Geri Dön

SALZBURG'DA MOZART HAFTASI

23 - 26 Ocak 2020
SALZBURG'DA MOZART HAFTASI TuruSALZBURG'DA MOZART HAFTASI TurlarıSALZBURG'DA MOZART HAFTASI TatiliSALZBURG'DA MOZART HAFTASI Vip Turu
Salzburg her yıl, kış mevsiminin en karanlık ve soğuk olduğu günlerde, Mozart'ın ruhuyla aydınlanır. Harika çocukluktan, dahi besteciliğe uzanan kısa ama dopdolu bir yaşamın başladığı yer burası olduğundan, her yıl çok sayıda konser, toplantı, film gösterimleri ve resitaller düzenlenir. Mozarteum Vakfı tarafından organize edilen bu festivale Mozart Haftası deniyor.
PROGRAM 
1.Gün : İstanbul / Salzburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde, SeturSelect buluşma noktasında rehberinizle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Salzburg'a hareket ve varış. Özel aracımız ile otele transfer. Geceleme otelinizde.

2.Gün : Salzburg 
Sabah kahvaltısının ardından yürüyüş mesafesindeki konser salonuna gidiş. Konser ardından Avrupa’nin en eski restoranı olan St Peter Stiftskeller’de öğle yemeği . Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, arnavut kaldırımları, dar sokakları, Mozart’ın evi, seçkin meydanları ve göz alıcı mimarisi ile Salzburg şehrini ve Mozart'ın doğduğu evi geziyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

3.Gün : Salzburg
Sabah kahvaltısının ardından Hallstatt'a hareket.Yol üzerinde saklı kalmış 2 küçük cenneti geziyoruz . St.Gilgen ve St.Wolfgang genel olarak kalabalık bir nüfusa sahip olmamasına rağmen özellikle yaz aylarında oldukça popüler olan iki küçük kasaba. Her iki kasabada da ilginizi çekecekler listesi; Doğa güzelliği, sakinliği ve tarihi dokusunu korumuş olması. Şehirleri gezerken 1400 yıllarından kalma binaları görebileceksiniz. Burda sıcak şaraplarımızı ve sıcak kakaolarımızı içtikten sonra Hallstatt'a doğru devam ediyoruz . Hallstatt, Avusturya’da Hallstatt Gölü kıyısında, dört tarafı dağlarla ve yemyeşil ormanlarla çevrili, 2-3 katlı ahşap evleri olan, yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı küçük ve şirin bir köy. Avrupa’nın en eski yerleşim yeri. Dünya mirası olması nedeniyle 1997 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmış olan bu kasabada öğle yemeğimizi alıp şehri keşfetmeye devam ediyoruz . Gezimizin ardından Salzburgdaki otelimize dönüş ve konser için hareket. geceleme otelde.

4.Gün Salzburg / İstanbul 
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Hohenfestung Salzburg kalesine çıkış. Salzburg merkezinde bulunan, buranın meşhur tarihi kahvesi Cafe Tomaselli’de kahvelerimizi yudumlayacağız. Sonrasında havalimanına doğru yola çıkış ve İstanbul'a hareket.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
5*’lı otelde 3 gece 4 gün oda-kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı vergileri
Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
Otel – Konser Alanı – Otel transferleri
Hallstatt Şehir Turu 
Salzburg Şehir Turu 
Mozart'ın Doğduğu Ev Müzesine giriş 
St.Wolfgang Kasaba Gezisi 
Hohenfestung Salzburg Kalesi Ziyareti
2 adet Konser biletleri
1 adet Öğle Yemeği
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
1,197 EUR
 

 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun