Geri Dön

BAHAR AKINCI İLE FAS TURU

21 - 25 Ekim 2019
BAHAR AKINCI İLE FAS TURU TuruBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TurlarıBAHAR AKINCI İLE FAS TURU TatiliBAHAR AKINCI İLE FAS TURU Vip Turu

Atlas dağlarının eteklerinde bulunan 11. yüzyıl Almoravide hanedanının başkenti, büyüleyici yapıları, cami ve sarayları, dar sokakları, Fas kültürünün gerçek anlamda yaşandığı, Endülüs ve Çöl kültürünün birleştiği kozmopolit Kızıl Kent  Marakeş’i ve Kazablanka’yı, Bahar Akıncı eşliğinde keşfe çıkıyoruz...

PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Kazablanka
İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde saat 08:30’da rehberinizle buluşma. Türk Hava Yolları TK 617 seferi ile saat 11:20’de hareket , yerel saat ile saat 22:05 ’te Kazablanka’ya varış. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Korniş’te (Kordonboyu) kısa bir öğle yemeği molası veriyor, ardından Dünyanın en büyük camisi olan Hassan II Camii’ni gün batımında geziyoruz. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini SeturSelect’in seçtiği Kazablanka’nın şık yerel restoranlarından birinde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Kazablanka / Marakeş
Kazablanka’daki otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, check-out işlemlerimizin ardından Muhammed V Meydanı ve dünyaca ünlü King’s Palace’ı geziyoruz ve özel otobüsümüz ile Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varışımızla birlikte SeturSelect’in seçtiği restaurantta öğle yemeği alıyoruz. Ardından otelimize eşyalarımızı bırakıyoruz. Marakeş turumuza başlıyoruz. Dar sokakları ile sizleri yüzyıllar öncesine götürecek olan Medina, uzun yıllar şehri yönetmiş olan Ba Ahmed’in sarayı olan Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden olan Koutoubia Minaresi, “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Bahar Akıncı eşliğinde, Marakeş’in en şık retoranlarından biri olan restaurantta akşam yemeği için hareket ediyoruz. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

3.Gün : Marakeş / Essaoira / Marakeş
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri olan Essaouira’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde geleneksel % 100 argan yağı üreten tek yer olan Ounara Köyü’ndeki argan yağı üretim tesisine uğruyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanıdır. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu şehirde Kale’yi ve Balıkçı Limanı’nı gezdikten sonra Eski Roma kentilerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağımız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupa’lı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi Medinası’nda yaşamışlardır. Öğle yemeğimizi SeturSelect’in seçmiş olduğu en şık restaurantta alıyoruz. 18. Yüzyıl’da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını Ladies & Gentlemen filmindeki gibi seyredebilirsiniz. Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, argan yağı dükkanları, rengarenk tablolar ile süslü tarihi çarşısındaki dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Jad Mahal Restaurantta alacagız. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Jad Mahal, şu anda Marakeş’in en trendy restoran ve show kulübü. Müzisyenler, akrobatlar ve dansçılar ve DJ’ler eşliğinde çok şık bir restoranda masalsı bir akşam yemeği yiyeceğiz. Bu keyifli akşam yemeğimiz sonrasında otelimize dönüyoruz Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.

4.Gün : Marakeş

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüze binerek geçtiğimiz yıl açılan Yves Saint Laurent Müzesini ve Majorell Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi SeturSelect’in seçtiği restaurantta alıyoruz. Kalan saatlerimizi de Marakeşte Bahar Akıncı ile birlikte alışveriş ederek geçiriyoruz . Otelde kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için Dar Yaout’a hareket. Geceleme Marakeş’teki otelimizde.

5.Gün : Marakeş / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları TK 620 seferi ile saat 15:25’de Marakeşten İstanbul Havalimanına uçuş ve saat 22:05’de İstanbul’a varış.

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
Kazablanka’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece olmak üzere belirilen ve benzeri 5* ve 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
4 öğle ve 4 akşam yemeği
Alan transferleri
Kazablanka şehir turu
Marakeş şehir turu
Essaouira Turu
Fayton Turu
YSL Müzesi ve Majorell Bahçeleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Seyahat sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Tur Fiyatı 

1,797 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun