Geri Dön

SHAHZADEH İGUAL EŞLİĞİNDE İRAN (PERS) TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

05-15 Nisan 2020

SHAHZADEH İGUAL EŞLİĞİNDE İRAN (PERS) TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

 TuruSHAHZADEH İGUAL EŞLİĞİNDE İRAN (PERS) TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

 TurlarıSHAHZADEH İGUAL EŞLİĞİNDE İRAN (PERS) TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

 TatiliSHAHZADEH İGUAL EŞLİĞİNDE İRAN (PERS) TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

 Vip Turu

Tüm öğle ve akşam yemekleri
1 adet İran Gecesi Yemeği
Antik Pers Sporu
Firdevs-i'nin Şahnamesi Sunumu
Gülistan Sarayı Gezisi Mücevherat Müzesi ve Arkeoloji Müzesi Ziyareti
Şık bir kafede Şiir Okuma
Cehel Sütun Sarayı,Nakş-i Cihan Meydanı , İmam Camii, Ali Kapu , Lütfüllah Camii Ziyaretleri
Meybod Kasabası Gezisi
Ömer Hayyam
Sefevi Kervansarayı
Fahadan Kerpiç Kasabası Gezisi
Zerdüşt Ateş Tapınağı Ziyareti
Zerdüşt Sessizlik Kuleleri
Pasargade Mozolesi
Pembe Camii Ziyareti
Persepolis Antik Kenti
Nakşi Rüstem Ziyareti
Hafız-ı Şirazi'nin Anıt Mezarı Ziyareti

PROGRAM

1 Gün : İstanbul (Buluşma)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalin’de uçuştan 3 saat önce Setur görevlisi ile saat 17:00'de buluşma. Türk Hava Yolları TK 888 sefer sayılı uçağı ile 20:15'de İstanbul’dan Mashhad’a hareket

2 Gün : Meşhed "Firdevsi'nin Anıt Mezarı & Ömer Hayyam & Meşhed Şehir Turu"

ve ertesi gün saat 01:40 Mashhad’a varış. Pasaport ve valiz işlemleri ardından otele transfer oluyoruz.Geceleme otelde. Kahvaltının ardından saat 08:30'da günümüzün ilk gezisi, Meşhed'e varışta ilk Tus Şehrinde olan İran'ın en önemli şaiiri Ferdowsi'nin anıt mezarının ardından 13:00'da Ömer Hayyam'ın yaşadığı yeri göreceğiz ve 16:30'da Şehre girişte dikkatimizi çekecek ilk şey, altın kubbeler ve çok güzel işlenmiş minareler olacaktır. Meşhed ismi aslında Meşhed-i Mukaddes (Kutsal Şehit) kelimesinden gelir. Otelde kısa bir dinlenme ve ardından akşam yemeği ve saat 21:00'da turumuz esnasında öncelikle görülecek yerler arasında; Oniki İmam'ın sekizincisi olan İmam Rıza Türbesi ve çevresinde bir çok kompleks yapılar göreceğiz. Geceleme Meşhed’de.

3 Gün : Meşhed - Tahran "Tahran Şehir Turu & Sadabad Sarayı & Tecriş Çarşısı & Niyavaran Sarayı"

Sabah kahvaltımızın ardından havaalanına transfer ve iç hat uçuşu ile Tahran uçuyoruz. Tahran şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saadabad Sarayı. Qajarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. Tecriş otantik çarşısı, Niyavaran Sarayını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından Sessizlik Kulesi ve Dowlat Abad Bahçesi görülecektir. Ardından Khur kasabasına doğru yola cıkıyoruz. Kharanagh köyünde Kervansaray gezisi, Minare ve öğle yemeği molasından sonra otele transfer. Akşam fotograf çekmek için Beyazeh, Garmeh ve Khur Köylerine gideceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra geceleme otelde.

4 Gün : Tahran "Mücevherat Müzesi & İran Ulusal Müzesi & Kafe'de İran Şiirleri Okuma ve İran Edebiyatı Hakkında Söyleşi"

Kahvaltının ardından günümüzde müze olarak kullanılan bu sarayın inşasına Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında İran hanedanı Qajar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır.Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. Gülistan Sarayı gezisinin ardından Milattan önce 12000. yıllara dayanan zengin tarihi buluntu ve eserleriyle İran Ulusal Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Mücevherat Müzeside görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından bir kafe de oturup İran şiirlerinden parçalar okuyup ve İran edebiyatı hakkında bilgiler alacağız. Geceleme otelde.

5 Gün : Tahran - Kaşan - İsfahan "Kaşan Şehir Turu & Tabatabaei Evi Gezisi & Fin Bahçeleri & Sultan Amir Ahmet Hamamı "

Sabah kahvaltı sonrası Kaşan için Tahrandan hareket ediyoruz . Bugün Kaşhan’da, Tabatabaei Evi, İran Bahçeleri’nden Fin Bahçesi’ni geziyor ve ardından Sultan Amir Ahmet Hamamını görmeye gideceğiz. Akşam saatlerinde İsfahan’a varışımız ardından otele yerleşme. ve Akşam Yemeği. Geceleme otelde.

6 Gün : İsfahan "İsfahan Şehir Turu & Nakş-ı Cihan Meydanı Çehel Sutun & Mescidi Cameh & Antik İsfahan Köprüleri &Lütfullah Cami"

Kahvaltı sonrası İsfahan'da yapacağımız şehir turunda; tarihi taş köprüleri, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Nakşı Cihan Meydanı ve üzerindeki Kapalı Çarşı , Lütfullah Camii görülecektir. Onun dışında da Selçuklu eseri olan Mescidi Cameh , Çehel Sütun Sarayı ve Zayanderud Nehrinin üzerindeki Antik İsfahan Köprüleri gezilecektir. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra geceleme otelde.

7 Gün : İsfahan - Yezd "Meybod Kasabası Gezisi & Yezd Turu "Emir Çakmak Meydanı , Mescid-i Cuma Camisi ,Fahadan Mahallesi ,Zerdüşt Ateş Tapınağı & Sessizlik Kuleleri"

Kahvaltı sonrası İsfahan’dan ayrılarak Yezd’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasında ise öğlen mola veriyoruz. Öğleden sonra Dünya'nın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız gezide; Fahadan Mahallesi , Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı , Emir Çakmak Meydanı ve Sessizlik Kulelerini ve Mescid-i Cameh gezeceğiz. Turumuzun sonunda akşam yemeğimizi yiyoruz. Geceleme otelde.

8 Gün : Yezd - Shiraz "Pasargad Antik Kenti & Büyük Kiros'un Mozolesi & Hafız-ı Şirazi Bahçeleri "

Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Pasargard Antik Kentine gidiyoruz. Pers İmparatorluğunun Kurucusu Büyük Kiros’un mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam Şiraz’a varış. İran klasik edebiyatının zirvesi olarak kabul edilen Hafız-ı Şirazinin bahçelerini görüyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra, geceleme otelde.

9 Gün : Şiraz "Pembe Camii & Kral Kaya Mezarları & Persepolis Antik Kenti & Şah Çerağ Türbesi "

Sabah kahvaltısı ardından Pembe camii ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Persepolis Antik Kenti’nde yapacağımız gezimizde Uluslar Kapısı, Apadana Sarayı, 1000 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Gezimiz sonrası Kral Kaya Mezarları görülecektir. Şehre döndükten sonra Şah Çerağ Türbesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra otele dönüş ve geceleme otelde.

10 Gün : Şiraz " Şiraz Şehir Turu & Narenjestan Sarayı & Vekil Çarşısı"

Sabah kahvaltısının ardından Narenjestan Sarayı , Kerimhan Kalesi panoromik olarak görülecek olup Vekil Çarşısında serbest zaman verilecektir. Akşam yemeğimizin ardından havalimanına transfer .

11 Gün : Şiraz - İstanbul

Uçağa biniş işlemleri ardından Türk Hava Yolları TK 885 seferi ile saat 03:10'da Şirazdan İstanbul'a hereket ve İstanbul Havalimanı'na saat 05:40'da varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Meşhed / Şiraz-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı transferleri
Programda belirtilen tüm transferler
Tüm akşam yemekleri
1 adet İran Gecesi Yemeği
Seyahat Sigortası
Antik Pers Sporu
Firdevs-i'nin Şahnamesi Sunumu
Tahran,Kaşan,İsfahan,Yezd,Şiraz Şehir Turları
Gülistan Sarayı Gezisi Mücevherat Müzesi ve Arkeoloji Müzesi Ziyareti
Şık bir kafede Şiir Okuma
Cehel Sütun Sarayı,Nakş-i Cihan Meydanı , İmam Camii, Ali Kapu , Lütfüllah Camii Ziyaretleri
Meybod Kasabası Gezisi
Ömer Hayyam
Sefevi Kervansarayı
Fahadan Kerpiç Kasabası Gezisi
Zerdüşt Ateş Tapınağı Ziyareti
Zerdüşt Sessizlik Kuleleri
Pasargade Mozolesi
Pembe Camii Ziyareti
Persepolis Antik Kenti
Nakşi Rüstem Ziyareti
Hafız-ı Şirazi'nin Anıt Mezarı Ziyareti

Tur Fiyati

1.667 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun