Geri Dön

FERRARI İLE 4 GÜNLÜK MILANO, COMO VE MAGGIORE GÖLÜ TURU

FERRARI İLE 4 GÜNLÜK MILANO, COMO VE MAGGIORE GÖLÜ TURU TuruFERRARI İLE 4 GÜNLÜK MILANO, COMO VE MAGGIORE GÖLÜ TURU TurlarıFERRARI İLE 4 GÜNLÜK MILANO, COMO VE MAGGIORE GÖLÜ TURU TatiliFERRARI İLE 4 GÜNLÜK MILANO, COMO VE MAGGIORE GÖLÜ TURU Vip Turu

Setur Select ve Ferrari ayrıcalığıyla Kuzey İtalya’nın kalbine, gurme cenneti Lombardiya ’ya adım atmaya hazır mısınız? İtalya’nın kültürü, tarihi ve mutfağıyla ünlü, Milano, Como ve Maggiore Gölü gibi güzelliklerle dolu bölgesi Lombardiya’da, Setur Select'in titizlikle hazırladığı deneyim dâhilinde Ferrari ayrıcalığını tarihin renkli sayfaları arasında yaşamaya ne dersiniz?

PROGRAM
1. Gün
İtalya'nın moda ve alışveriş başkenti Milano'ya hoş geldiniz

Öğleden Sonra 
Milano Malpensa (veya Linate) Uluslararası Havalimanı'nda karşılanacak ve Mercedes S-Class araçlarla Milano'daki beş yıldızlı lüks Four Seasons Hotel'e transfer edileceksiniz. Yalnızca 118 oda ve süit bulunan, dramatik biçimde yeniden doğmuş bir 15. yüzyıl manastırı olan samimi Four Seasons, Milano'nun moda evlerine ve Via Montenapoleone ile Via della Spiga arasındaki seçkin Via Gesù finans bölgesine yürüme mesafesindedir. 

Otele varış ve Junior Suitte konaklama. 

Alışveriş veya rehber eşliğinde Milano turu (isteğe bağlı) için serbest zaman

Ülkenin finans merkezi olan Milano'nun temposu, dünyanın diğer yerlerindeki gökdelenlerle dolu şehirlerle aynı derecede enerjiktir.  Yine de İtalyan güzellik ve tarz anlayışı asla ikinci planda kalmaz.  Ancak Milano, sadece moda ve iş dünyası demek değildir. Aynı zamanda sanat da son derece önemlidir: Rönesans sırasında Visconti ve Sforza aile hanedanları, politik entrikalarından daha uzun ömürlü olan sanat eserleri sipariş etmişlerdir. Diğer birçok tanıdık sanat şaheserlerinin yanı sıra Milano, Leonardo da Vinci'nin Son Akşam Yemeği adlı eserine de ev sahipliği yapar.  Aslında mimari de Milano'da önemlidir: büyüleyici pembe mermerli 14. yüzyıl gotik Il Duomo Katedrali, Roma'daki Aziz Petrus Bazilikası'ndan sonra ikinci en büyük katedral olsa da çok daha ihtişamlıdır.  Hemen yanındaki meşhur Galleria - muhtemelen dünyadaki en zarif alışveriş merkezidir - dünyanın kesinlikle en tanınmış Opera Binası olan La Scala'ya açılmaktadır.

Akşam
Milano'da akşam yemeği - Restoran önerileri: Sadler, Il Luogo di Aimo e Nadia (2 Michelin yıldızlı).

5* Four Seasons Hotel'de geceleme (Milano).
Ferrari ile 4 Günlük Milano, Maggiore ve Como Gölü Turu

2. Gün: Ferrari ile Maggiore Gölü'nü Keşif
Güzergah:  Milano -  Stresa -  Arona -  Stresa

Sabah 
Araçla otelinizden alınış ve Ferrari Turunuzun başlangıcı için seçkin bir konuma transfer.

Red Travel Tur Direktörünüzle buluşma ve tesislerdeki karşılama kahvesinin ardından, tesisin özel bir yerinde güzel bir şekilde sergilenen arabanız eşliğinde özel Ferrari bilgilendirmesi.

Uzman bir Ferrari sürücüsü olan özel Tur Direktörümüz, misafirlerimizi hem Ferrari dünyasıyla tanıştıracak hem de kontrollerin ince detaylarını, çeşitli modellerin (Ferrari 488 Spider, Ferrari California T, Ferrari 458 Speciale, Ferrari 458 Spider) aralarındaki farkları ve motorların (8-silindir veya 8-silindir Turbo) özelliklerini açıklayacaktır.

En önemlisi de, direksiyon arkasından F1 pedallı vites değiştirme sistemini nasıl kullanacaklarıyla ilgili rehberlik yapacaktır. 

Bilgilendirme sırasında misafirlerimize hoş geldiniz kahvesi ikram edilecektir. 

Bagajlarınız ayrı olarak taşınacaktır.

Maggiore Gölü'ne doğru Ferrari ile yola çıkacaksınız.

Tur Direktörümüz bu güzel kuzey İtalya gölünün sunduğu muhteşem manzaralar boyunca, Ferrari'nize aracının direksiyonundan rehberlik edecektir.

Tüm yolculuk boyunca, Ferrari ve Tur Direktörünün aracı mobil telsiz sistemi aracılığıyla devamlı temas halinde olacaktır.

Red Travel'ın özenle seçtiği yollar, Maggiore Gölü ve çevresinin güzel manzarasının keyfini çıkarırken maksimum sürüş zevki sağlar.

Şehri birçok villayla donatan Avrupalı aristokratların popüler dinlenme yeri olan Stresa'ya Ferrari ile yolculuk. 1948'teki meşhur bir ziyaretçi de "Silahlara Veda" romanının bir kısmını Grand Hotel des Iles Borromées'te yazmış olan Ernest Hemingway'dir.

Stresa'ya varış ve Villa Aminta'ya giriş.

Borromeo Körfezi ile güzel Isola Bella, Isola Madre ve Isola dei Pescatori adalarına bakan Villa, Maggiore Gölü'nün karşısındaki huzurlu cennetin içinde yükselir ve yüzlerce yıllık ağaçların yoğun yeşiliyle çevrili binlerce farklı açelya, kamelya ve ormangülünün arasına gömülüdür. Aynı zamanda Stresa'da ziyaret edilmeye değer olağanüstü bir botanik bahçesi bulunmaktadır.
Ferrari ile 4 Günlük Milano, Maggiore ve Como Gölü Turu
Özel tekne ile Borromean Adaları'na transfer (talep üzerine).

Borromean Adaları'nda öğle yemeği - Restoran önerisi: Casabella.
İskelenin karşısındaki bu samimi restoran, yerel yemekleri modern bir dokunuşla sunar. Göl manzaralı, büyüleyici küçük terasta yemek yiyin.

Öğleden Sonra
Özel tekne ile Stresa'ya transfer (talep üzerine).

Maggiore Gölü manzaralı tur için yola çıkış
Ardı ardına gelen muhteşem manzaralar arasında yapılan saf sürüş zevkiyle zenginleşen, Gölün sunduğu pitoresk ve nefes kesen manzaraların keşfi! 

Maggiore Gölü'nün Piedmont tarafında bulunan, Özgürlük Anıtı'ndan sonra dünyadaki en büyük ikinci bronz heykel olan Aziz Charles Borromeo'nun dev heykeli "Sancarlone"nin bulunduğu meşhur Arona'ya varış ve heykele kısa bir yürüyüş.

Ferrari ile Villa Aminta'ya doğru yola çıkış 

Stresa'daki Villa Aminta'ya varış ve dinlenmek için serbest zaman.

Akşam
Stresa'da Akşam Yemeği - Restoran önerileri: Villa Aminta'dakiLe Isole, Il Piemontese.

Le Isole: Vailla'nın, Maggiore Gölü'nün güzel kıyılarına bakan restoranı,
İtalyan lezzeti tutkunlarına özel, tipik bir bölgesel İtalyan menüsü sunar!

Il Piemontese: Stresa'nın tarihi kalbinde yer alan restoran, Maggiore Gölü'nün gerçek restoranı kabul edilebilir: sade, samimi, ev gibi ve diğer restoranlardan farklı.  Mükemmel yiyecekleri hem eşsiz ve özgün bir ortamda tadabilir hem de bu sırada kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

5* Villa Aminta'da geceleme (Stresa, Maggiore Gölü).

Misafirlerimiz Ferrari'yi gün içerisinde toplamda 200 km'lik mesafeye kadar kullanabilirler.

3. Gün: Ferrari ile Como Gölü'nü Keşif
Güzergah: Stresa -  Lecco -  Bellagio -  Como -  Cernobbio

Sabah 
Tur Direktörünüzle buluşma ve Ferrari turunuzun ikinci gününün başlangıcı.

Como Gölü turu için Ferrari ile yola çıkış

Aracının direksiyonundaki Red Travel Tur Direktörü, büyüleyici görünümleri Como Gölü'nün ruhunu yansıtan tipik kasaba ve köylerden oluşan bu canlı gezi programında sizlere kılavuzluk edecek.

Como Gölü'nün panoramik ve büyüleyici yolları boyunca keyifli bir sürüş. Sürüş esnasında misafirlerimiz, gözler için bir şenlik sunan doğal görüntülerle tanınan olağanüstü Göl manzarasının keyfini çıkarabilecekler. Red Travel'ın özenle seçtiği yollar, Como Gölü ve çevresinin güzel manzarasının keyfini çıkarırken maksimum sürüş zevki sağlar. 

İtalyan roman yazarı Alessandro Manzoni'nin "Nişanlılar" (I Promessi Sposi) adlı romanına ilham kaynağı olan meşhur manzaranın yer aldığı Lecco'da kısa bir yürüyüş molası. Lecco, Como Gölü'nün güneydoğu kolunun sonunda yer alır.

Ferrari ile Bellagio'ya doğru yola çıkış 

Birçok banliyösü Como Gölü'nün güneydoğu ve güneybatı kollarına bakan tepelere yayılan Bellagio'ya varış.

Bellagio'da öğle yemeği - Restoran önerisi: Villa Serbelloni'de La Goletta  (1 Michelin yıldızlı).

Şef Ettore Bocchia duyularınızı harekete geçirecek bir dizi sanatsal anlatım sunar. Ürünlerin tazeliği ve özgünlüğü görme, dokunma, tat ve koku duyularını büyüler... Şefin bu yemekleri hazırlanma sürecindeki tutkusunu yansıtan uyumlu ve dengeli bir tarz...

Öğleden Sonra

Ferrari ile Cernobbio'ya doğru yola çıkış
Bu güzel kuzey İtalyan gölünün önünüze serdiği muhteşem manzara boyunca sürüşün keyfini çıkarın! 

Cernobbio'da Villa d’Este'ye varış.

Cernobbio, bir zamanlar çok önemli İtalyan şahsiyetlerinin kullandığı Villa Erba ve Villa d'Este gibi dünyaca ünlü villalarıyla tanınan, zarif bir turist köyüdür.

Como Gölü'nün kıyılarında kurulu Villa d'Este, İtalya ile Kuzey Avrupa'nın en önemli kavşaklarından birinde konumlanmıştır. Herb Caen Villa hakkında şunları söylemiştir; « dünya üzerinde cennetin yeri tam olarak hiçbir zaman bulunamamıştır; fakat o cennet tam burası olabilir.»

Akşam
Cernobbio'da akşam yemeği - Restoran önerisi: Veranda (Villa d’Este).
5* Villa d’Este'de geceleme (Cernobbio, Como Gölü).

4. Gün: Arrive Derci Italia!
Sabah 
Özel rehber eşliğinde (talep üzerine) şehrin mimari güzelliklerini ve ünlü moda butiklerini gezmek için Milano'ya transfer. Alternatif olarak, alışveriş veya Cernobbio'yu tek başınıza ziyaret etmek için serbest zaman.

Milano'nun merkezinde öğle yemeği - Restoran önerisi: Café Trussardi.

Café Trussardi konuklarına eşsiz bir deneyim sağlar: mutfak ve bar modern yaşamın hızına uygun birinci sınıf bir menü sunar.

Öğleden Sonra 
Öğle yemeğinden sonra, dönüş uçağınız için bir Mercedes S-Class araç sizi Milano – Linate (veya Malpensa) Uluslararası Havalimanı'na götürecek. Etkinliklerimizin sonu.

Misafirlerimiz Ferrari'yi gün içerisinde toplamda 200 km'lik mesafeye kadar kullanabilirler.


Önemli Bilgiler ve Dahil Olan Hizmetler
İtalya'nın kuzeyindeki göllerin (Maggiore Gölü ve Como Gölü) en heyecanlı yollarında Ferrari ile 4 günlük İtalya turu
Ferrari ile Milano - Maggiore Gölü - Como Gölü - Milano
Ferrari'nin en son modellerini kullanma fırsatı
Eksiksiz Ferrari Bilgilendirmesi
Her araç için tam kaskolu araç sigortası ve toplamda 400 km'lik mesafeye kadar Ferrari sürüşü
5 yıldızlı lüks otellerdeki Junior süitlerde kahvaltı dahil 3 gece konaklama: Four Seasons (Milano), Villa Aminta (Stresa, Maggiore Gölü), Villa d’Este (Cernobbio, Como Gölü)
Aracıyla birlikte özel Tur Direktörünüz dahil, Red Travel personeli (1-2 kişi)
Mobil telsiz sistemi (sürüş boyunca misafirlerimiz ile Red Travel personeli telsiz aracılığıyla devamlı bağlantıdadır)
Aracın park, temizleme ve yakıt ikmal hizmetleri
Ziyaretler ve hem program dahilinde belirtilen konumlara hem de Milano – Linate (veya Malpensa) Uluslararası Havalimanı'na çift yönlü özel transferler.
Fotoğraf hizmeti; misafirlerimize yüksek çözünürlükte resimlerden oluşan hediyelik DVD sunulacaktır
Tur öncesi veya sonrası süre uzatmaları için, lütfen Setur ile irtibata geçiniz.

Red Travel'ın eksiksiz Ferrari servisi
Özel Tur Direktörünüz ve ekibi, yakıt ikmali, temizlik, park, teknik destek gibi diğer her şeyle ilgilenirken, siz Ferrari sürüşünün keyfini çıkarın.

Dahil olmayan hizmetler
Uçak bileti, Ferrari için yakıt, tekne ile özel transfer, yiyecek ve içecekler, "dahil hizmetler"de belirtilmeyen hizmetler

Red Travel araç portföyü (müsaitlik durumuna bağlı)
Ferrari 488 Spider
Ferrari California T
Ferrari 458 Speciale
Ferrari F458 Spider

Araç için depozito
Her araç modeli için 10.000 Euro
Programlar fikir verme amaçlıdır; günlük bazda ve Red Travel Tur Direktörünün onayıyla değişiklik yapılabilir. İsteğe bağlı: alternatif gezi programları ve etkinlikleri (golf, yat gezisi, balon gezisi, alışveriş turu, yemek kursları, şarap tadım turu, özel rehberli turlar) içeren kişiye özel programlar sunulacaktır.

Not: Son fiyat otel seçiminden sonra bildirilecektir.
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun