Geri Dön

İZLANDA KUZEY IŞIKLARI TURU

18 – 22 Ocak 2020

İZLANDA KUZEY IŞIKLARI TURU TuruİZLANDA KUZEY IŞIKLARI TURU TurlarıİZLANDA KUZEY IŞIKLARI TURU TatiliİZLANDA KUZEY IŞIKLARI TURU Vip Turu

Reykjavik, Tingvellir Ulusal parkı, Gayzer gezisi, Gulfoss şelalesi, Seljalandsfoss şelalesi, Skogafoss Şelale, Eyjafjallajökül Yanardağı, Vik Köyü, Reynisfjara Siyah Kum Sahili, Blue Lagoon'da suya girme, Diamond Beach, buzul dolu sahil gezisi, Kuzey Işıkları Turu, Jokulsarlon iceberg dolu göl kenarında yürüyüş deneyimleyeceğimiz aktiviteler arasındadır.

PROGRAM

1 Gün : İstanbul /Stockholm / Reykjavik

İstanbul havalimanında rehberinizle saat 06:00'da buluşma. Türk Hava Yolları TK1793 seferi ile 09.05’de Stockholm’e uçuyor ve saat 10:45'de varıyoruz. Varış sonrası kısa bir bekleme ve Icelandair havayolları FI307 Seferi ile saat 13.20’de Reykjavik’e uçuyoruz. 15.30’da Reykjavik’e vardıktan sonra, pasaport işlemlerini müteakip bizi bekleyen aracımızla Blue Lagoon’a transfer oluyoruz. Yer altı sularından oluşan bu doğal mavi gölette yüzüyoruz. Eğer şanslıysak havanın kararmasından sonra kuzey ışıklarını blue lagoon’da yüzerken görebiliriz. Daha sonra Reykjavik’teki otelimize geçiyoruz. Konaklama Reykjavik’te.

2 Gün : Reykjavik

Sabah kahvaltısından sonra Reykjavik şehrini tanıyabilmek için aracımızla şehirde dolaşıyoruz. Şehrin sembollerinden olan Hofdi evini görmeye gidiyoruz. Bu küçük beyaz ev soğuk savaşın bitirildiği ve nükleer silah kullanımını yasaklayan anlaşmanın yapıldığı ev. 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov anlaşmayı bu evde imzaladılar. Göreceğimiz yerler arasında şehrin her yerinden görülebilen Hallgrimskirkja kilisesi de var. 1986 yılında tamamlanan ve 74.5 mt yüksekliğinde olan bu protestan kilise ilginizi çekecektir. Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektiriyoruz ve akabinde şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Şehir turunu bitirdikten sonra İzlanda klasiği olan Golden Circle (Altın Üçgen) turunu yapıyoruz. Önce çok güzel manzaralardan geçerek Thingvellir Ulusal Parkına gidiyoruz. 930 yılında ilk kez toplanan ve hala aktif olan dünyanın en eski parlamentosu Althing burada bulunuyor. Unesco dünya kültür mirası olan bu bölge aynı zamanda Kuzey Amerikayı Avrasya’dan ayıran fay hattını da içinde barındırıyor. Fay hattı arasında yürüyüşümüzü yaparken bu olağanüstü coğrafyayı daha yeni yeni keşfetmeye başladığımızı göreceğiz. Bir sonraki durağımızda Strokkur Gayzer’ini göreceğiz. 8-10 dakika aralıkla 25-40 metre arasında su püskürten bu gayzerin su püskürtüş anına şahitlik edeceğiz. Aktif olmayan Büyük Gayzer’in yanından geçip bölgeden ayrılacağız. Altın üçgen’in son durağı ise Gullfoss (Altın) şelalesi Kışın tamamen farklı bir görünüme bürünen bu şelaleyi kah karlı kah donmuş bölümleriyle görmek herkese nasip olmuyor. Langjökull buzulundan doğan Hvita (Beyaz nehir) nehrinin iki kademede 32 metre yükseklikten dökülmesiyle oluşan şelale ve kanyon hepimizi büyüleyecek.Şelaleye yaklaşıp fotoğraflarımızı çektikten sonra bölgeden çıkacağız ve Reykjavik’e geri döneceğiz. Geceleme Reykjavik’te.

3 Gün : Reykjavik / Skaftafell (Vik)

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden çıkacağız ve Doğu’ya doğru gitmeden önce Güney’e devam edeceğiz. Reykjavik’ten uzakta 2 gün geçireceğimiz macera başlıyor.Yavaşça doğan güneşle birlilkte ilk durağımız olan Seljalandsfoss şelalesine geliyoruz. Burada dökülen şelalenin arkasına geçip yürüyebilme imkanı var. Sonraki durağımız meşhur Yanardağ Eyjafjallajökull’un eteklerinde bulunan Skogafoss şelalesi. Hem şelaleyi hem de yanardağı fotoğraflama şansımız olacak. Buradan Siyah Kumsal Reynisfjara’ya gidiyoruz. Siyah kumlardan oluşan sahili ve bazalt kayalardan oluşan olağanüstü görüntüleri büyülenerek seyredeceğiz. Vik kasabasından geçerek Skaftafell bölgesinde bulunan otelimize geleceğiz. Akşam hava durumuna göre kuzey ışıklarını görebilme ihtimalimiz oluşursa, şehir ışıklarından uzaklaşıp Vatnajökull buzulunun bulunduğu yere gidip bu muhteşem doğa olayına tanıklık edeceğiz. Turumuz boyunca bir doğa olayı olan kuzey ışıklarını görebilmeyi garanti edemeyeceğiz ama sizlere gösterebilmek için sürekli hava şartlarını takip edeceğiz ve olasılık belirdiğinde, sizleri görebilmeniz için en doğru yere götüreceğiz.

4 Gün : Skaftafell(Vik) / Reykjavik

Sabah kahvaltısının ardından , Bugün buzulları, buz mağarasının mavi / beyaz dünyasını ve olağanüstü buzul gölü Jökulsarlon’u göreceğiz. Jökulsarlon buzul gölü “Batman Başlıyor” filmine dekor olmuş harika görüntüler sunacak bize. Gölde yüzen değişik boyuttaki mini buzdağları, Breidamerkurjökull Buzulundan kopup bu göle gelmekte ve buradan da Atlantik okyanusuna açılmaktadırlar. Hemen yakınlarda bulunan Diamond Beach (Elmas Sahili)’e vuran irili ufaklı bazı buzul parçaları siyah kumsalda çok güzel görüntüler oluşturmakta ve biz bunlara sahilde yürüyerek tanıklık edeceğiz. Sonrasında Buzul’un içine girip deneyimli yerel rehberimizle birlikte bir buz mağarası gezeceğiz. Her kış erime/donma sonrası yeni yeni mağaralar oluşmaktadır. Buz mağarası gezisi fotoğraf meraklılarına inanılmaz görüntüler sunacaktır. Buzun içinden geçen ışığın kırılması sonucu oluşan mavi buz görüntüleri, her birimizi büyüleyecek. Mavinin tonu buzun yoğunluğu, ışığı ve rengi gördüğümüz açı ve yosunlaşmaya bağlı olarak değişebiliyor. Buz mağarası gezisi sonrası Reykjavik’e doğru dönüş yolumuza başlıyoruz. Yolda Vatnajokull Doğal Parkının içinde bulunan Skaftafell Doğal Koruma Alanında mola veriyoruz ve tepeleri buzullarla kaplı dağların etkileyici güzelliğini hafızalarımıza kazıyoruz. Karanlık çökmeye başlayacak ve kuzey ışıklarını görme şansımız doğacak. Yol boyu ışıkları takip edeceğiz. 21.00 gibi Reykjavik’e otelimize giriş yapacağız.

5 Gün : Reykjavik / Amsterdam / İstanbul

Sabah erken bir kahvaltının ardından Iceland Hava Yolları FI 500 seferi ile saat 07.40'da Reykjavik'ten Amsterdam 'a hareket ve saat 11.50’de Amsterdam’a varış. Türk Hava Yolları TK 1958 seferi ile saat 15.05'de İstanbul’a hareket ve saat 20:30'da İstanbul'a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti
Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti
3 gece Reykjavik,1 gece Vik 'de oda & kahvaltı bazında konaklama
Yerel Hava Yolları ile Stockholm - Reykjavik / Reykjavik - Amsterdam ekonomi sınıf uçuş bileti
Havalimanı Vergileri
Programda belirtilen tüm aktiviteler
Tur programında belirtilen tüm geziler, Tur programında belirtilen tüm transferler
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti
Reykjavik Şehir turu
Tingvellir Ulusal parkı
Gayzer gezisi
Gulfoss şelalesi
Seljalandsfoss şelalesi
Skogafoss Şelalesi
Eyjafjallajökül yanardağı
Vik Köyü
Reynisfjara Siyah Kum Sahili
Blue Lagoon'da suya girme
Diamond Beach-buzul dolu sahil gezisi
Kuzey Işıkları Turu
Jokulsarlon iceberg dolu göl kenarında yürüyüş
Ice cave - buz mağara gezisi
Vatnajökull Buzulu
Skaftafell Doğa Parkı

Tur Fiyatı

2.697 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun