Geri Dön

ATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA

17 – 21 Eylül 2019

ATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA TuruATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA TurlarıATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA TatiliATEŞ VE BUZ ÜLKESİ İZLANDA Vip Turu

Coğrafi konumu, ateş ve buz ülkesi olarak anılan İzlanda’yı dünyanın en ilginç ülkelerinden biri olmasında oldukça etkili. Kuzeyin soğuk iklim şartlarıyla onlarca buzulun bulunduğu ülkede bir o kadar da sıcak su kaynağı bulunuyor. Sergilediği manzaralar yılın her döneminde binlerce gezgini kendine çekiyor.

PROGRAM 

1.Gün : Istanbul / Reykavik

Turumuz rehberimiz ile buluşmanızla başlıyor. Bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 07:45’de Türk Hava Yolları TK 1751  sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:30’da  Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor yine İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Reykjavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey Kutbuna en yakın  başkenti olan şehrin ismi “Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykjavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingler'i sembolize eden Sun Voyager Anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün : Golden Circle (Thingvellir / Gulfoss / Geysir)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Golden Circle turumuza çıkıyoruz. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi, aynı zamanda İzlanda halkı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı'ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayseri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan Gayser’in tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayser’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) varıyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykjavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün : Reykavik / Vik Seljalandfoss, Skogafoss, Black Sand, Reyisfyera, Dyrholaey, Eyjafjallajökül

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turumuza başlıyoruz. Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra Reykjavik otelimize dönüyoruz.

4.Gün : Vik / Blue Lagoon / Grindavik / Akrenes / Reykjavik

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir saatlik yolculuk sonrası İzlanda’nın güney sahillerinde yer alan Grindavik balıkçı kasabasın panoramik olarak görüp ülkenin en ünlü jeotermal kaplıcası Blue Lagoon’a gidiyoruz. Lav tarlaları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından İzlanda’nın batı sahillerinde bulunan Akranes balıkçı köyüne gidiyoruz. Sonrası  dönüş. Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde.

5.Gün : Reykjavik / Oslo / Istanbul

Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın sonrası yapacağımız aktarma ile bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 17:45’de Türk Hava Yolları TK 1754 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Reykavik’de Merkezİ 4* Otellerde  4 gece Oda kahvaltı konaklama.

THY ile ekonomi sınıfı tüm uçuşlar. Iceland Air ile tüm ekonomi sınıfı ara uçuşlar.

Reykavik şehir turu

Tam gün Golden Circle turu

Tam gün Güney Sahilleri turu

Tüm tur boyunca gruba özel (Mecedes Vito vb.) özel araç ile Türkçe Drive Guide

Select Rehberlik Hizmeti

Reykavik Perlan girişi

Blue Lagoon girişi

Tur Fiyatı

2,267 EUR’dan itibaren

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun