Geri Dön

PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE ST. PETERSBURG GEZİSİ 'UĞUR SONER REHBERLİĞİNDE'

04– 07 Ağustos 2021

PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE ST. PETERSBURG GEZİSİ 'UĞUR SONER REHBERLİĞİNDE' TuruPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE ST. PETERSBURG GEZİSİ 'UĞUR SONER REHBERLİĞİNDE' TurlarıPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE ST. PETERSBURG GEZİSİ 'UĞUR SONER REHBERLİĞİNDE' TatiliPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE ST. PETERSBURG GEZİSİ 'UĞUR SONER REHBERLİĞİNDE' Vip Turu

Bir ressamın tablosunu işler gibi tarihi dokunuşlarla zarif yapılar işlenmiş St. Petersburg’un dört bir yanına. Ressama bu kadarı da yetmemiş, büyüleyici manzaralar sunan Neva Nehri’ni geçirmiş kentin içinden...

PROGRAM

1.Gün : Istanbul / St.Pertersbug

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali K4 numaralı Setur Kontuarında saat 08:00’da buluşma. Türk Hava Yolları TK 401 seferi ile saat 11:00’da St. Petersburg’a hareket. 3 saat 20 dakikalık uçuş sonrası saat 14:20’de St. Petersburg’a varışa istinaden panoramik şehir turu. Tur bitiminde otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeğimizi otel dışında alacagız. Geceleme otelimizde.

2.Gün : St.Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi ve devamında Genelkurmay Müzesi İzlenimciler Sergisi ziyareti. Dünyanın en önemli müzeleri arasında yeralan Hermitage, gerçek bir saray-müze’dir.1764 yılında 2.Katarina tarafından kurulan müze gerek mimarisi gerek mobilyaları gerekse de muhteşem sanat eserleri koleksiyonu ile görenleri kendisine hayran bırakmakta. 2. durağımız Hermitage Müzesi İzlenimciler Koleksiyonunu barındıran eski Genelkurmay Binası. Fransa’dan sonra Avrupa’daki en zengin İzlenimci Eserler Koleksiyonu bu müzede bulunmaktadır. Özellikle Kandinski ve Matisse, ayrıca Picasso, Van Gogh, Renoir, Monet, Sisley ve tüm izlenimci ressamlar diyarına keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında alınacaktır. Günümüzün sonunda dinlenmeniz için otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği için hareket. Yemek sonrası özel teknemizle kanallar turu. Geceleme otelde.

3.Gün : St.Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından yalnızca Rus sanatçıların eserlerini barındıran Rus Devlet Müzesi için hareket. 2.Nikolay’ın tahta geçmesiyle birlikte babası 3.Alexander’ı anmak için kurduğu müze,Ayvazovski, Maleviç,Repin gibi Rus sanatçılarının en önemli eserlerini barındırır. Sanat turumuza Faberge Müzesi ile devam ediyoruz. Bu küçük ama görkemli müze,Carl Fabergé’nin son 2 Rus çarı için yaptığı 9 paskalya yumurtası ve toplamda 4000’i bulan sanat eserine ev sahipliği yapar. Müzenin ardından Dökülen Kan Kilisesi görülecektir. Erken alınacak akşam yemeği için restorana hareket. Sonrasında tarihi Mariinski Tiyatrosu'nda daha sonra belirlenecek olan gösteriyi izliyoruz. Geceleme otelde. 

4.Gün : St.Petersburg / Istanbul

Sabah otelden valizlerimizle çıkış yapıyoruz ve Yusupov Sarayını geziyoruz. Yusupov Sarayı ya da Moika Sarayı, Rusya'da St.Petersburg şehrinde bulunan Yusupov ailesinin ilk evi olan saray aynı zamanda 1916 yılında Grigori Rasputin'in suikast sonucu öldürüldüğü bina olarak da bilinir. Buradan havalimanına geçerek Türk Hava Yolları TK 402 seferi ile saat 15:15’de Istanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul Havalimanına varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
5*otelde oda ve kahvaltı bazında konaklama
Profesyonel Setur rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
1 adet öğle yemeği
Tüm akşam yemekleri
Tüm transferler
Rusya Vizesi işlem ve ücreti
Marinskii Tiyatrosunuda bir gösteri

Tur Fiyati

2,897 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun