Geri Dön

VİYANA FLARMONİ ORKESTRASI YILBAŞI KONSERİ TURU

29 Aralık 2019 – 01 Ocak 2020

VİYANA FLARMONİ ORKESTRASI YILBAŞI KONSERİ TURU TuruVİYANA FLARMONİ ORKESTRASI YILBAŞI KONSERİ TURU TurlarıVİYANA FLARMONİ ORKESTRASI YILBAŞI KONSERİ TURU TatiliVİYANA FLARMONİ ORKESTRASI YILBAŞI KONSERİ TURU Vip Turu

Avusturya'da bulunan ve dünyanın en iyi senfonik müzik topluluğu olarak bilinen orkestradır. 1842 yılında besteci Carl Otto Nicolai tarafından kurulmuştur. Beethoven ve Mozart'ın senfonik eserlerini seslendirmeyi arzulayan Viyana Devlet Operası Orkestrası sanatçılarının operadan bağımsız olarak filarmonik konser dizileri sunma kararını alması ile Viyana Filarmoni Orkestrası oluşmuştur. Tamamen bağımsız ve kararlarını üyelerinin demoktratik oyları ile alan bir orkestradır, günümüzde de bu ilkeler ile hareket eder. İdari işlerin bir kısmı aralarından seçilen 12 kişilik bir idare komitesine devredilmiştir. İdari kurulun yetkisi dışındaki tüm konularda basit çoğunluk kararı ile harekete edilir. Viyana Filarmoni Orkestrası, Viyana'daki Müzik Dostları Derneği Salonu'nda (Musikvereinsaal) düzenli konserler verir. Özel konserler ve turnelerle birlikte yılda 90 konser vermektedir. Orkestranın geleneksel hale gelen Yeni Yıl Konserleri çok ünlüdür. Bu konserlerde ağırlıklı olarak Strauss ailesine mensup bestecilerin eserleri seslendirilir. Dünyanın en iyi senfonik müzik topluluğu olarak bilinen Viyana Filarmoni Orkestrası’nın 70 ülkede canlı olarak yayınlanan ve 40.000’de 1 olasılık ile bilet bulunabilen muhteşem yeni yıl konserine acentemizle iletişime geçerek katılabilirsiniz.

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Viyana

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali önünde uçuşumuzdan 3 saat önce buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 1899 sefer sayılı uçuşuyla saat 11.50’de Viyana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 12:25’te Viyana’ya varışımıza istinaden şehir turumuz öncesinde şehir merkezine gidip bir kadeh içecek eşliğinde faytonlarla Viyana sokaklarının keyfini çıkaracağız. Yarım saat sürecek fayton turumuzun ardından aracımızla panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuz esnasında Aziz Petros Kilisesi, Aziz Stefan Katedrali, Opera Binası, Sacher Oteli, Veba Sütunu, Kartenerstrasse, Neuer Markt, Donner Çeşmesi ve Johann Strauss’un Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında SeturSelect'in seçtiği bir restaurant’ta akşam yemeği. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

2.Gün : Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasındaki Viyana turumuzda Hofburg Sarayı (Saray ziyareti dahil Imparator Daireleri (Kaisserappartments), Sisi Müzesi ve Efes Müzesi ve Silahhane, Michaeler Platz, Kohlmarkt ve Graben sokaklari, Stephansdom (Katedral) göreceğiz. Ardından 1870 yılında açılan Musikverein konser salonunu gezeceğiz. Gecelememiz Viyana’daki otelimizde.

3.Gün : Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Aziz Stephan Katedrali, Aziz Peter Roma Katolik Kilisesi ve Mozart evini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşma ve Musikverein Konser Sarayı’nda Viyana Filarmoni Orkestrası Yeni Yıl Konseri’ne katılım. Geceleme otelimizde.

4.Gün : Viyana / İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin bildireceği saatte havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 1900 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:25’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yerel saat ile 17.30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti(Rehberlik hizmeti varışa istinaden sağlanacaktır.)

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

1 Adet Akşam Yemeği ve 1 Adet Öğle Yemeği

Tüm Transferler

Hofburg Sarayı (Saray ziyareti dahil Imparator Daireleri)

Sisi Müzesi, Efes Müzesi ve Silahhane

6.Kategori Viyana Flarmoni Yeni Yıl Konser Bileti

Tur Fiyatı 

2.397 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun