Geri Dön

İSVEÇ & NORVEÇ KUZEY IŞIKLARI TURU

25 – 29 Ocak 2020

İSVEÇ & NORVEÇ KUZEY IŞIKLARI TURU TuruİSVEÇ & NORVEÇ KUZEY IŞIKLARI TURU TurlarıİSVEÇ & NORVEÇ KUZEY IŞIKLARI TURU TatiliİSVEÇ & NORVEÇ KUZEY IŞIKLARI TURU Vip Turu

Kar beyazının yansımasında, mavi-yeşil arası bir alacakaranlık, ışıldayan gece, unutulmaz bir kış masalı…

1 Gün : İstanbul / Stockholm

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali içerisindeki SeturSelect buluşma noktasında rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Stockholm’e hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuğun ardından Stockholm Arlanda havalimanına varış ve şehir merkezine hareket. Senenin en soğuk ayı olan Ocak ayında, ortalama sıcaklığın -3 C olduğu Stockholm’ü karlar altında keşfe başlıyoruz. Beyazlara bürünmüş kent her zamankinden daha güzel. İskandinavya’nın eğitim, kültür sanat merkezi Stockholm’ü yakından tanıyacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı, ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in "İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona benim servetimden ödül verin." vasiyeti üzerine kurulan, buluşlarının sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, eski Borsa Binası, Nobel ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

2 Gün : Stockholm / Tromso

Sabah kahvaltısının ardından Tromso için havalimanına transfer ve 2 saatlik bir uçuş sonrası  Tromso'ya varış. Tromso’ya inmeden önce uçaktan göreceğimiz karlarla kaplı fiyordların görüntüsü beyaz krallığın hüküm sürdüğü bu coğrafyanın en güzel görüntüleri olarak bizleri büyüleyecek. Tromso Norveç’in ve Avrupa’nın en kuzey noktalarında birinde bulunuyor. 66.paraleldeyiz ve kuzey ışıklarını görme ihtimalinin dünya üzerinde en yüksek olduğu yerlerden birindeyiz. Bu yüzden de zaten Tromso’da büyük bir Kuzey Işıkları Gözlem Merkezi bulunuyor. Havaalanı – Otel transferimiz sonrası, otelden yürüyerek çıkıp karlarla kaplı bu küçük kuzey şehrini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Akşam ise Kuzey Işıklarını izleyebilmek için şehir ışıklarından uzak bir yerde özel olarak hazırlanmış kamp alanına gidiyoruz . 7 değişik bölgede bulunan kamplar arasında, o akşam ışıkları görme şansımızın en yüksek olduğu kampı seçiyoruz. Kamp alanında ısınmak için girebileceğimiz çadırlar, kullanabileceğimiz tuvaletler ve etrafında oturabileceğimiz kamp ateşi (hava şartları müsaade ederse) olacak. Son yıllarda % 85’e varan ışıkları görme oranı yakalayan yerel rehberlerden de kuzey ışıkları ile ilgili bilgi alıyoruz. Kamp sonrası Tromso’daki otelimize dönüyoruz.

3 Gün : Tromso

Sabah kahvaltımızın ardından Husky Çiftliğine gidiyoruz . Yaklaşık otobüsle 1 saat süren yolculuk sırasında karlarla kaplı kartpostallık dağ ve göl manzaraları göreceğiz. Sonrasında doğayla iç içe bir yerde birkaç saat beraber olacağımız husky cinsi köpeklerle tanışacağız. Alacağımız eğitim sonrası termik kıyafetlerimizi giyeceğiz ve doğada 1 saat boyunca kızaklara bineceğiz. Bu süre içinde muazzam manzaralara tanıklık edeceğiz. Tromso, Atlantik kıyısında olduğundan ve ılık Gulf Stream akıntısından etkilendiğinden, İskandinavya’nın kara içinde kalan yerlerine göre daha az soğuk oluyor. Ocak ayı ortalaması -4 C’lerde.  Bundan dolayı dışarıda yapılan aktiviteler sırasında misafirlerimiz soğuktan olumsuz etkilenmemektedir. Bu eşsiz ve benzerlerinden çok farklı olan deneyim sonrası, çadırda böğürtlen çaylarımızı içerken yavru husky’leri seveceğiz. Otele dönüş sonrası akşama kadar dinlenme için serbest zamanımız olacak. Akşam fiyortlarda tekne ile kuzey ışıkları turuna çıkıyoruz. Tromso limanından ayrılan teknemiz denizde ilerlerken, tam karanlığın içinde olacak ve kuzey ışıklarını deniz üzerinde tekneden gözlemleme imkanı sunacak. Termik kıyafetlerimiz sayesinde dilediğimizde teknenin güvertesine de çıkabileceğiz. Tur sonrasında Tromso’daki otelimize dönüyoruz.

4 Gün : Tromso / Oslo

Sabah kahvaltısının ardından kuzey topraklarının yerel halkı olan Sami’leri tanımak için Tromso’dan otobüsle hareket ediyoruz. Yine güzel manzaralar eşliğinde 45 dakika süren bir yolculuk sonrası,  Sami’lerin çiftliğine geliyoruz. Yerel kıyafetlerini giymiş Sami’lerle tanışıyor, kültürlerini öğreniyor, dilersek yiyeceklerini, içeceklerini tadıyor ve yaşamlarını anlıyoruz. Daha sonra sadece Sami’lere verilen Ren geyiği yetiştirme hakkı sayesinde, Ren geyikleriyle vakit geçiriyor ve kızaklara biniyoruz. Tamamen doğanın içinde yarım saat süreyle ren geyikleri tarafından çekilen kızaklarda giderken, karlarla kaplı doğanın sunduğu manzaraların keyfini çıkartıyoruz. Turumuzun ardından havalimanına transfer oluyor ve Oslo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz . Geceleme Oslo’daki otelimizde.

5 Gün : Oslo / İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından karlarla kaplı Oslo’da şehir turumuza başlıyoruz. Muhteşem Viking kayıklarını görebileceğimiz Viking müzesi, harika heykellerle süslenmiş Vigeland parkı bu turumuzun en önemli durakları. Kraliyet sarayı, Karl Johan caddesi, Opera Binası ve Oslo Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler olacaktır. Turumuzun bitiminde havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere! 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul – Stockholm / Oslo - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

SAS Havayolları ile Stockholm – Tromso - Oslo ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

Belirtilen otellerde oda ve kahvaltı bazında konaklama

Programda belirtilen tüm aktiviteler

Kuzey Işıkları Safarisi

Husky Safarisi

Fjordlarda tekne Turu

Ren Geyiği Çiftliği ve Kızak Turu

Tur programında belirtilen tüm geziler

Tur programında belirtilen tüm transferler

Stockholm, Tromos ve Oslo Panoramik şehir turları

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti

Tur Fiyatı

2.297 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun