Geri Dön

SHAHZADEH İGUAL İLE İRAN TOPRAKLARINDA ADIM ADIM

08 - 18 Aralık 2019
SHAHZADEH İGUAL İLE İRAN TOPRAKLARINDA ADIM ADIM TuruSHAHZADEH İGUAL İLE İRAN TOPRAKLARINDA ADIM ADIM TurlarıSHAHZADEH İGUAL İLE İRAN TOPRAKLARINDA ADIM ADIM TatiliSHAHZADEH İGUAL İLE İRAN TOPRAKLARINDA ADIM ADIM Vip Turu

Shahzadeh Nilecem İgual 1978 yılında Tahran’da doğdu. İran-Irak Savaşı’na, Tahran’da büyüyen bir çocuk olarak tanıklık etti. 1990 ların başında annesi ve kız kardeşiyle Türkiye’ye geldi. Orta öğretim ve Sosyoloji lisansını İzmir’de tamamladıktan sonra dünyayı gezmeye başladı. Ortadoğu Dinleri hakkında tezini yıllar boyu süren yolculukları sırasında yurtdışında tamamladı. Sosyolojik ve iş gezileri düzenledi, idare etti. 2008 yılında İpek Yolu’nda uzun bir yolculuğa çıktı. Türkçeyi ortaokul çağında İzmir’de öğrenen İgual, İran’ı işleyen romanlarını Türkçe yazmayı tercih eden ve böylece günümüzde Türkçe edebi eserler vücuda getiren tek yabancı yazar. İgual okuyucularına, komşumuz olduğu halde az tanınan ancak bizi çok iyi tanıyan İran'ın hiç bilinmeyen ya da unutulmuş yönlerini gerçek hayat öyküleri içine yerleştirerek anlatıyor. İlk romanı "Tahran’ın Kırmızı Sirenleri"nde İran’ın politik ve yapısal değişimini bir aile dramının içinde veren İgual yeni romanı "Rolls Royce’u Taramışlar Baba"da İran Devrimi ertesinde bir gecede yaşanan bir öyküyü perde arkasıyla, çarpıcı bir kurgu ve eksilmeyen bir gerilimle anlatıyor.

PROGRAM

1.Gün : İstanbul / Tebriz

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminali saat 18:30'da SeturSelect buluşma noktasında buluşma. Türk Havayolları saat 21:30'da Tebriz'e hareket ediyoruz

2.Gün : Tebriz

Saat 00:40'da Tebriz'e varışımızın ardından otelimizde dinlenme. Sabah yapacağımız kahvaltı sonrası Tebriz’i keşfetmeye çıkıyoruz. Gök (mavi) Cami, Azerbaycan Müzesi, Şaiir Şehriyar'ın Evi, Tebriz Kapalı çarşı, Kendovan Köyü, Elgölü Parkı, Şehriyar ve Şairler Mezarlığı gezilecek olan yerler arasında. Geceleme otelimizde.

3.Gün : Tebriz / Tahran

Sabah kahvaltısının ardından Tahran şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Saadabad Sarayı, Tecriş otantik çarşısı, İmamzade Salih, Niyavaran Sarayı, Ab o Ateş Parkı ve Tabiat Köprüsü (Tahran'da halkı ile iç içe olabilmek ve onların akşam saatlerinde nasıl sosyalleştiklerini görebilmek için aralarında zaman geçireceğiz.) Geceleme otelimizde.

4.Gün : Tahran

Sabah kahvaltısının ardından Tahran turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gülistan Sarayı, Mücevherat Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kafe zamanı (Tahran'ın bilinen bir kafesinde 1960 -1970'in yazar ve entelektüelleri hakkında konuşup o dönemin şairleriden şiirler okuyacağız.) Akşam yemeği için İran Gecesi yaşamaya gideceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün : Tahran / Kaşan / İsfahan

Sabah kahvaltısından sonra Kaşan'a hareket.Fin bahçesi, Tabatabaii Evi görüldükten sonra İsfahan'a doğru yola devam ediyoruz. İsfahan'da Mescid Cuma, Siose Pol Köprüsü, Hacu Köprüsü görülecektir. Geceleme otelde.

6.Gün : İsfahan

Sabah kahvaltısından sonra Çehel Sütun Sarayı, Nakşi Cihan Meydanı, İmam Camii, Âli Kapu, Lütfüllah Cami, İsfahan antik kapalı çarşısı gezilecek yerlerdendir. Geceleme otelde.

7.Gün : İsfahan / Yezd

Sabah kahvaltıdan sonra Yezd'e hareket , Yol üzeride Meybod kasabasındaki Sefevi Kervansarayı, Fahadan Kerpiç Kasabası, Güvercin Kulesi, Tarihi Buz Deposu, Sasani döneminden kalan Narin Kale , Yezd'de Zerdüşt Ateş Tapınağı, Emir Çakmak Meydanı, Dowlatabad Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

8.Gün : Yezd / Şiraz

Sabah kahvaltıdan sonra Şiraz’a hareket Zerdüşt Sessizlik Kuleleri, Abarkuh Selvi Ağacı (4000 yıllık), Pasargade (Pers İmparatorluğunun kurucusu Kiros’un Mozolesi)

9.Gün : Şiraz

Sabah kahvaltı sonrası Pembe Cami (Nasirol Molk Cami), Persepolis Antik Kent, Nakşi Rüstem (Pers Krallarının kaya mezarları), Hafızı Şirazi’nin Anıt Mezarı. Geceleme otelimizde.

10.Gün : Şiraz / İstanbul

Sabah kahvaltının ardından gezilecek yerler; Kerimhan Kalesi, Kapalı çarşı, Şah Çerağ, Narencestan Sarayı, Eram Bağları, Vekil Kapalı çarşı. Turumuz sonrası dinlenmek için otele geçeceğiz. Akşam yemeği için hareket. Otele dönüş ve kısa bir uykunun ardından havalimanına transfer.

11.Gün İstanbul

Uçağa biniş işlemleri ardından İstanbul Havalimanı'na hareket ve İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul-Tebriz / Şiraz-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
Tebriz-Tahran iç hat ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı transferleri
Programda belirtilen tüm transferler
Tüm öğle ve akşam yemekleri
1 adet İran Gecesi Yemeği
Seyahat Sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)
Tebriz,Tahran,Kaşan,İsfahan,Yezd,Şiraz Şehir Turları
Gülistan Sarayı Gezisi
Mücevherat Müzesi ve Arkeoloji Müzesi Ziyareti
Şık bir kafede Şiir Okuma
Cehel Sütun Sarayı,Nakş-i Cihan Meydanı, İmam Camii, Ali Kapu,
Lütfüllah Camii Ziyaretleri
Meybod Kasabası Gezisi
Sefevi Kervansarayı
Fahadan Kerpiç Kasabası Gezisi
Zerdüşt Ateş Tapınağı Ziyareti
Zerdüşt Sessizlik Kuleleri
Pasargade Mozolesi
Pembe Camii Ziyareti
Persepolis Antik Kenti
Nakşi Rüstem Ziyareti
Hafız-ı Şirazi'nin Anıt Mezarı Ziyareti
Tur Fiyatı
1,697 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun