safari turumuzu gerçekleştireceğiz. Ardından Yerel Masai kabilesinin köyünü ziyaret edeceğiz. Yol boyunca devam eden safari turumuzla birlikte konaklama için gün batımından önce Manyara Serena Lodge’a varıyoruz. Öğle yemeği piknik tarzında parkın içinde, akşam yemeği ise konaklamanın yapılacağı Lodge’da alınacaktır.

6.Gün : Arusha / Zanzibar
Sabah kahvaltımızın ardından Zanzibar’a uçuşumuz için  Arusha Havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. Yol üzerinde Arusha Coffee Lodge’da öğle yemeği molası vereceğiz.
Precision Air uçuş detayları
1 . PW 437 G ARK ZNZ HS1 15:15 16:30 O FR
 *uçuş saat ve detayları rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.
Zanzibar Havaalanı’nda özel aracımız ile karşılanıyor, konaklamanın yapılacağı adanın doğusu Kiwengwa bölgesinde okyanus kıyısında yer alan Bluebay Resort Spa Hotel’e transferimiz gerçekleşiyor. Dinlenme ve serbest zaman. Akşam yemeği otelde alınacaktır. 

7.Gün : Zanzibar 
Sabah kahvaltısının UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Stonetown ( müzeler, pazarlar, Freddy Mercury House, Sultan Sarayı, liman.. vb) tarih ve kültür gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimizin bitiminde otelimize dönüş yapıyoruz. Öğle yemeğinin ardından serbest zaman. Deniz plaj keyfi ve aktiviteler. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

8.Gün : Zanzibar
Serbest zaman. Deniz plaj keyfi ve aktiviteler. Öğle ve akşam yemekleri otelde alınacaktır.

9.Gün : Zanzibar / Istanbul
Sabah kahvaltısı ve check out işlemlerimizin ardından Zanzibar Havaalanı’na transfer.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Havaalanı - otel tüm karşılama ve transferler
Kilimanjaro Ulusal Parkı’nda günübirlik hiking/ingilizce bilen yerel rehber eşliğinde
Safari turu boyunca full board konaklama ( kahvaltı-akşam yemeği-öğle yemeği/ )
Safari turu boyunca limitsiz içme suyu temini
3 gün tam gün safari turu / 3 gece konaklama
Park giriş ücretleri
Serengeti & Ngorongoro Concession fee’ler
Masai Köyü giriş ücreti
Safari aracı 4X4 safari cruiser gruba özel kullanım
Ingilizce bilen şoför ve rehberlik hizmetleri
Arusha - Zanzibar uçak bileti
Arusha Coffee Lodge’da öğle yemeği
Zanzibar’da full board 3 gece konaklama ( kahvaltı- öğle & akşam yemeği dahil)
Zanzibar’da havaalanı – otel tüm transferler
Zanzibar’da programda belirtilen tüm geziler ( ingilizce bilen yerel rehber, gruba özel
araç ve şoförlük hizmetleri)
Seyahat Sigortası

Tur Fiyatı 
3.675 USD’den itibaren 
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun