Geri Dön

PROF DR.ILBER ORTAYLI ILE IRAN TURU UGUR SONER REHBERLIGINDE

02 – 07 Kasim 2019

PROF DR.ILBER ORTAYLI ILE IRAN TURU UGUR SONER REHBERLIGINDE TuruPROF DR.ILBER ORTAYLI ILE IRAN TURU UGUR SONER REHBERLIGINDE TurlarıPROF DR.ILBER ORTAYLI ILE IRAN TURU UGUR SONER REHBERLIGINDE TatiliPROF DR.ILBER ORTAYLI ILE IRAN TURU UGUR SONER REHBERLIGINDE Vip Turu

Isfahan, Yezd ve Kasan’i kesfe çikiyoruz.

PROGRAM

1 Gün : Istanbul / Isfahan

Istanbul Havalimani Dis Hatlar Terminalinde bulusmanin ardindan Türk Havayollari’nin tarifeli seferi ile saat 22:25'de Isfahan’a uçus. Ertesi sabah yerel saat ile 02:20'de inisimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize gidiyoruz. Geceleme Isfahan’da otelimizde.

2 Gün : Isfahan

Sabah kahvaltisi sonrasi Isfahan’i gezmeye basliyoruz. Dünyanin en büyük meydanlarindan biri olan Naks-i Cihan veya yeni adiyla Imam Meydani bu güzel sehrin odak noktasidir. Meydan Safevi döneminin en güzel eserleri olan Mescid-i Imam, Seyh Lütfullah Camisi, Ali Qapu Sarayi ile çevrelenmistir. Meydanin hemen yakininda bulunan Çehel Sütun Sarayi ve Kapaliçarsi mutlaka görülmesi gereken eserlerdir. Isfahan’daki günümüzü bu eserleri kesfetmeye adiyoruz. Geceleme otelde.

3 Gün : Isfahan / Yezd

Sabah kahvaltisi sonrasi Zayandeh nehri üzerinde bulunan tarihi köprüleri Cuma Camisi adiyla anilan Isfahan Ulucamisi ve ermeni nüfusunu barindiran Yeni Culfa mahallesini geziyoruz. Ardindan Yezd’e hareket. Zagros Daglari manzarasi esliginde Iran bozkirinda yapacagimiz yolculugumuz yaklasik 4 saat sürecektir. Geceleme otelde.

4 Gün : Yezd

Sabah kahvaltisi sonrasi Zeyd’i kesfediyoruz. Daracik sokaklari, kerpiç ve tas mimarisiyle oldukça etkileyici bir tarihi barindiran kentte, Ates Tapinagi, Sessizlik Kuleleri, Emir Çakmak Zaviyesi görecegimiz yerler arasindadir. Geceleme otelde.

5 Gün : Yezd / Kasan / Tahran

Sabah kahvaltisi sonrasi Kasan’a dogru yola çikiyoruz. Kasana varisimizi takiben Fars bahçelerinin en güzel örneklerinden biri olan Fin bahçesi ve Tabatabaii Ailesi için Qajar Hanedanligi döneminde 1880 yilinda insa edilmis olan evi gezecegiz. Ögle yemegi sonrasi Tahran’a devam ediyoruz. Tahran’a yolculugumuz 3 saat (250 km) sürecektir. Aksam yemeginin ardindan havalimanina hareket.

6 Gün : Istanbul

Bilet ve gümrük islemlerinin ardindan Türk Havayollari’nin tarifeli seferi ile saat 03:05’de Istanbul’a uçus. Varisimiz sabah 06:10’da ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayollari ile Istanbul-Isfahan / Tahran -Istanbul arasi ekonomi sinif uçak bileti ve alan vergisi
Programda belirtilen tüm sehir turlari
5* otellerde oda&kahvalti bazinda konaklama
4 ögle ve 4 aksam yemekleri
Havaalani–Otel–Havaalani transferleri
SeturSelect Rehberlik Hizmeti
Bagaj Tasima Ücretleri
Tüm Giris Ücretleri
Seyahat Sigortasi (Tur iptali durumunda tur fiyatinin %15'i kapsam disindadir.)

Tur Fiyati

1.897 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun