Geri Dön

AYHAN SİCİMOĞLU EŞLİĞİNDE 5 YILDIZLI JANE AUSTEN İLE NOEL PAZARLARI

12 – 15 Aralık 2019
AYHAN SİCİMOĞLU EŞLİĞİNDE 5 YILDIZLI JANE AUSTEN İLE NOEL PAZARLARI TuruAYHAN SİCİMOĞLU EŞLİĞİNDE 5 YILDIZLI JANE AUSTEN İLE NOEL PAZARLARI TurlarıAYHAN SİCİMOĞLU EŞLİĞİNDE 5 YILDIZLI JANE AUSTEN İLE NOEL PAZARLARI TatiliAYHAN SİCİMOĞLU EŞLİĞİNDE 5 YILDIZLI JANE AUSTEN İLE NOEL PAZARLARI Vip Turu

İlk Bakış

Ayhan Sicimoğlu eşliğinde, 5*’lı Jane Austen gemizi ile ışıklı Noel Pazarları...

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Düsseldorf

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, SeturSelect buluşma noktasında buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları ile Düsseldorf’a hareket. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limanında demirli nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrası serbest zaman. Gemimiz 19:00 da Köln’e yanaşacaktır. Avrupanın en iyi Noel Pazarlarından biri olarak görülen Köln Noel Pazarında 21:00 a kadar vakit geçirme imkanımız olacak. Gemimiz 21:30 da hereket edecektir.

2.Gün : Cochem

Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan ve binlerce yıldır fermante üzüm suyu üreticiliği ile ün kazanan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varış ve gemide alacağımız öğlen yemeği sonrası muhteşem güzellikteki Reichburg Kalesini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel Nehri manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz. Gemimiz 20:30 da hereket edecektir. ÖNEMLİ NOT: Cochem turunun bir bölümü yürüyüş turu olarak gerçekleştirilecektir.

3.Gün: Koblenz / Romantik Parkur / Rüdesheim

Sabah Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların "Deutsches Eck – Alman Köşesi" olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimizle Ren Nehrinin en önemli kısmı olan Romantik parkuru gerçekleştireceğiz. Parkur bitiminde Rüdesheim a varıyoruz. Rüdesheim; Ren nehrinin kalbinde, Lorelei Vadisi’nin güney girişinde yer alan, fermante üzüm suyu üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Bu şirin kasabada yapılacak turistik tren ile şehir merkezine panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesi’ni rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz. Gemimiz bu gece limanda demirli kalacaktır. Sabah 06:00 da hareket.

4.Gün: Mainz / Heidelberg / Stuttgart

Gemimiz sabah 08.30'da Mainz limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini takiben Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları ile İstanbul'a hareket.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Düsseldorf // Stuttgart - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Deluxe Nehir gemisi Jane Austen’de 3 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

Akşam yemeklerinde alınacak alkolsüz içecek, Şarap veya Bira

Programda belirtilen tüm ekstra kara turları

Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

Gemideki eğlence & aktiviteler

SeturSelect rehberlik hizmeti

Havalimanı ve liman vergileri (290 €)

Seyahat Sağlık ve İptal sigortası

Tur Fiyatı

1.299 EUR’dan itibaren

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun