Geri Dön

AYHAN SİCİMOĞLU İLE GUBBIO'DA TRÜF MANTARI AVI

01 - 04 Kasım 2019
AYHAN SİCİMOĞLU İLE GUBBIO'DA TRÜF MANTARI AVI TuruAYHAN SİCİMOĞLU İLE GUBBIO'DA TRÜF MANTARI AVI TurlarıAYHAN SİCİMOĞLU İLE GUBBIO'DA TRÜF MANTARI AVI TatiliAYHAN SİCİMOĞLU İLE GUBBIO'DA TRÜF MANTARI AVI Vip Turu
Roma , Gubbio , Citta di Castello .... Gubbio’da ormanın derinliklerinde dünyanın en kıymetli gastronomik değerlerinden biri kabul edilen beyaz trüfün peşine düştük.
 

PROGRAM

1.Gün: İstanbul / Roma / Gubbio
İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde Setur Select rehberi ile ile saat 06:00’da 7 numaralı Setur desk’i önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Roma’ya hareket. Roma havalimanına varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlayacağız. Pier Luigi’de öğle yemeği molası veriyoruz. İtalya’nın en iyi şeflerinden birinin elinden çıkma zengin menümüzü büyük bir keyifle yedikten sonra Roma’yı geziyoruz. Şehir turumuzun ardından Emiglia Romagna Bölgesi’ne doğru 210 km.lik bir yol yaparak Gubbio’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Gubbio "Trüf Avı"

Bugün Gubbio’ da Piero Mussini’ nin çiftliğini ziyaret ediyoruz. Günümüze uzman eşliğinde yapacağımız "Chi-Kong" seansı ile başlıyoruz. Ardından usta ve köpekler eşliğinde "Trüf Avı" na çıkıyor ve devamında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Gubbio’ yu geziyoruz. Şehir merkezini gezerken Palazzo dei Consoli’ yi ve dünyanın en ilginç meydanlarından birini göreceğiz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Gubbio / Spoletto / Perugia / Gubbio
Sabah kahvaltsının ardından Lombar Dükleri’nin eski başkenti olan Spoleto'ya doğru yola çıkacagız, 1958’den beri her sene Haziran Ayı’nın son haftasonu gerçekleştirilen ve 17 gün süren “İki Dünya Müzik ve Sanat Festivali”, şehrin dini merkezi olan katedrali, her köşe başı karşınıza çıkan Ortaçağ Meydanları, Gotik, Rönesans ve Barok tarzlarında çeşmeleri ve İtalya’nın en ünlü köprüsü, türünün tek örneği “ Kuleli Köprüsü”, yöresel mutfağında siyah trüf soslu spaghetti’si ile, İtalya’nın en eski kale kentlerinden biridir.Ardından Umbria Bölgesi’nin nadide mücevheri Perugia'yı gezeceğiz. Zengin geçmişinden gelen tarihi, kültürel ve mimari mirası ile İtalya’da özel bir yere sahiptir. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan şehir, yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin hem gündüz, hem de akşamları ziyaret ettiği bir müze şehirdir. Kökeni Etrüsklere giden şehirde, 13. Yüzyıldan Büyük Çeşme, 15. Yüzyıl Gotik ve Rönesans etkili San Lorenzo Katedrali, M.Ö. 4. Yüzyıldan Etrüsk Kuyusu, en çok ziyaret edilen yerlerdir. Ayrıca İtalya’nın meşhur Baci Perugina çukulatasına adını vermiş olan bu şehrin yöresel mutfağında da trüf mantarının özel bir yeri var. Hayvancılık bölgesi olduğundan Prosciutto’ları, salamları, peynirleri de önemlidir.

4. Gün: Bologna / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından 240 km. mesafedeki Bologna’ya hareket. Şehire varışımızın ardından öğle yemeği için SeturSelect'in seçtiği restaurant’a gideceğiz ve şehir turumuz. Avrupa’nın en eski üniversitesinin kurulduğu, rönesansın kalesi olan şehirlerden biridir Bologna. Turumuz esnasında Porta Nuova, Chiesa di San Salvatore, Palazzo Comunale, Piazza Maggiore, Basilica di San Petronio, Palazzo della Podesta, Via Vecchie Pescherie, Torre di Garisenda e Asinelli, Piazza della Mercanzia gibi şehrin en önemli mekanlarını gezeceğiz. Ardından Bologna Havalimanı’na hareket.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
Belirtilen otelde 3 gece 4 gün oda ve kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı vergileri
Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
Belirtilen tüm geziler
Öğle Yemekleri
Mantar Avı
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı
2,547 EUR 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun