Geri Dön

PROF.DR. İLBER ORTAYLI İLE ENDÜLÜS

10-15 Eylül 2020
09-14 Nisan 2021

PROF.DR. İLBER ORTAYLI İLE ENDÜLÜS  TuruPROF.DR. İLBER ORTAYLI İLE ENDÜLÜS  TurlarıPROF.DR. İLBER ORTAYLI İLE ENDÜLÜS  TatiliPROF.DR. İLBER ORTAYLI İLE ENDÜLÜS  Vip Turu

Granada, Sevilla, Cordoba, Ronda ve Malaga göreceğimiz şehirler arasında.

PROGRAM

1 Gün : İstanbul / Malaga / Granada

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 05:30’da rehberinizle K4 Setur kontuarında buluşma. Türk Hava Yolları TK1305 seferi ile 08:20’de Malaga’ya hareket. 12:05’de Malaga’ya varış. Granada’ya yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası varış. Otele yerleşme ve ardından Arap mahallesi , Sacramonte çingene mahallesiyle , Endülüs’ün geçmişine yürüyerek bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimiz otel dışında olacaktır. Geceleme otelde.

2 Gün : Granada

Sabah kahvaltısının ardından adı Endülüs ile özdeşleşen meşhur Alhambra Sarayı ve Generalife Bahçeleri’ni geziyoruz. Muhteşem Generalife bahçelerinin içinde yeralan bu saray , Sagrada Familia ve Prado’dan sonra İspanya’nın en çok ziyaret edilen 3.ncü müzesidir. Saray gezimizin ardından şehri doyasıya keşfetmek için serbest zaman. Akşam yemeği için hareket ve geceleme otelde.

3 Gün : Granada / Cordoba / Sevilla

Sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya hareket. 10. ve 11.yy’da dünya uygarlığının önemli zirvelerinden birini teşkil eden Endülüs Uygarlığının merkezi Cordoba’yı keşfediyoruz . Mezquita ve Yahudi Mahallesi sizleri derinden etkilemekle kalmayacak uygarlığın o dönemde ulaştığı nokta, ayrıca hayrete düşürecek.Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Medina Azahara’yı gezip Sevilla’ya devam ediyoruz. Medina Azahara 10.ncu yy’da III. Abdurrahman’ın gözdesi Zahra için inşa edilmiştir. Hem saray hem şehir olarak kullanılmıştır.Bu eşsiz müzeyi ziyaret ettikten sonra Sevilla’ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği otel dışında olacaktır. Geceleme otelde.

4 Gün : Sevilla

Sabah kahvaltısının ardından , El sanatları ile bezenmiş mimarisi ile sadece İspanya ‘nın değil Dünya ‘nın en ilginç kentlerinden biri olan Sevilla ‘yı keşif turumuz sırasında “İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Santa Cruz Mahallesi” görüldükten sonra Alkazar ve Sevilla Katedrali gezilecektir. Emeviler döneminde 844 yılında yapımına başlanan Alkazar, müslüman dönemi İspanya’sının en etkileyici iki sarayından biridir. Şu anda İspanya Kraliyet Ailesinin özel mülkü olup belirli kısımları müze olarak kullanılmaktadır. Gezeceğimiz diğer eser Sevilla Katedrali ise gotik mimarinin İspanya’daki en muhteşem örneklerinden olup minareden bozma çan kulesi Giralda ile tanınır. Kapalı alanı bakımından dünyanın en büyük katedralleri arasında yeralan bu katedral, günümüz katolik dünyasının en önemli ibadet yerleri arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman. Akşam yemeğimiz otel dışında alınacaktır. Geceleme otelde.

5 Gün : Sevilla / Ronda / Malaga

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüzle Ronda’ya hareket. Endülüs’ün beyaz köyler lakabıyla anılan Ronda kenti aynı zamanda boğa güreşlerinin çıkış mekanı olarak bilinir.Başta Ernest Hemingway olmak üzere Alexander Dumas,Orson Welles,Rainer Maria Rilke gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. O yüzden Romantik yolcular bölgesi olarak da anılır.Sunduğu görüntüler bir sanatçının fırça darbelerinden çıkmış gibidir. Tarihi köprü "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanının sayfalarına sürükler sizi. Şehri ve arenasını keşfettikten sonra Setenil de las Bodegas’a geçiyoruz. Kayaların ve mağaraların içi oyularak yapılan evler bu köyü eşsiz kılmaktadır. Köyü ziyaret ettikten sonra Malaga’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası otelimize varış. Akşam yemeği için hareket. Geceleme otelde.

 6 Gün : Malaga / İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu, muhteşem güneş ışıltısına, sahip Malaga’yı keşfediyoruz. Picasso Müzesi gezisinin ardından, Castillo del Gibralfaro, Teatro Romano , Catedral şehirde göreceğimiz yerlerden. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte havalimanına hareket. Türk Hava Yolları TK1304 seferi ile saat 17:55'de Malaga'dan İstanbul'a hareket ve saat 23:05'de İstanbul'a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ekonomi sınıf İstanbul - Malaga - İstanbul uçak bileti
4* otellerde oda ve kahvaltı bazında konaklama
Profesyonel Setur rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası ( %15 muafiyet uygulanmaktadır.)
Belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm akşam yemekleri
Tüm transferler
Alhambra Sarayı ve Generalife Bahçeleri Ziyareti
Cordoba Cami ve Medina Azahara Gezisi
Alkazar ve Katedral Gezisi
Setenil de las Bodegas keşfi
Picasso Müzesi

Tur Fiyati

2,997 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun